Musza Góra

oprawa miękka
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 560
rok wydania: 2014
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-8008-009-6

cena detaliczna

35.91 zł39.90 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Musza Góra

oprawa miękka

"Musza Góra" to utrzymana w klimacie dieselpunk sensacyjna powieść, która łączy elementy kryminału, fantastyki i powieści historycznej.

Lata trzydzieste XX wieku, Poznań. W tym miejscu krzyżują się losy głównych bohaterów.

Inspektor policji Andrzej Szubert poszukuje grasującego w mieście seryjnego zabójcy zwanego wilkołakiem. Prywatny detektyw Antoni Kaczmarek przyjmując zlecenie odszukania zaginionego Szwajcara, narazi się niebezpiecznym ludziom. Z kolei oficer Wojska Polskiego Mieczysław Apfelbaum przyjeżdża do Poznania z zadaniem odszukania na starym żydowskim cmentarzu na Muszej Górze...tajemnic żydowskiej magii. W serię zabójstw zamieszani są też agenci obcych wywiadów, m.in. Abwehry. W tle tymczasem widać przygotowania do zbliżającej się wojny, ale wykorzystanie przez polską armię starej żydowskiej magii może odmienić bieg historii.

Zaginiony szwajcarski dziedzic, przestępczy półświatek, wątki judaistyczne i pełnokrwiści bohaterowie, wariacje historyczne - powieść Bohdana Głębockiego wciąga od pierwszych stron i sprawia, że trudno oderwać sie od lektury.

 

 

  • I na koniec muszę też pochwalić świetny, lekki styl autora. Opisy mogą się wydać na pierwszy rzut oka przydługie, ale wystarczy tylko zacząć czytać, żeby zmienić zdanie. Są to przede wszystkim błyskotliwe, czasem również zabawne, uwagi oraz dobrze wplecione emocje i przemyślenia bohaterów. Na pewno nie miałam problemów z wizualizacją miejsc czy osób, bo wszystko zostało opisane wylewnie, ale bez przynudzania, co z pewnością dobrze świadczy o stylu autora.
    Czytaj więcej na: http://debiutext.co.pl/23978,musza-gora-bogdan-glebocki.html
  • Duży plus książki to wspomniana "pełnokrwistość" postaci oraz niemal namacalny klimat czasów, w jakich ma miejsce jej akcja. Z pewnością miłośników prozy Krajewskiego nie trzeba będzie zachęcać do sięgnięcia po nią, jednak uwaga – domieszka elementów fantastycznych może nie przypaść do gustu miłośnikom realistycznych kryminałów.
    Czytaj więcej na: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/bohdan-glebocki/musza-gora/recenzja

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński