Suzanne Collins w tym podsumowującym tomie trylogii dokonała nie lada wyczynu - ostatnia cześć okazała się najlepsza. To piękna, złożona i inteligentna powieść, która na każdym poziomie jest autorskim sukcesem.
"Publishers Weekly"
Kosogłos jest bardziej sentymentalny niż poprzednie dwa tomy trylogii, ale tez bardziej brutalny i krwawy i, zważywszy na czyny i doświadczenia bohaterów, jest najbardziej antywojenny. Nie tak bardzo jednak, żeby odwrócić uwagę czytelnika od zakończenia, które jest niemal tak szokujące, a w każdym calu tak oryginalne i prowokujące do myślenia jak Igrzyska śmierci.
"Los Angeles Times"
Jest w tych książkach ostra satyra na kulturę celebrytów, bezmyślnych tabloidów i dekadentyzmu, jest i krucjata nastolatków próbujących ocalić świat. Jednocześnie trylogia opiera się naszemu głodowi prostych definicji dobra i zła, naszej sentymentalnej tęsknocie do spraw wartych zachodu, naszemu pożądaniu prostych zakończeń, a nawet bohaterów, których nie chcielibyśmy widzieć zabitych, torturowanych i poturbowanych.
"The New York Times"
Zwolennicy trylogii z zadowoleniem odkryją, że Kosogłos jest tak złożony i fantastyczny jak Igrzyska śmierci i W pierścieniu ognia. Collins przeniosła brutalność na wyższy poziom w trzymającej w napięciu fabule, gdzie Katniss próbuje wypełnić swoja misje, ochronić matkę i siostrę i wreszcie wybrać miedzy dwiema wielkimi miłościami.
"Entertainment Weekly"
Nie mogłem się oderwać... Ta książka uzależnia.
Stephen King
Ta książka mnie tak opętała, że zabrałam ją ze sobą do restauracji, ukryłam pod stołem i czytałam podczas kolacji. Nie spałam przez nią kilka nocy z rzędu, bo nawet jak skończyłam czytać, to leżałam bezsennie, myśląc o niej. Polecałam ją zupełnie nieznajomym ludziom w sklepie. A teraz polecam ją każdemu, kto wchodzi na moją stronę. Igrzyska śmierci są niesamowite.
Stephenie Meyer, autorka sagi "Zmierzch" www.StephenieMeyer.com
Jeśli którykolwiek cykl dla młodzieży może się ubiegać o koronę po "Harrym Potterze" czy sadze o wampirach "Zmierzch", to tylko ten.
"Chicago Sun"
...fascynująca i pomysłowa; ciarki przechodzą po plecach...
"Los Angeles Times"
Akcja stanowi tu centrum - ze swoimi przełomami i przewrotami wciąga bez reszty, zwłaszcza gdy wątek romantyczny podbija stawkę - podczas gdy wyzysk dystryktów przez Kapitol jest kwestią, która wrze tuż pod powierzchnią, czekając na swoją kolej w następnych tomach.
"Horn Book"
Tematyka absolutnej władzy rządzących, "wielkiego brata" i niezależności jednostki wpleciona w wir akcji, która przemówi zarówno do miłośników science fiction, survivalu i powieści przygodowych. Mocne napięcie nie pozwoli się oderwać od książki długo w noc.
"VOYA, Voice of Youth Advocates"
Imponująco zbudowany świat, akcja zapierająca dech w piersiach i jasne historiozoficzne przesłanie sprawiają, że ta książka, pierwsza w trylogii, jest równie dobra jak "Dawca", a znacznie bardziej ekscytująca.
"Kirkus"
Wartka, wciągająca akcja. Bezwzględny świat, ale i wartości które można w nim ocalić. Pomysłowa, refleksyjna, bardzo mi się podobała.
Alicja Wojnarowska, hurtownia książek Azymut
Niezwykle "filmowy" audiobook... mistrzowska interpretacja Anny Dereszowskiej sprawia, że budowany przez Suzanne Collins świat fantasy i jego reguł wprost sam pojawia się przed oczami. Pojawia się tak wyraźnie, że aż ściska żołądek gdy główna bohaterka prawie umiera z głodu... aż chce się ją zastąpić kiedy, staje w nierównej walce na śmierć i życie według zasad, które nie ona ustala... aż chce się wtargnąć do akcji gdy szala tej walki przechyla się raz na jedną raz na drugą stronę. Nie mogłem przestać słuchać - to pierwszy audiobook, którego wysłuchałem w zasadzie bez przerwy.
Marcin Beme, audioteka.pl
Cieszę się, że po erze czarów i wampirów nadszedł czas na zwycięstwo sprytu, rozumu i doświadczenia. Świat Kapitolu, dystryktów  i igrzysk z powrotem zwraca uwagę czytelników na możliwości ludzkiego ciała, a bohaterów mobilizuje do szukania umiejętności we własnym umyśle. Znakomicie prowadzona akcja. Perfekcyjnie stworzony świat. Nic nie oderwie czytelników od przeżyć nastoletnich bohaterów. Książka jest świetna. To kiedy drugi tom?
Katarzyna Milewska, Empik