autorzy

/   wg alfabetu
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Maria Semple

(ur. w 1964 r. w Kalifornii). Pierwsze lata życia spędziła podróżując z rodzicami po Europie, zanim jej rodzina osiadła w Aspen w stanie Kolorado.

Ojciec Marii Semple był scenarzystą i taką też ścieżkę początkowo obrała autorka Gdzie jesteś, Bernadette? Karierę w telewizji rozpoczęła jako współautorka scenariusza do cieszącego się w latach 90. ogromną popularnością serialu pt. Beverly Hills 90 210. Później tworzyła znane również w Polsce sitcomy, m.in. Szaleję za tobą, A teraz Susan.

Po urodzeniu córki zrezygnowała z kariery w telewizji i zajęła się powieściopisarstwem. Jaj pierwsza książka, zatytułowana This One Is Mine, została wydana w 2008 r. Kolejna, Gdzie jesteś Bernadette, ukazała się w 2012 r. i z miejsca trafiła na listy bestsellerów, zbierając bardzo pochlebne opinie krytyków i czytelników. Prawa do ekranizacji zakupili producenci odpowiedzialni za przeniesienie na wielki ekran Igrzysk śmierci.

Maria Semple mieszka w Seattle, gdzie aktywnie uczestniczy w życiu literackim miasta i prowadzi warsztaty dla początkujących pisarzy. Współpracuje m.in. z "The New Yorker Magazine", który publikuje jej teksty.

Zdjęcie:

© Photo by Leta Warner

Występuje w powiązaniu z...

Potulny Maciej ilość wspólnych publikacji: 2

Wydane publikacje