Gdzie jesteś, Bernadette?

Seria Gorzka Czekolada
oprawa miękka
autor: Maria Semple
przekład: Maciej Potulny
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 360
rok wydania: 2014
format: 265 x 302
oprawa: mękka

cena detaliczna

31.41 zł34.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Gorzka Czekolada

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Gdzie jesteś, Bernadette?

oprawa miękka

Bernadette Fox nie cieszy się dobrą reputacją. Jej własny mąż, guru w środowisku Microsoftu, uważa, że jest niesłychanie uparta. Zdaniem sąsiadów i rodziców ze szkoły jej córki, przynosi hańbę miastu i szkole. Dla orłów designu jest genialną rewolucjonistką w dziedzinie architektury. Dla swojej piętnastoletniej córki, Bee, jest najlepszą przyjaciółką i, po prostu, mamą.

Nagle Bernadette znika.

Zaczyna się, kiedy Bee przynosi znakomite świadectwo i prosi o obiecaną nagrodę: rodzinną wycieczkę na Antarktykę. Ale nasilająca się alergia Bernadette na Seattle – i na ludzi w ogóle – wykształciła w niej taką agorafobię, że teraz w podstawowych czynnościach pomaga jej wirtualna asystentka z Indii. Podróż na kraniec ziemi może być więc sporym problemem. Żeby odnaleźć matkę, Bee zbiera e-maile, oficjalne dokumenty, prywatną korespondencję – tworząc wciągającą i wzruszającą powieść o niezrozumianym geniuszu i niezachwianej miłości córki do niedoskonałej matki.

„Gdzie jesteś, Bernadette?” to światowy bestseller, pełna humoru cięta satyra na współczesną rodzinę, współczesne mieszczaństwo, na środowisko Microsoftu i informatyków w ogóle. Jest książką wyjątkową, wymykającą się wszelkim próbom klasyfikacji. Na nowo odkrywa zapomniany gatunek powieści epistolarnej. W dodatku autorka, scenarzystka niejednego popularnego sitcomu, potrafi bawić czytelnika od początku do samego końca.

 

 

Zobacz zwiastun książki:

 

 

Objerzyj odcinek progrmau TVP "Co czytać?" poświęcony książce "Gdzie jesteś, Bernadette?".

 

Patronat medialny:

Inne książki wydane w ramach serii

 • Videorecenzja na kanale CzytamSobie:
 • Ekscentryzm Bernadette i tragikomiczne wydarzenia z życia bohaterów sprawiają, że powieść czyta się szybko i z uśmiechem na twarzy. Maria Semple całkiem nieźle też pokazuje trudności psychologiczne postaci – lęk przed ludźmi Bernadette, funkcjonowanie nastoletniej Bee po zniknięciu matki, osamotnienie i niezbyt roztropne wybory geniusza informatycznego – Elgina, a wreszcie – emocjonalność i wścibskość uciążliwej sąsiadki z domu obok – Audrey Griffin (to była moja ulubiona postać).
  Czytaj więcej na: http://lubimyczytac.pl/oficjalne-recenzje-ksiazek/4129/byc-jak-bernadette-fox
 • Ogólnie pozycja jest naprawdę ciekawa i wciągająca. Zagadka zaginięcia Bernadette zastanawia, trzyma w napięciu, a nakładające się na siebie wątki sprawiają, że wszystko zaczyna się układać w logiczną całość. Pomysł na książkę jest idealny, chociaż trochę dziwnie czyta się korespondencję innych ludzi (ciekawe, że Bee jakoś nie miała wyrzutów sumienia).
  Czytaj więcej na: http://ksiazka-od-kuchni.blogspot.com/2014/07/gdzie-jestes-bernadette-maria-semple.html
 • Także w narracji Maria Semple rezygnuje z czułości i typowo obyczajówkowych tonów. Nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, a przynajmniej usiłuje takie wrażenie sprawiać – to prosta droga do stworzenia książki zachwycającej innością, niby w klimacie obyczajówek amerykańskich, a jednak oddalającej się od tego typu literatury tak daleko, jak to tylko możliwe. Semple wie, jak przywiązać czytelników do siebie.
  Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2014/07/maria-semple-gdzie-jestes-bernadette.html
 • „Gorzka Czekolada” to seria beletrystyki dla ludzi otwartych, ciekawych zagadnień świata i zagadek własnego wnętrza. Tak jest właśnie w przypadku “Gdzie jesteś Bernadette?”. Człowiek zaczyna zastanawiać się, czy aby w jego rzeczywistości wszystko jest dobrze znane i poukładane.
  Czytaj więcej na: http://ksiazka-online.pl/2014/07/gdzie-jestes-bernadette/
 • A trzeba przyznać, że Maria Semple niczego odbiorcy nie ułatwia. Dostarcza mu mnóstwo emocji, dobrego humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Czytając „Gdzie jesteś, Bernadette?”, będziecie się śmiać, wzruszać i zawsze, kiedy będzie się wam wydawać, że jesteście w stanie przewidzieć dalszy ciąg opowieści, wszystko zmieni się tak, że żadna z waszych teorii nie będzie właściwa.
  Czytaj więcej na: http://czytamto.pl/?p=3557
 • Seria Gorzka czekolada miło mnie zaskoczyła po raz kolejny – to już trzecia książka z tej serii, którą mam w ręku (wcześniej czytałam: "Kolację" i "Im szybciej idę, tym jestem mniejsza"). Choć każda z książek jest inna, łączy je błyskotliwy styl autorów i możliwość doświadczenia w lekkiej formie całkiem poważnych i większych kalibrem przemyśleń o życiu i własnych wyborach.
  Czytaj więcej na: http://tysiaczyc.blogspot.com/2014/09/gdzie-jestes-bernadette-maria-semple.html
 • Nieprzerwanie bawiłam się wyśmienicie, nieraz zaśmiałam się w głos (co nieczęsto mi się zdarza przy lekturze) i nie potrafiłam oderwać się od losów tej zwariowanej amerykańskiej rodziny, której życie zostało postawione na głowie. Lekka, niezobowiązująca, momentami refleksyjna lektura, którą raczej należy potraktować z przymrużeniem oka.
  Czytaj więcej na: http://splay.pl/2014/07/20/ksiazka-weekend-jestes-bernadette-marii-semple/

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński