Nie mażę się, ale marzę o...

oprawa miękka
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 208
format: 145 x 205 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7278-945-7

cena detaliczna

19.80 zł22.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Nie mażę się, ale marzę o...

oprawa miękka

Rodzice dzieci niepełnosprawnych – jacy są? Jak sobie radzą w życiu? Są przygnębieni czy z uporem walczą o swoje chore dziecko?  Liczą na pomoc i współczucie czy na zrozumienie? Mają marzenia?

Najlepiej na te pytania odpowie ktoś, kto sam ma takie doświadczenia. Hanna Barełkowska, autorka książki  Nie mażę się, ale marzę o…, ma syna niepełnosprawnego. Na podstawie własnych doświadczeń, rozmów z rodzicami innych dzieci pokazuje problem niepełnosprawności z innej perspektywy – perspektywy rodziców i opiekunów. W sposób poruszający pisze o kolejnych etapach – od diagnozy począwszy – oswajania się z trudną sytuacją. Przez szczere pokazanie wątpliwości, rozterek, trudności, które trzeba pokonywać każdego  dnia, niemożliwego  niekiedy do wytrzymania wysiłku fizycznego podczas opieki nad dzieckiem ze złożoną niepełnosprawnością oswaja z chorobą, także osoby postronne. I pokazuje, że rodzice dzieci niepełnosprawnych to prawdziwi wyczynowcy, którzy mają też swoje marzenia, niekiedy tak prozaiczne jak chwila ciszy czy wyjście do kina lub na spotkanie z przyjaciółmi.

Książka powstała w czasie akcji społecznej „Nie mażę się, ale marzę o…”, organizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością „Potrafię Więcej”.

 

 Przeczytaj wywiad z autorką książki na stronie Gazeta.pl

 

 

Patronat medialny:

 • Hanna Barełkowska pisze książkę, którą trudno zaklasyfikować jako popularny gatunek.Zbiera różne opinie i zestawia je ze swoimi doświadczeniami. Przedstawia silne emocje, ale nie po to, by doprowadzać odbiorców do łez. Nie upiększa rzeczywistości, chociaż potrafi dostrzec pozytywne strony sytuacji, w której się znalazła. Zamiast taniego optymizmu proponuje czytelnikom rzetelną pociechę – do tej lektury zajrzeć powinni przede wszystkim borykający się z podobnymi problemami.
  Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2014/05/hanna-barekowska-nie-maze-sie-ale-marze.html
 • Wszystkim rodzicom dzieci niepełnoprawnych bardzo dziękuję, że zechcieli podzielić się cząstką siebie, a autorce (która także ma niepełnosprawne dziecko) dziękuję, że zebrała to w książkę. Trochę mnie wsparła ta lektura w codziennym życiu.
  Wszystkim rodzicom dzieci niepełnoprawnych bardzo dziękuję, że zechcieli podzielić się cząstką siebie, a autorce (która także ma niepełnosprawne dziecko) dziękuję, że zebrała to w książkę. Trochę mnie wsparła ta lektura w codziennym życiu.
  Czytaj więcej na: http://mcagnes.blogspot.com/2014/12/nie-maze-sie-ale-marze-o-hanna.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński