Wyspa Skarbów

oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 312
rok wydania: 2014
format: 135 x 205 mm
oprawa: 160116702905
ISBN: 978-83-7278-932-7

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Klasyka w nowych szatach

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Wyspa Skarbów

oprawa twarda

Kto nie zna historii młodego chłopca Jima Hawkinsa i piratów poszukujących ukrytego skarbu? Powstała w XIX wieku "Wyspa skarbów" to jedna z najbardziej znanych powieści przygodowych, od lat ciesząca się niesłabnącym powodzeniem.

"Wyspa skarbów" ukazuje się w nowym, uwspółcześnionym przekładzie Andrzeja Polkowskiego, znakomitego tłumacza, znanego m.in. z przekładów "Opowieści wigilijnej", "Księgi dżungli", "Opowieści z Narnii" czy cyklu o Harrym Potterze.

Wydanie jest przepięknie ilustrowane przez Roberto Innocentiego, laureata Nagrody im. Hansa Christiana Andersena. Tworzone z dużą dbałością o detale ilustracje włoskiego artysty znakomicie oddają klimat powieści, pełnej zagadek i tajemnic, ale również humoru. Te wyjątkowe dzieła, które wzbudzą zachwyt zarówno u młodszych, jak i dorosłych odbiorców, przeniosą czytelników w świat pirackich wypraw, odkrywania nieznanych lądów i poszukiwania ukrytego skarbu.

 

Zoabcz odcinek programu TVP "Co czytać?", poświęcony książce "Wyspa Skarbów"!

Galeria zdjęć

Inne książki wydane w ramach serii

 • Tłumaczenie Andrzeja Polkowskiego sprawiło, że tekst jest łatwiejszy w odbiorze, jednak tam samo intrygujący i porywający jak w poprzednich wydaniach. Dzięki pięknej szacie graficznej opowieść o chytrych podstępach i śmiałych abordażach wyda się jeszcze bardziej interesująca.
  Czytaj więcej na: http://czytamto.pl/?p=3231
 • Tekst płynie, jak piracki okręt. (...) Wczytując się w przygody młodego bohatera –  Jima Hawkinsa, zostajemy pochłonięci do reszty przez piracką opowieść, nad którą unoszą się opary rumu i w której tle słychać pieśń: Piętnastu chłopa na „Umrzyka Skrzyni”
  Czytaj więcej na: http://mamaczyta.pl/bezcenna-klasyka/wyspa-skarbow

 • Sposób wydania „Wyspy Skarbów” przypomina natomiast, że książka sama może być uznawana za skarb – ciężki i gruby kredowy papier uwypukla klasyczne ilustracje, których autorem jest Roberto Innocenti, zakładka i twarda oprawa pozwalają traktować tę publikację również jako sentymentalną podróż lekturową.
  Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2014/04/robert-louis-stevenson-wyspa-skarbow.html
 • Klimat książki jest iście przygodowy. Mapa, statek, piraci, skarb – to wszystko sprawia, że prosta historia, której szablon znany jest i wykorzystywany od dawna, jest całkiem dobrze się ją czyta, mimo że to typowy schemat. Są jednak zwroty akcji i niesamowite przemiany charakterów, które sprawiają, że w pewnym momencie czytelnik gubi się w domysłach i oddaje się w ręce autora i narratora, którzy uświadamiają mu nowości i zmiany.
  Czytaj więcej na: http://ksiazka-od-kuchni.blogspot.com/2014/04/wyspa-skarbow-robert-louis-stevenson.html
 • W tej powieści jest wszystko to, co najlepsze czyli akcja, mnóstwo przygód, ukryty skarb i piraci, pokładowe przyśpiewki i opisy barwnych miast i karczm, wiele zagadek i zabawnych historii, a do tego wszystkiego autorowi udało się jeszcze przemycić trochę ważnych myśli. Z książki wynika ważna lekcja wiary w siebie i w swoje możliwości, atuty i talenty.
  Czytaj więcej na: http://ciszaczasija.blogspot.com/2014/05/wyspa-skarbow.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński