Mysi domek. Sam i Julia w cyrku

oprawa twarda
przekład: Jadwiga Jędryas
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 68
rok wydania: 2014
format: 265x302 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-955-6

cena detaliczna

31.50 zł35.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Mysi domek. Sam i Julia w cyrku

oprawa twarda

Latem w okolice Mysiego Domku przyjeżdża cyrk. Dla Sama i Julii jest to początek wspaniałych wakacji. Co prawda przyjaciele będą musieli rozstać się na jakiś czas, bowiem Julia wraz z mamą wyruszą z cyrkiem w trasę, a Sam zostanie w Mysim Domku, jednak nie przestaną do siebie pisać.

Życie w cyrku wygląda zupełnie inaczej niż w domu. Mama Julii gotuje artystom obiady, a Julia uczy się cyrkowego fachu: sprzedaje bilety, pomaga rozstawiać wielki namiot, trenuje taniec na linie i asystuje w występie magika. Tymczasem w Mysim Domku też sporo się dzieje – Sam opiekuje się trojaczkami i bawi się z koleżanką Ellą. O wszystkich swoich przygodach napisze Julii w listach.

Mysi Domek jest projektem Kariny Schaapman, która zbudowała go jako tło dla swoich książeczek. Powstał z kartonowych pudeł i papier mâché. Niniejszy, trzeci tom przygód Sama i Julii oparty jest na wątkach autobiograficznych. Autorka odtworzyła zapamiętane z młodości namiot i wozy cyrkowe z taką samą dbałością o szczegół, jaka charakteryzuje jej poprzednie książki. Znalazły się tu pomniejszone plakaty cyrkowe, zdjęcia i listy pochodzące z jej osobistego archiwum.

 

 

Galeria zdjęć

Załączone pliki

  • Oglądam ilustracje (zdecydowanie mocniejsza strona książki niż tekst) i widzę, ile pracy włożono w przygotowanie tego projektu. Na pewno w wykonanie figurek zwierząt. Ale tutaj nie ma aktorów drugoplanowych, do jakich niekiedy zalicza się scenografię. Ona jest bardzo wyrazista, aż kuje po oczach - swoim przepychem, różnorodnością i w końcu bogactwem pomysłów.
    Czytaj więcej na: http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2014/10/Mysi-domek-Sam-i-Julia-w-cyrku-Karina-Schaapman.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński