Czerwony Kapturek w wielkim mieście

nakład wyczerpany
oprawa twarda
autor: Aaron Frisch
ilustracje Roberto Innocenti
przekład: Ewelina Angielczyk
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 32
rok wydania: 2014
format: 270 x 290 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-834-4

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Nakład wyczerpany
opis książki
recenzje

Czerwony Kapturek w wielkim mieście

oprawa twarda

 „Nasza baśń dzieje się w lesie. W tym lesie niewiele jest pni i liści – składa się on raczej z betonu i cegieł” – tak zaczyna się opowiedziana przez Aarona Frischa i Roberta Innocentiego nowa, uwspółcześniona wersja znanej baśni braci Grimm. Książka skierowana jest zarówno do dzieci, jak i ich rodziców – stara się odpowiedzieć na pytanie, na co narażone są dzieci żyjące w mieście w XXI wieku. Miasto według autorów to miejsce pełne nie tylko możliwości, ale również pokus i niebezpieczeństw, na które narażeni są zwłaszcza najmłodsi.

Aaron Frish opowiada o podróży dziewczynki imieniem Sophia przez ścieżki i zaułki metropolii podczas pochmurnego dnia, a towarzyszące tekstowi ilustracje Roberta Innocentiego prezentują miasto, razem z jego centrum – „Puszczą”, jako miejsce pełne życia, kolorów, atrakcji, ale i nikczemnych wilków węszących okazję. W tej historii puste ścieżki nigdy nie są naprawdę puste, za każdym zakrętem może czaić się niebezpieczeństwo, a finał opowieści niekoniecznie musi się zgadzać z tym, który znamy z klasycznej wersji baśni…

Roberto Innocenti, autor niezapomnianych ilustracji do Pinokia Carla Collodiego, tym razem prezentuje nowoczesną metropolię, z jednej strony rozjarzoną blaskiem reklam, neonów i pędzących samochodów, z drugiej – pełną śmieci, graffiti i budynków w stanie rozpadu. Innocenti z właściwą sobie pieczołowitością przedstawia swoją wizję miasta, pełną szczegółów oraz ukrytych symboli, których odkrywanie będzie świetną rozrywką dla uważnego odbiorcy.

 

Zobacz odcinek programu "Co czytać?" w TVP, poświęcony książce "Czerwony Kapturek w wielkim mieście"!

Galeria zdjęć

 • Obraz miasta fascynuje swoim pulsującym życiem, ilością detali, ale i przeraża potencjalnymi zagrożeniami, pokusami różnego rodzaju. Stary wilk z dawnej baśni wydaje się przy nich zaledwie dziecinnym straszakiem. Ten współczesny ma zupełnie inne oblicze, a jeśli dobrze się przyjrzeć, może nawet więcej niż jedno; jest jeszcze bardziej nieprzewidywalny i groźny. Rozdwojenie, jakie czujemy przebywając w tym dzisiejszym, miejskim lesie, jest na granicy zachwytu i strachu. I tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że prawdziwa, złota klasyka się nie starzeje.
  Czytaj więcej na: http://zakladka-do-ksiazki.blogspot.com/2014/03/czerwony-kapturek-w-wielkim-miescie.html
 • Genialny jest rysunek ze świecącą babcia opowiadającą baśń, bo wprowadza trochę baśniowej magii. Muszę powiedzieć, że książka jest mega wciągająca. Nie można od niej oderwać oczu. Moim zdaniem dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych.
  Czytaj więcej na: http://ksiazkinaczacie.blox.pl/2014/04/UWAZAJ-NA-SIEBIE-SOPHIA.html
 • Ta krótka historia, pobudzając wyobraźnię, uczy najmłodszych nie tylko czujności i przezorności, ale pokazuje również w jaki sposób czytać baśnie i interpretować je przez pryzmat znanej rzeczywistości.
  Czytaj więcej na: http://xiegarnia.pl/recenzje/za-siedmioma-wiezowcami/
 • Książka pokazuje uniwersalność starej baśni. To nie przeżytek. Można znaleźć jej motywy we współczesnym świecie. Ale baśń kojarzy nam się przecież ze specyficznym klimatem. Istnieje przymiotnik: baśniowy. Epitety typu: baśniowy świat, baśniowy klimat - wywołują pozytywne konotacje. Tutaj baśń została obdarta z tego - ilustracje Innocentiego są mroczne, pełne drażliwych motywów - niekiedy na drugim planie.
  Czytaj więcej na: http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2014/08/Czerwony-Kapturek-w-wielkim-miescie-Aaron-Frisch.html
 • Ilustracje są przepiękne, bogate w detale, przeznaczone do wielokrotnego i długiego podziwiania. Tekstu za to jest niewiele, co wydaje się zrozumiałe: baśń o Czerwonym Kapturku zna niemal każdy i nie wymagała ona szczegółowego przypominania.
  Czytaj więcej na: http://esensja.stopklatka.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=19300

 

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński