Elena. Burzliwe lato

oprawa miękka
autor: Nele Neuhaus
przekład: Anna Urban Miłosz Urban
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 272
rok wydania: 2014
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7278-925-9

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Elena

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Elena. Burzliwe lato

oprawa miękka

Druga część przygód Eleny Weiland.

Elena nie wyobraża sobie życia bez koni. Kiedy siedzi w siodle, zapomina o całym świecie - no, może z wyjątkiem Tima, chłopca z konkurencyjnej stadniny, którego kocha, ale z którym, z powodu zadawnionych konfliktów rodzinnych, nie może być. Mroczna tajemnica rodzinna sprawia, że młodzi ludzie wciąż muszą się kryć ze swoim uczuciem. Pojawia się też dodatkowy problem - w okolicy zaczynają ginąć konie. Elena i Tim przypadkowo znajdują się w centrum dramatycznych wydarzeń i ryzykują życie, by rozwiązać zagadkę złodziejskiej szajki. Muszą też znaleźć odpowiedź na pytanie - co jest silniejsze: miłość czy nienawiść?

Kolejnośc tomów:
1. Elena. Wygrać z losem

2. Elena. Burzliwe lato
3. Elena. Zawody i rozterki
4. Elena. Tajemnice stadniny
5. Elena. Wielki triumf

 

Przeczytaj wywiad z autorką, opublikowany w czasopiśmie "Konie i Rumaki" a przeprowadzony przez Annę i Miłosza Urbanów, tłumaczy jej książek. Czytaj tutaj

Inne książki wydane w ramach serii

 • Wątek kryminalny ciągnie się do ostatnich kart powieści. Powieści o miłości i nienawiści, uczciwości i nieuczciwości, rywalizacji ­ także w tym negatywnym znaczeniu, a przede wszystkim o koniach. O pracy z nimi, umiejętności bez siłowego porozumiewania się, szacunku dla tych zwierząt.
  Książka Neli Neuhaus (...) adresowana do nastoletnich miłośników koni, zainteresuje zapewne ich rówieśników nie związanych ze światem koni.
  Czytaj więcej na: http://hejnakon.pl/?p=10176
 • Warto wspomnieć, że w tej książce większy nacisk położony jest na konie. Czytając niektóre rozdziały, dowiedziałam się nawet paru interesujących faktów na ich temat, a dzięki słowniczkowi jeździeckiemu, na końcu pozycji jeszcze lepiej zrozumiałam podstawowe zagadnienia. Był to niezwykle interesujący zabieg, z którym spotkałam się już kilkakrotnie w książkach, a który, niestety, nie jest jeszcze zbyt popularny.
  Czytaj więcej na: http://faaantasyworld.blogspot.com/2014/03/elena-burzliwe-lato-nele-neuhaus.html
 • Nele Neuhaus doskonale trafiła z ponadczasową historią miłosną pożyczoną od Szekspira i skierowaną do młodzieży. Książka jest przyjemna, szybka i bardzo ładnie wydana, napisana prostym językiem. Dla zielonych wydawca dodał z tyłu książki słowniczek pojęć, który pomoże zrozumieć świat koni. Idealna powieść na lato, kto wie, może zakochacie się w koniach i już w te wakacje znajdziecie obok siebie jakąś stadninę?
  Czytaj więcej na: http://zaczytane-zwariowane.blogspot.com/2014/06/125-elena-burzliwe-lato-nele-neuhaus.html
 • „Elena. Burzliwe lato” to całkiem udana próba przyjrzenia się psychice nastolatki. Neuhaus tematyzuje książkę, kontekst stadniny jest tu na tyle silny, by wciągnąć w lekturę miłośników koni – tym razem jednak odbiorczynie skupią się na sercowych doświadczeniach dziewczyny.
  Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2014/04/nele-neuhaus-elena-burzliwe-lato.html

Wątek kryminalny ciągnie się do ostatnich kart powieści. Powieści o miłości i nienawiści, uczciwości i nieuczciwości, rywalizacji ­ także w tym negatywnym znaczeniu, a przede wszystkim o koniach. O pracy z nimi, umiejętności bez siłowego porozumiewania się, szacunku dla tych zwierząt.

Książka Neli Neuhaus, autorki bestselerowych kryminałów, adresowana do nastoletnich miłośników koni, zainteresuje zapewne ich rówieśników nie związanych ze światem koni.

- See more at: http://hejnakon.pl/?p=10176#sthash.alJSFAcV.dpuf

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński