autorzy

/   wg alfabetu
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Damir Miloš

(ur. w w 1954 r. w Rijece) – pisarz, wykładowca filozofii na ASP, żeglarz. Ukończył fonetykę na Uniwersytecie w Zagrzebiu.

Wydał siedemnaście utworów, między nimi Białego klauna, który jest obowiązkową lektura szkolną. Jako zawodowy żeglarz jest także autorem kilku książek na temat morza i żeglowania.
Założyciel i redaktor naczelny e-czasopisma "Morsko prase" (chr. "Świnka morska"), serwisu, na którym można znaleźć wszystko, co dotyczy żeglowania.

Podobnie, jak bohater książki Biały klaun, Miloš ma problem z rozróżnianiem kolorów, (ale tylko niebieskiego i zielonego). Jednak to nie ten fakt przyczynił się do powstania historii. Biały klaun powstał w oparciu o doświadczenia w pracy z dziećmi z ubytkiem słuchu.

Według autora najważniejszą cechą języka nie jest to, że służy do komunikacji między ludźmi, lecz to, że zawiera w sobie doświadczenie świata, sposób, w jaki postrzegają go ludzie. Dlatego uczyć dzieci z ubytkiem słuchu mowy, nie oznacza uczyć je jednego systemu znaków, lecz naszego rozumienia świata. Własnie to przekonanie stało się inspiracją dla Białego klauna.

Występuje w powiązaniu z...

Kramar Barbara ilość wspólnych publikacji: 1
Artuković Lovro ilość wspólnych publikacji: 1

Wydane publikacje

  • Damir Miloš
    oprawa twarda
    17.91 zł19.90 zł