Ani śladu Elizabeth

Seria Gorzka Czekolada
oprawa miękka
autor: Emma Healey
przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 312
rok wydania: 2014
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7278-986-0

cena detaliczna

31.41 zł34.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Gorzka Czekolada

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Ani śladu Elizabeth

oprawa miękka
Elizabeth zniknęła. Ta myśl nie daje Maud spokoju. Maud ma już swoje lata i coraz gorzej u niej z pamięcią. Właściwie jest fatalnie. Chce jej się pić, ale nie pamięta, że już kilka razy zostawiła nietkniętą filiżankę herbaty. W sklepie zawsze wydaje jej się, że potrzebuje brzoskwiń w syropie, chociaż puszki już wysypują się z jej kuchennych szafek. Dzwoni do kogoś, ale gdy rozmówca odbiera telefon, już nie pamięta, z kim i o czym miała rozmawiać.

Ale to jedno Maud pamięta dobrze. Jej przyjaciółka, Elizabeth zniknęła. Nagle, bez uprzedzenia. Tak jak kilkadziesiąt lat temu przepadła jej ukochana siostra. Mimo przeszkód, jakie stawia przed nią jej własny, dotknięty demencją umysł, Maud spróbuje odnaleźć przyjaciółkę, a przy okazji jeszcze raz wróci do tajemniczych wydarzeń sprzed lat, by wreszcie zrozumieć najtragiczniejszą historię w swoim życiu.

Ten udany, wytrawny eksperyment literacki to prawdziwy fenomen, zważywszy że wyszedł spod pióra debiutantki. Autorce udało się stworzyć spójną i trzymającą w napięciu fabułę z lekko kryminalnym zacięciem, mimo iż narratorka ma problemy z przywołaniem wydarzeń sprzed pięciu minut. Sama Maud natomiast jest tak uroczą, mądrą i niezwykłą postacią, że nie sposób nie pokochać jej od pierwszego akapitu.

Inne książki wydane w ramach serii

 • Kogo Maud w gruncie rzeczy poszukuje? Kto opowiada tę historię? W jakim czasie osadzona jest akcja - tuż po wojnie, czy przeszło 70 lat później? Opowieść o tych mrocznych poszukiwaniach jest opowieścią trudną, smutną i jednocześnie tak sugestywnie napisaną, że w którymś momencie nie jesteśmy już pewni nawet naszej własnej pamięci, wrażeń, odczuć. (...) "Ani śladu Elizabeth" bardzo smuci, ale jednocześnie daje nadzieję.
  Czytaj więcej na: http://zkartekszelestem.blogspot.com/2014/12/ani-sladu-elizabeth-czyli-kreta.html
 • Atutem powieści, poza ciekawą tematyką i formą jej opisu, okazuje się być także humor i złośliwość głównej postaci, dzięki którym lektura jest zaskakująco lekka i przyjemna. Lekkość nie odbiera jednak książce tego, co ważne – zaproszenia do spojrzenia na świat z innej perspektywy, szansy na zrozumienie sposobu patrzenia na świat naszych wiekowych krewnych czy wreszcie możliwości doświadczenia już teraz obrazu rzeczywistości, jaki dla części z nas stanie się codziennością za kilka dekad.
  Czytaj więcej na: http://lubimyczytac.pl/oficjalne-recenzje-ksiazek/5054/autobiografia-bialych-plam
 • To nie opis świadka, który widział wszystko – to relacja z pierwszej ręki, relacja kogoś, kto żyje z chorobą na co dzień, a dla kogo miniona chwila, teraźniejszość, to coś ulotnego i kruchego, wspomnienia z dawnych lat zaś stanowią prawdziwy fundament życia.
  Czytaj więcej na: http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/07/17/ani-sladu-elizabeth-emma-healey/

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński