Zły wilk

Seria Gorzka Czekolada
oprawa miękka
autor: Nele Neuhaus
przekład: Anna Urban Miłosz Urban
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 544
rok wydania: 2014
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7278-991-4

cena detaliczna

35.91 zł39.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Gorzka Czekolada

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Zły wilk

oprawa miękka

Z Menu zostaje wyłowione ciało nastolatki. Nikt nie potrafi jej zidentyfikować, nikt nie zgłosił jej zaginięcia. Po wielu tygodniach bezowocnych poszukiwań Pia Kirchhoff  i Oliver von Bodenstein wpadają w końcu na trop, który doprowadzi ich do odkrycia przerażających tajemnic i bestialstwa ukrytego za fasadą przyzwoitości.

Zły wilk to kolejny po Śnieżka musi umrzeć kryminał, w którym Nele Neuhaus nawiązuje do baśni braci Grimm – tym razem do Czerwonego Kapturka i O wilku i siedmiu koźlątkach. Autorka porusza w książce problem pedofilii i wykorzystywania nieletnich, w który to temat mocno zaangażowała się podczas pracy nad książką.

 

Kolejność chronologiczna według wydarzeń w książkach jest następująca:

Inne książki wydane w ramach serii

 • Głównym motywem "Złego wilka" jest problem wykorzystywania seksualnego nieletnich, zarówno w rodzinie, jak i poza nią w formie zorganizowanej. Zbrodnia pedofilii nie jest tematem nowym w literaturze, ale mało kto potrafił pisać o tym w tak pasjonujący sposób. (…) Dla mnie tą książką Nele Neuhaus tylko potwierdziła, że w tym gatunku literackim jest prawdziwą mistrzynią.
  Czytaj więcej na: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/234040/zly-wilk/opinia/22514478#opinia22514478
 • Powieści Nele Neuhaus czyta się lekko i przyjemnie choć ich tematyka nierzadko przygniata czytelnika i pozostawia po sobie gorycz zmuszając do smutnych refleksji. To studium człowieka, jego słabości, wewnętrznej walki z własnym, mrocznym obliczem.
  Czytaj więcej na: http://www.szczecinczyta.pl/dzieciece-pieklo/
 • Temat pedofilii jest trudny, bolesny i ciężko się o nim czyta. Neuhaus ukazuje okrutny, bestialski świat, niesamowitą krzywdę i cierpienie. Jednocześnie prowadzi świetnie skonstruowaną akcję, od początku klucząc i wprowadzając fałszywe tropy. Genialny kryminał o świetnym zakończeniu.
  Czytaj więcej na: http://bookowylas.pl/category/nele-neuhaus/
 • Jestem zachwycona! Bardzo, bardzo ta ksiazka mi sie podobala. Chyba nawet moglabym sie pokusic o stwierdzenie ze najbardziej ze wszystkich autorstwa Nele, ktore czytalam do tej pory. Napisana z rozmachem, bardzo wciagajaca, od ktorej wrecz nie moglam sie oderwac, ukradkiem czytajac ja w nawet w pracy (...ale cicho sza!) :)
  Czytaj więcej na: http://sekretarzykpelenmagii.blogspot.com/2015/07/kto-sie-boi-zlego-wilka.html
 • Poruszająca, trzymająca w napięciu. Kolejny, bardzo udany kryminał Nele Neuhaus. Pełna postaci, których losy związane są ze sobą za sprawą tragedii, w której każdy na swój sposób bierze udział.
  Czytaj więcej na: http://izareads.blogspot.com/2015_03_01_archive.html
 • Uprzedzam lojalnie, jeśli nie macie wolnego weekendu albo nie lubicie zarywać nocy, to pod żadnym pozorem nie sięgajcie po tę książkę! Może po prostu poczekajcie z jej czytaniem do zbliżających się wielkimi krokami wakacji, bo gwarantuję Wam, że nie będziecie się mogli od niej oderwać, a podczas przerw w lekturze Wasze myśli i tak będą krążyły tylko wokół porywającej fabuły.
  Czytaj więcej na: http://annaczyta.blogspot.com/2015/05/nele-neuhaus-i-zy-wilk.html
 • Właśnie to najbardziej lubię w książkach Nele Neuhaus – autorka snuje swoją opowieść za pomocą kilku historii. Czytelnik zagłębia się w nie i szuka powiązań, które początkowo trudno jest znaleźć. Jednak kawałek po kawałku, wątki łączą się ze sobą w spójną i co najważniejsze – zaskakującą całość. Bo Nele Neuhaus nadal potrafi mnie zaskoczyć – pomimo tego, że przeczytałam już sporo kryminałów. Jest to ogromny plus dla autorki.
  Czytaj więcej na:https://ksiazkowewyzwania.wordpress.com/2015/02/02/zly-wilk-nele-neuhaus/
 • „Zły wilk” nie odbiega poziomem od poprzednich, świetnych swoją drogą części cyklu. Dobrze zarysowane postaci, wywarzenie introspekcji, dialogów, opisów i akcji (choć tej ostatniej było całkiem sporo, co jednak w niczym nie przeszkadzało, a nawet uatrakcyjniało), tematyka, która zwróciła większą uwagę na istotną problematykę oraz nawiązania.
  Czytaj więcej na: http://ornament.blog.pl/?p=510
 • Uprzedzam lojalnie, jeśli nie macie wolnego weekendu albo nie lubicie zarywać nocy, to pod żadnym pozorem nie sięgajcie po tę książkę! Może po prostu poczekajcie z jej czytaniem do zbliżających się wielkimi krokami wakacji, bo gwarantuję Wam, że nie będziecie się mogli od niej oderwać, a podczas przerw w lekturze Wasze myśli i tak będą krążyły tylko wokół porywającej fabuły.
  Czytaj więcej na: http://annaczyta.blogspot.com/2015/05/nele-neuhaus-i-zy-wilk.html
 • Właśnie to najbardziej lubię w książkach Nele Neuhaus – autorka snuje swoją opowieść za pomocą kilku historii. Czytelnik zagłębia się w nie i szuka powiązań, które początkowo trudno jest znaleźć. Jednak kawałek po kawałku, wątki łączą się ze sobą w spójną i co najważniejsze – zaskakującą całość.
  Czytaj więcej na: https://ksiazkowewyzwania.wordpress.com/2015/02/02/zly-wilk-nele-neuhaus/
 • Neuhaus przyzwyczaiła mnie do intrygujących, frapujących na każdym etapie fabuł. Wie, jak zbudować napięcie, jaką przyjąć konstrukcję, by czytelnik sam próbował znaleźć rozwiązanie zagadki, przed jaką stoją policjanci. I do autorki nie mam żadnych zastrzeżeń, spisała się jak zwykle na medal.
  Czytaj więcej na: http://bloghub.pl/wpis.10260.nele-neuhaus-zly-wilk

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński