Jeszcze tylko jeden nieboszczyk

Seria Gorzka Czekolada
oprawa miękka
przekład: Aleksandra Wiktorowska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: folia
rok wydania: 2014
format: 4+4
ISBN: karton 250 g

cena detaliczna

26.91 zł29.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Gorzka Czekolada

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Jeszcze tylko jeden nieboszczyk

oprawa miękka

Powieść kryminalna dla wielbicieli gatunku.

Księgarz, którego pasją są kryminały, nie potrafi przebić się na rynku ze swoim dziełami. Gdy kolejny maszynopis wraca odrzucony przez wydawców, postanawia on wcielić się w postać prywatnego detektywa Samuela Espartę i przeprowadzić śledztwo w sprawie morderstwa, które wydarzyło się w miasteczku przed 10 laty,  kiedy to jeden z mieszkańców małej rybackiej miejscowości spod Bilbao przykuł do skały bliźniaków, rzezimieszków i szubrawców, zakałę miasteczka, licząc na to, że przypływ pozbawi ich życia. Tymczasem jednemu z bliźniaków udało się przeżyć. Historia ta ma stanowić kanwę jego nowej powieści. Sprawnie i oryginalnie nakreślona intryga. Bardzo dobrze nakreśleni bohaterowie, prości mieszkańcy rybackiej wioski ukrywający niejeden sekret. Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony. Zwrot akcji na zakończenie jest mistrzowski.

Raptem jeszcze jeden nieboszczyk to jednocześnie doskonała proza postmodernistyczna. Autor prowadzi z czytelnikiem fascynującą grę na wielu poziomach, odwołując się do dzieł innych autorów powieści kryminalnych oraz stworzonych przez nich detektywów. Odnosi się do Hammeta, Christie, Chandlera. Powstaje ciekawy łańcuch zależności: czytelnik staje się pisarzem, który staje się bohaterem swojej powieści. Oparta jest na dialogach, niezmiernie dowcipna. Autor z dystansem odnosi się do swojego pisarskiego fachu.

 W kolejnej książce z serii, El cementerio vacío [Pusty cmentarz] Samuel Esparta jako detektyw będzie musiał zmierzyć się z tajemniczym zabójstwem młodej, pięknej kobiety w swoim rodzinnym miasteczku.

 

Zobacz odcinek programu TVP "Co czytać", poświęcony książce "Jeszcze tylko jeden nieboszczyk"!

 

Patronat medialny:

Inne książki wydane w ramach serii

 • Od samego początku „Jeszcze tylko jeden nieboszczyk” bawi się konwencjami. Pinilla doskonale oddał klimat lat 40. ubiegłego wieku i to że umiejscowił akcję powieści w miejscu sobie dobrze znanym w żaden sposób nie wpłynęło na nastrój. To rasowa Chandlerowska powieść z wyczuwalną nutką whiskey oraz papierosowego dymu.
  Czytaj więcej na: http://lubimyczytac.pl/oficjalne-recenzje-ksiazek/4030/adios-laleczko
 • Pinilla prowadzi z czytelnikiem grę – niby znamy jej zasady, wiemy, ze jesteśmy wodzeni za nos, jednak pozwalamy na to i świetnie się przy tym bawimy.
  „Jeszcze tylko jeden nieboszczyk” to powieść ciekawa i warta uwagi. Polecam wszystkim.
  Czytaj więcej na: http://www.szczecinczyta.pl/samuel-esparta-prywatny-detektyw/
 • Choć bohater nieustannie odwołuje się do czarnego kryminału, to samą powieść możemy traktować jak pastisz. Wszystko tu jest nie takie, jakie powinno być. Esparta nie jest twardzielem – mieszka z matką, nie pije, dużo czyta, nie jest cynicznym kochankiem wykorzystującym kobiety, ba nie jest w ogóle kochankiem, nie potrafi nawet dostrzec seksualnego napięcia miedzy nim i Koldobike. Zamiast wielkiego miasta mamy zaś zapyziałą prowincję.
  Czytaj więcej na: http://xiegarnia.pl/recenzje/metakryminalne-zagadki-baskow/
 • Powieść polecę nie tylko fanom dobrego kryminału, ale też osobom zainteresowanym historią i kulturą Hiszpanii. Powieść napisana jest niewymuszonym stylem, który uprzyjemnia lekturę, a precyzyjnie skonstruowane sylwetki psychologiczne głównych i pobocznych bohaterów sprawiają nie tylko, że powieść zyskuje na autentyczności, ale też, że czytelnicy mogą się z wieloma postaciami w mniejszym lub większym stopniu utożsamić.
  Czytaj więcej na: http://www.kulturantki.pl/literatura-piekna/jeszcze-tylko-jeden-nieboszczyk-ramiro-pinilla-z-serii-gorzka-czekolada/

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński