Bajki

oprawa twarda
autor: Jean de La Fontaine
ilustracje Adolf Born
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 192
rok wydania: 2012
format: 200 x 260 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-664-7

cena detaliczna

35.91 zł39.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Klasyka w nowych szatach

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Bajki

oprawa twarda

Prezentujemy czytelnikom wybór kilkudziesięciu najpopularniejszych bajek wybitnego francuskiego bajkopisarza w znakomitych tłumaczeniach m.in. Adama Mickiewicza, Ignacego Krasickiego, Leopolda Staffa w nowym, pięknie zaprojektowanym wydaniu.

Ciągle aktualne, wierszowane utwory La Fontaine'a jednego z najsłynniejszych przedstawicieli francuskiej literatury na świecie trafnie ukazują ułomną ludzką naturę i niezmiennie stanowią mądrą i popularną lekturę. Podczas wspólnego czytania dzieciom na pewno przypadną do gustu wspaniałe ilustracje jednego z najlepszych czeskich artystów Adolfa Borna, dorosłych zachwyci zaś elegancja stylu, bogactwo ludzkich typów i wciąż aktualny komizm sytuacyjny i językowy.

Galeria zdjęć

Inne książki wydane w ramach serii

 • Niektóre z tych bajek doczekały się na przestrzeni lat nowych wersji – skróconych, wydłużonych, uproszczonych. Dlaczego nie sięgnąć po oryginał, nie poczytać rodzinnie, porozmawiać, pośmiać się? (...) Dla kogo lektura? Myślę, że dla czytelnika w każdym wieku. I każdy znajdzie tu coś innego (...) Na odbiór tych bajek po latach – dodam – bardzo pozytywny odbiór, mają wpływ niewątpliwie ilustracje czeskiego artysty Adolfa Borna. Ich prześmiewczy charakter ujmuje lat samym utworom.
  Czytaj więcej na blogu Półeczka z książkami
 • „Bajki” Jeana de La Fontaine’a nie są tylko prostymi wierszykami dla dzieci, lecz poważną, skłaniającą do refleksji lekturą. (...) Warto zapoznać się z tym zbiorem nie tylko ze względu na wiedzę z niego płynącą (niektóre przykazy etyczne lekko się wszak zdezaktualizowały od XVII wieku), ale również na piękne wydanie, ozdobione świetnymi, zapadającymi w pamięć ilustracjami.
  Czytaj więcej na: http://www.esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=15819
 • W niniejszej książce zebrano bajki w najlepszych tłumaczeniach. Dominuje Noskowski, lecz znaleźć można też Mickiewicza, Krasickiego i Staffa. To decyduje o ich wartości, gdyż język, jest bogaty, barwny, w skrócie najwyższych lotów. (...) Czytanie wielu z bajek wymaga od rodzica dużej erudycji, gdyż po lekturze każdej z nich pytania właściwie muszą sypać się jak z rękawa. (...) Dla niektórych będzie to doskonałą okazją do poszerzania dziecięcej wiedzy, do wielu interesujących rozmów.
  Czytaj więcej na: http://www.dziecipoznan.pl/recenzja-880-bajki 

 

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński