autorzy

/   wg alfabetu
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nika Jaworowska-Duchlińska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Zaprojektowała scenografie i kostiumy do ponad 20 przedstawień teatralnych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Toruniu. Autorka i ilustratorka książek dla dzieci.

Z połączenia pasji powstała autorska książka „Z Duchem (do) Teatru”, Wydawnictwo Bajka, 2017 (nominacja do Mądrej Książki 2018). Ostrym ołówkiem komentuje rzeczywistość. Za prace satyryczne otrzymała wiele wyróżnień i nagród, m. in. Satyrykon Legnicki (2017). Współpracowała z „Rzeczpospolitą”, „Gazetą Wyborczą” (m. in. magazyn dla dzieci „Planeta Demokracja”). W 2012 roku zdobyła I nagrodę za ilustrację w konkursie „Nie ma dzieci, są ludzie", organizowanym z okazji Roku Korczaka przez Rzecznika Praw Dziecka. Prowadzi autorskie warsztaty literacko-artystyczne dla dzieci „Rysobookożercy" (Przystanek Kulltura, Pracownia Efektu Domina Kulczyk Foundation). Alter ego Zająca Szarego Obywatela, postaci wymyślonej (wystawa autorska „Dziura w Całym”, Muzeum Karykatury w Warszawie, 2017).

Wykłada Visual Thinking w Collegium da Vinci w Poznaniu.

Współautorka bloga artystycznego 2WILKI. Członkini Polskiej Sekcji IBBY.

Mieszka w podwarszawskiej wsi. W pracowni rozbrzmiewa hiszpańska muzyka rockowa, na projektach leżą dwa czarne koty, a w stopach dwa psy.

Występuje w powiązaniu z...

Grabarczyk Karolina ilość wspólnych publikacji: 1

Wydane publikacje