Droga umarłych

oprawa miękka
autor: Kevin Brooks
przekład: Anna Urban Miłosz Urban
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 320
rok wydania: 2011
format: 125 x 195 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7278-599-2

cena detaliczna

22.50 zł25.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Droga umarłych

oprawa miękka

W pewien deszczowy wieczór dochodzi do okrutnego morderstwa dziewiętnastoletniej dziewczyny. Dwaj młodsi bracia postanawiają rozwiązać zagadkę jej śmierci i sprowadzić ciało siostry do domu. Cole nie waha się użyć pięści, nie dba o konsekwencje, a nawet o swoje życie. Ruben, jest bardziej ostrożny i wrażliwy, a przy tym obdarzony paranormalnymi zdolnościami. Wbrew zaleceniom policji wyruszają w drogę, by na własną rękę rozejrzeć się wśród lokalnych cwaniaczków, ważniaków i... duchów. Razem wkroczą w sam środek tajemnicy wymarłego miasteczka na skraju wrzosowisk.

 •  Jest ona jedną z tych, które pochłaniamy w jeden wieczór. Świetnie napisana i oczywiście rewelacyjnie przetłumaczona.
  Książka jest kryminałem z umiejętnie stopniowanym napięciem. Autor zawarł w niej wszystkie uczucia, jakie towarzyszą rodzinom ofiar: strach, ból, rozpacz, gniew, a w przypadku Cole’a i Rubena- determinację
  Czytaj więcej na: recenzje-mlodziezowe.blogspot.com/2011/11/droga-umarych-kevin-brooks-recenzja.html
 • "Droga umarłych", początkowo trochę nudna, około setnej strony nabiera tempa i robi się naprawdę intrygująca w finale, a to wszystko za sprawą porachunków, zagadek, tajemnic i kolejnych bohaterów, wprowadzanych przez autora, reprezentantów mrocznego świata. Dzieje się tak też za sprawą Umarłego, który choć pojawia się już w pierwszym zdaniu powieści, swą tożsamość zdradza nam dopiero, gdy akcja przyśpiesza.
  Czytaj więcej na: http://library1gim.blogspot.com/2015/01/droga-umarych.html
 • „Droga umarłych” potwierdza talent pisarki Kevina i jego literacką wyobraźnię. Połączenie thrillera z horrorem i nutą fantastyki w postaci paranormalnych zdolności narratora tej powieści wyszło mu całkiem dobrze. Nie oderwał się przy tym od ziemi i od poruszanych tematów. A tematy, choć powieść należy do kategorii young adult przecież, są odważne i potrzebne.
  Czytaj więcej na: http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/02/16/droga-umarlych-kevin-brooks/
 • Namawiam Was do poczucia się uczestnikami śledztwa, które będzie odbywało się na wrzosowiskach, a każdy krok z bohaterami będzie ucztą intensywnych wrażeń... Powieść przemawia realistycznym określaniem tego, co dojrzewa w człowieku podczas najróżniejszych etapów poznawania prawdy. Nie tuszuje, nie ubarwia, nie przesadza - zapada głęboko w pamięć... Mój egzemplarz raczej nie powinien się zakurzyć - będzie kolejną pozycją z mojej biblioteczki, którą już chcą poznać moi znajomi.
   Czytaj więcej na: http://www.forum-ksiazki.kei.pl/printview.php?t=1387&start=0&sid=7bc326e33177260af3a4af9924f15038
 • W tej książce nie znajdziecie romansów. Znajdziecie za to smutny, przesiąknięty żałobą klimat powieści. Nie jestem wielbicielką tego typu książek, aczkolwiek po przeczytaniu byłam zadowolona. W powieści nie zabraknie brutalu, ale też i śmiesznych momentów.
  Czytaj więcej na: http://www.blaskksiazek.pl/2013/03/kevin-brooks-droga-umarych.html
 • ,,Droga umarłych” potwierdza talent pisarki Kevina i jego literacką wyobraźnię. Połączenie thrillera z horrorem i nutą fantastyki w postaci paranormalnych zdolności narratora tej powieści wyszło mu całkiem dobrze.
  Czytaj więcej na: http://www.granice.pl/ksiazka,droga-umarlych,275679
 • Brooks pokazuje, jak styl życia wpływać może na kolejne decyzje, ale też portretuje tych, którzy nie potrafią się odnaleźć w regułach sztucznie tworzonej poprawności politycznej, motyw bycia innym jest tu silnie zarysowany i z pewnością zasługuje na uwagę (…)
  Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2011/12/kevin-brooks-droga-umarych.html
 • W jego powieściach rzadko gości słońce, a ta najnowsza to już zupełnie do "słonecznych" nie należy. Za to, w tych mrocznych nastrojach, jest po prostu MISTRZEM! I to wielokrotnym. Mistrzem napięcia, fascynujących osobowości i ciekawej akcji.
  Czytaj więcej na: http://ksiegarnialuna.com/droga-umarlych-p-640.html
 • Jeśli interesuje was fabuła, w której naprawdę trudno cokolwiek przewidzieć, a nawet określić, kto jest dobry, a kto zły, bo każdy bohater ma na to zbyt złożoną naturę - może wam się spodobać.
  Czytaj więcej na: http://amanita.pl/?id=514
 • Książki Brooksa są niesamowite. Trochę dlatego, że ktoś w końcu pokazał iż świat, w którym się obracamy kiedy mamy po naście lat nie jest usłany płatkami róż. Na pewno dlatego, że wszystko jest tak realne, że mogłoby wydarzyć się obok nas. Albo przydarzyć się nam.
  Czytaj więcej na: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/115689/droga-umarlych

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński