Dzieci konsoli. Uzależnienie od gier

oprawa miękka
autor: Hilarie Cash Kim McDaniel
przekład: Bolesław Ludwiczak
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 24
rok wydania: 2014
format: 192 x 192 mm
oprawa: karton 250 g

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Dzieci konsoli. Uzależnienie od gier

oprawa miękka

Gry komputerowe to świetna rozrywka, ale dziecko może się od nich uzależnić - wpaść w nałóg. Jak do tego nie dopuścić? Autorzy definiują, jakie gry są odpowiednie dla poszczególnych grup wiekowych, jak oddziałują na rozwój dziecka, mówią, co robić, gdy dziecko zbyt długo siedzi przed komputerem, kiedy powiedzieć "dość" i dlaczego. Bardzo potrzebna książka.

 

Przeczytaj w "Olivii"  wywiad z Hilarie Cash.

 

Tak o książce wypowiedział się dr med. Bohdan T. Woronowicz, specjalista psychiatra, specjalista i superwizor terapii uzależnień:

"Niestety zbyt rzadko zastanawiamy się nad tym, że tzw. nowe technologie, które tak bardzo ułatwiają nam codzienne życie, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania, mogą jednocześnie stanowić poważne zagrożenie. Zagrożenie to dotyczy najbardziej młodego pokolenia, a konkretnie tych młodych ludzi, których my dorośli, nie nauczyliśmy korzystać z  komputera czy z telefonu komórkowego w sposób bezpieczny i rozsądny.

Hilarie Cash i Kim McDaniel to wybitni specjaliści leczenia uzależnień, którzy w swojej książce opisują zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z gier komputerowych przez dzieci i młodzież. Podają objawy, które powinny zaniepokoić i umożliwić identyfikację pojawiającego się problemu oraz podpowiadają rodzicom co można zrobić, żeby zapobiec niekorzystnemu rozwojowi sytuacji.

Szczególnie gorąco polecam książkę tym rodzicom, którzy  chcieliby pomóc swoim dzieciom w uczeniu się rozsądnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii."

 

  • Główni adresaci, czyli rodzice, znajdą naprawdę konkretny przewodnik po świecie uzależnień od gier. Autorki przybliżają naturę uzależnień, podatność na uzależnienia, wpływ grania na zdrowie fizyczne i psychiczne, a co najważniejsze przedstawiają objawy pozwalające ocenić czy rzeczywiście mamy do czynienia z uzależnieniem oraz proponują schemat działań służący poradzeniu sobie z problemem.
    Czytaj więcej na:
    http://ksiazkapsychologiczna.blogspot.com/2014/11/dzieci-konsoli-uzaleznienie-od-gier.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński