Tajemnicze dziecko

oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 80
rok wydania: 2014
format: 215 x 285 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-940-2

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Klasyka w nowych szatach

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Tajemnicze dziecko

oprawa twarda

Kolejna klasyczna pozycja w nowej, odświeżonej oprawie i nowym znakomitym tłumaczeniu.

Baśń autora "Dziadka do Orzechów" i"Króla Myszy" opowiada o Bogumile i Feliksie, rodzeństwie, które pewnego dnia spotyka w lesie tytułowe dziecko i razem z nim stawia czoło złemu Pepserowi.

Jednak warstwa fabularna to tylko jedna z wielu w tej opowieści. "Tajemnicze dziecko" to niezwykła, niejednoznaczna baśń, którą można odczytywać na różnych poziomach. Opowiada o zwyczajnym świecie, do którego wkrada się magia, o sile wyobraźni i harmonii z naturą jako recepcie na szczęście, o tym, że każdy z nas powinien zachować w sobie coś z dziecka; jest to też wciąż aktualny pamflet na oświeceniowy model edukacji nastawionej wyłącznie na wiedzę encyklopedyczną.

W nowym przekładzie tłumaczka Eliza Pieciul-Karmińska zachowała jak największą wierność oryginałowi, a oprócz tego oczyściła tekst z cenzorskich cięć i nachalnego dydaktyzmu poprzednich tłumaczeń. Niepowtarzalną atmosferę utworu doskonale oddają ilustracje Aleksandry Kucharskiej-Cybuch, odpowiedzialnej za oprawę graficzną m.in. do "Opowieści wigilijnej", "Dziadka do Orzechów" i "Króla Myszy".

Aleksandra Kucharska-Cybuch otrzymała nominację do prestiżowej nagrody BIB za ilustracje do "Tajemniczego dziecka" E.T.A. Hoffmanna.

 

Załączone pliki

Inne książki wydane w ramach serii

 • Książkę czytaliśmy z dużą przyjemnością i ciekawością. Nie brakuje w niej pięknych kolorów i baśniowych przygód, ale jest też dużo mrocznych, wręcz koszmarnych wydarzeń i postaci. "Tajemnicze dziecko" zaskakuje przede wszystkim swoją srogością i "chropowatością", na pewno pozycję tę można uznać za niekonwencjonalną w zestawieniu z dzisiejszym rozumieniem baśni dla dzieci.
  Czytaj więcej na: http://cuda-cudanakiju.blogspot.com/2015/01/eta-hoffmann-i-tajemnicze-dziatki-nie.html
 • „Tajemnicze dziecko” mimo nowego przekładu urzeka swoją archaicznością widoczną zwłaszcza w sferze obyczajów. Tutejsze dzieci są dziećmi baśniowymi, o czym przypominają ich niecodzienne przygody – ale też rozwiązania fabularne. (...) Mali odbiorcy otrzymają zatem dzisiaj baśń podwajaną: fantastyczna będzie dla nich i strefa wyobraźni (domu tajemniczego dziecka), i sfera rzeczywistości Feliksa i Bogumiły.
  Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2015/01/e-t-hoffmann-tajemnicze-dziecko.html
 • Baśń Ernesta Teodora Amadeusza Hoffmanna zadziwia swoją złożonością. Dziecko odbierze tę baśń inaczej niż dorosły. Dla młodszych odbiorców to historia o tym, jak nieograniczone mogą być marzenia.(...) Natomiast dorosły widzi, jak wiele znaczeń i możliwości interpretacyjnych daje ta opowieść.
  Czytaj więcej na: http://dofi.com.pl/tajemnicze-dziecko-e-t-a-hoffmann/#more-7113
 • Ilustratorka (Aleksandra Kucharska-Cybuch) dopasowała stłumioną kolorystykę i prostą kreskę do powagi oraz tematyki historii. Nie znajdziemy tutaj nasyconych barw i „disnejowskiej” kreski. Np. Inkausta przedstawiła jako żarłocznego, upstrzonego włochalami robala - nic dziwnego, że dzieci za tą karykaturą nie przepadają -, a sportretowana przez nią zepsuta-ożywiona lalka, wypadła aż nazbyt przekonująco strasznie.
  Czytaj więcej na: http://potworkiczytaja.blogspot.com/2016/06/szkoa-jest-do-bani-tajemnicze-dziecko.html

 

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński