M.A. Bennett
M.A. Bennett to półkrwi Wenecjanka, urodzona w Manchesterze, a wychowana w Yorkshire Dales. Ukończyła studia historyczne w Oksfordzie i na uniwersytecie weneckim, gdzie specjalizowała się w badaniu sztuk Szekspira jako źródła wiedzy historycznej. Studiowała także sztuki plastyczne, a obecnie pracuje jako ilustratorka, aktorka oraz recenzentka filmów. Nie przerywa także prac nad kolejnymi książkami. Bennett projektowała również stronę wizualną tras koncertowych zespołów rockowych, między innymi U2 i Rolling Stones. Autorka mieszka w północnym Londynie z mężem i dziećmi.
KSIĄŻKI DLA MŁODZIEŻY M.A. BENNETT
Jej pierwsza powieść dla młodzieży, STAGS, została nominowana do YA Book Prize 2018. Historia ta natychmiast spotkała się z uznaniem czytelników. Jest mroczna, tajemnicza i do samego końca trzyma w napięciu, co czyni ją książką idealną dla miłośników thrillerów. W sprzedaży jest już drugi tom serii, DOGS, będący bezpośrednią kontynuacją historii Greer. Wiadomo też, że na dwóch częściach się nie skończy. Za granicą ukazał się już trzeci tom, FOXES, a jakiś czas temu w swoich mediach społecznościowych autorka ogłosiła, że kolejna książka z serii będzie nosiła tytuł TIGERS.
Akcja STAGS rozgrywa się w elitarnej szkole Saint Aidan the Great School (STAGS), do której główna bohaterka, Greer, dostała się tylko dzięki stypendium. Ma wątpliwości, czy będzie pasować do grona zamożnych rówieśników. Tymczasem zostaje zaproszona na weekend do posiadłości jednego z nich. Szybko jednak okazuje się, że to, co miało być zwykłym spotkaniem dziewiątki młodych ludzi, zmienia się w niebezpieczną rozgrywkę…
Nakładem wydawnictwa Media Rodzina ukazała się też Bezludna wyspa. Ta książka to nie tylko zaskakująca powieść przygodowa dla młodzieży. Jest również refleksją na temat hierarchii społecznej i prawa natury. Władca much zainspirował M.A. Bennett do stworzenia historii o nastolatkach z prestiżowej szkoły, którzy w wyniku katastrofy samolotu wiozącego ich na wycieczkę, znaleźli się na bezludnej wyspie. Książka stawia pytania o trwałość hierarchii ukształtowanej na szkolnych korytarzach oraz o to, jak zachowają się młodzi ludzie pozostawieni sami sobie na odludziu.