Im szybciej idę, tym jestem mniejsza

Seria Gorzka Czekolada
oprawa miękka
przekład: Katarzyna Tunkiel
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 136
rok wydania: 2014
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7278-930-3

cena detaliczna

22.50 zł25.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Gorzka Czekolada

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Im szybciej idę, tym jestem mniejsza

oprawa miękka

Mathea Martinsen nie ma zbyt wiele do czynienia z innymi ludźmi. Ale wie, że bardzo się od nich różni. Teraz w starczym wieku doznaje wielkiego zmartwienia: boi się, że umrze a nikt tego nie zauważy. Boleśnie odczuwa to, co jest udziałem każdego starego człowieka: że dla świata jest niewidzialna. Staruszek nikt nie zauważa. Czy rzeczywiście pewnego dnia zniknie tak całkowicie, że nikt nie zauważy jej odejścia? Mathea podejmuje zatem szereg (z lekka dziwacznych) czynności, które mają sprawić, że zostanie dostrzeżona.

Książka jest ciepłą, trochę ironiczną wariacją na temat "życia całą pełnią".

Inne książki wydane w ramach serii

 • To nie jest książka, w której od razu wiadomo o co chodzi. Zaintrygował mnie też sposób, w jaki na kartach książki przedstawione zostało życie głównej bohaterki i jej męża – kolejne kamienie milowe ich związku, chwile trudne i te przyjemne. Związane z bliskością i z izolacją.
  Czytaj więcej na: http://lubimyczytac.pl/oficjalne-recenzje-ksiazek/3966/amelia-50-lat-pozniej
 • Często właśnie te najbardziej rzucające się w oczy osoby, których zachowanie, sposób ubierania się czy poglądy są najbardziej ekscentryczne, okazują się być samotne. Autorka zwraca uwagę na ten problem, zmuszając do refleksji. Wszystko to w humorystycznym zabarwieniu, z mnóstwem sytuacyjnych żartów, a jednak pod tą śmiesznością kryje się tragedia. Gdybym miała opisać swoje wrażenia jednym zdaniem, powiedziałabym, że ta powieść to śmiech przez łzy.
  Czytaj więcej na: http://ciszaczasija.blogspot.com/2014/06/im-szybciej-ide-tym-mniejsza-jestem.html
 • „Im szybciej idę, tym jestem mniejsza” to książka wartościowa i przejmująca. Autorka zrezygnowała z sentymentów i napomnień, sugeruje wyłącznie rozrywkę – dopiero z czasem ujawnia drugie dno zwierzeń Mathei. Dobry pomysł idzie tu w parze ze znakomitym wykonaniem, tę niewielką powieść warto samodzielnie odkrywać.
  Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2014/06/kjersti-annesdatter-skomsvold-im.html
 • Jest to pierwsza zauważona przez krytyków powieść młodej skandynawskiej pisarki Kjersti Annesdatter Skomsvold. Zaskakująco łatwo się ją czyta, jeżyk jest barwny, pełen obrazów i metafor. I nawet trudne, smutne sytuacje przeradzają się w zaskakująco zabawne wydarzenie.
  Czytaj więcej na: http://psychika.net/2014/07/im-szybciej-ide-tym-jestem-mniejsza.html
 • Nie trzeba wielu słów, by napisać piękną i dobrą powieść. Norweskiej pisarce wystarczyło sto trzydzieści stron, by od niepokoju przejść do ukojenia, a po drodze rozśmieszyć, wzruszyć, zastanowić.
  Nie obawiajcie się trudnego tematu.
  Czytaj więcej na: http://www.ksiazkozaur.pl/2015/08/jest-mnie-coraz-mniej.html

 

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński