Miasto cieni

oprawa twarda
autor: Ransom Riggs
przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 440
rok wydania: 2014
format: 135 x 205 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-8008-010-2

cena detaliczna

31.50 zł35.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Miasto cieni

oprawa twarda

Kontynuacja Osobliwego domu pani Peregrine, który zachwycił nie tylko nastoletnich czytelników.

Akcja powieści rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończyła się poprzednia. Jest rok 1940. Jacob i jego nowi przyjaciele opuszczają wyspę, na której znajdował się dom pani Peregrine i udają się do Londynu. W czasie podróży czekają ich liczne niespodzianki i przygody.

Miasto cieni to niepowtarzalna, magiczna powieść, która przenosi czytelników w świat wyobraźni, telepatii, pętli czasowych, zmiennokształtnych i niesamowitych zwierząt.

 

Patroni:

 

 • Videorecenzja - Caroline in Bookland

 • videorecenzja - Twierdza Zbudowana z Książek

 • Videorecenzja - Herbatka z Książką

 

 • Styl pana Riggsa jest wprost idealny do tej powieści. Autor doskonale wie, jak budować nastrój niepewności i grozy, a w jego opisach trudno doszukać się choć grama sztuczności. Już od pierwszych stron akcja pędzi w zawrotnym tempie, a każda z nich obfituje w liczne i nierzadko niebezpieczne przygody, które czekają osobliwców w drodze do Londynu.
  Czytaj więcej na: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/233911/miasto-cieni/opinia/17966435#opinia17966435
 • Częste zwroty akcji i fabuła owiana serią tajemnic sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od książki. Sama przyłapałam się na długich rozmyśleniach na temat fotografii, które znowu odegrały dużą rolę w odbiorze lektury. Każdy kolejny rozdział niesie więcej niespodzianek, a samo zakończenie... sami się przekonacie!
  Czytaj więcej na: http://library1gim.blogspot.com/2014/12/miasto-cieni-ransom-riggs-recenzja.html
 • Kolejny raz uwagę czytelnika przyciągają zdjęcia. Stare, tajemnicze, wzbudzające ciekawość, a niektóre i poczucie niepokoju i ciarki przebiegające po plecach. Stanowiące integralną część książki, w idealny wprost sposób komponujące się z jej treścią, w pewnych momentach sprawiające nawet wrażenie, że zostały zrobione specjalnie na jej potrzeby, choć wiemy, że zostały zrobione znacznie wcześniej. 
  czytaj więcej na: http://czytadelko.blox.pl/2014/12/Miasto-cieni-Ransom-Riggs.html
 • Dla mnie te książki to doskonały prezent zarówno dla młodszego, jak i starszego czytelnika. Autor wymyślił tak fantazyjną fabułę, że nie można się oderwać od czytania. A i bohaterowie potrafią zdobyć sympatię czytającego, który automatycznie zaczyna kibicować ich walce o przetrwanie i pomoc pani Peregrine.
  Czytaj więcej na: http://ksiazkowo.wordpress.com/2014/12/28/osobliwie-dobre-miasto-cieni-ransom-riggs/
 • To właśnie oryginalny pomysł na fabułę oraz wspaniała oprawa graficzna są największymi zaletami tej powieści, kolejną jest zaś wartka akcja i umiejętnie stopniowane przez autora napięcie, rosnące aż do ostatniej strony. Co więcej książka kończy się tak zaskakującym zwrotem fabularnym, że konieczność trwania w oczekiwaniu na następny tom wydaje się prawdziwą torturą.
  Czytaj więcej na: http://www.kacikzksiazka.pl/2014/12/miasto-cieni-ransom-riggs.html
 • Styl pana Riggsa jest wprost idealny do tej powieści. Autor doskonale wie, jak budować nastrój niepewności i grozy, a w jego opisach trudno doszukać się choć grama sztuczności. Już od pierwszych stron akcja pędzi w zawrotnym tempie, a każda z nich obfituje w liczne i nierzadko niebezpieczne przygody, które czekają osobliwców w drodze do Londynu
  Czytaj więcej na: http://book-shot.blogspot.com/2014/04/064-hollow-city-ransom-riggs.html
 • Ciekawa i oryginalna fabuła pozwala na odpłynięcie na długie godziny, nie ma się oporów przed czytaniem, mimo że raczej nie sięgam po książki o takiej tematyce. (...) Nie da się nie wspomnieć o wspaniałej oprawie jaką zaserwowało nam wydawnictwo. Twarda okładka, oprawa graficzna w klimacie utrzymanym przy pierwszej części, Wzorzyste wnętrze, czarne, brązowe kartki i jeszcze te zdjęcia.
  Czytaj więcej na: http://ravenstarkbooks.blogspot.com/2015/01/miasto-cieni.html
 • Jeszcze więcej zagadki, przygody, tajemniczych zdjęć i mrożących w krew w żyłach historii otrzymujemy w kontynuacji "Osobliwego domu Pani Peregrine". Ransom Riggs ponownie zaczarowuje nas mieszanką świata rzeczywistego i fantastycznego.
  Czytaj więcej na: http://recenzujemyto.blogspot.com/2015/02/miasto-cieni.html
 • Książka bardzo mi się spodobała  i cóż, muszę stwierdzić, że jest o wiele lepsza od pierwszej części (...) Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, ponieważ czytając  książkę myślałam, że ten tom skończy tajemniczą podróżą  Jacoba. Niestety skończyło się bardzo niejasno i liczę na kolejny świetnie napisany tom przez autora.
  Czytaj więcej na: http://dobrerecenzje.pl/ransom-riggs-miasto-cieni-wyd-media-rodzina/
 • Jacob nadal jest narratorem całej historii, jednak nie mamy już do czynienia z tym samym chłopcem. Na kartach Osobliwego domu pani Peregrine przeszedł tak typową dla tego typu książek przemianę. Stał się odważnym i gotowym na wszystko bohaterem, który nadal potrafi odczuwać strach. Jacob wzbudza sympatię, podobnie, jak każde z osobliwych dzieci, który posiada swoją wyrazistą osobowość.
  Czytaj więcej na: http://someculturewithme.blogspot.com/2015/07/wszystko-dzieje-sie-z-jakiegos-powodu.html
 • Zarówno „Miasto Cieni" jak i całą serię serdecznie wszystkim polecam. (...) Tu nie ma nowych pomysłów - tu nowy jest cały, osobliwy, genialnie wykreowany świat. To jedna z tych powieści, których nie „można", a zwyczajnie „trzeba" przeczytać - dlatego nie zwlekajcie! Jeżeli istnieje magia to znajdziecie ją właśnie w tej książce.
  Czytaj więcej na: http://www.secretum.pl/ksiazki/item/993-miasto-cieni
 • W twórczości tego autora nie spotkacie się z określeniem „ klątwa drugiego tomu”, ponieważ jest on jeszcze lepszy od kontynuacji, co teraz nieczęsto się zdarza. Warto zakochać się w jego osobliwej twórczości, zatracić w opowieści i porwać ciągowi wydarzeń. Nie mogę doczekać się premiery ostatniego tomu tej trylogii. Autor doskonale wiedział gdzie zakończyć historię, by czytelnik sięgnął po kolejny tom.
  Czytaj więcej na: http://my-life-in-bookland.blogspot.com/2015/08/44-upiory-petle-i-niesamowite-zdolnosci.html
 • W tej książce nic nie jest takie, jakby się mogło wydawać, a jednak cała ta absurdalna historia jest jakby naturalna i czaruje czytelnika jak wielowymiarowa baśń - tylko taka z dreszczykiem, bardziej dla dorosłych. Dużym atutem tej powieści jest wprowadzenie licznych bohaterów, którym autor poświęcił wiele uwagi i dopracował ich w każdym aspekcie.
  Czytaj więcej na: http://thievingbooks.blogspot.com/2016/03/miasto-cieni-ransom-riggs.html
 • Sumą tego wszystkiego jest powieść, którą z czystym sercem polecam każdemu, kto lubi skrzyżowanie fantastyki, horroru i przygody, ze świetnymi postaciami i lekkością pióra, jaką prezentuje autor. Zabawa płynąca z lektury jest przednia (...).
  Czytaj więcej na: http://www.kostnica.com.pl/miastocieni.htm
 • Nadal jestem zachwycona tym, jak wielką wyobraźnię posiada autor i nie spodziewałam się, że puści jej wodze tak bardzo. Przedstawił nam nowe osobliwe stworzenia oraz postacie. Wrzucił czytelnika wprost w 1940, w środek wojny i pokazał ją głównie z poziomu dziecka – jej bezsensowność, decyzje dorosłych, okrucieństwo i zniszczenia. Świetnie gra na emocjach, ale nie w patetyczny sposób i buduje odpowiednie napięcie, gdy trzeba.
  Czytaj więcej na: http://withcoffeeandbooks.blogspot.com/2016/05/41-miasto-cieni-ransom-riggs.html
 • Miasto cieni to niezwykle udana i bardzo wciągająca kontynuacja tak świetnie zapowiadającej się serii o losach osobliwych dzieci z domu pani Peregrine. Ransom Riggs potrafił stworzyć ten fantastyczny klimat, który podczas lektury towarzyszy czytelnikowi, jednak co najważniejsze - udało mu się go utrzymać. Niepowtarzalny styl autora urzeka już od pierwszych stron, a dalej w ogóle nie można się od niego oderwać.
  Czytaj więcej na: http://about-katherine.blogspot.com/2016/06/112-miasto-cieni.html
 • Miasto cieni to świetna kontynuacja. Po raz kolejny autor w niesamowity sposób kreuje swoją historię za pomocą klimatycznych zdjęć i doskonale dobranych do nich słów. Bez fotografii ta książka wiele by traciła. Nie mogę się doczekać lektury kolejnego tomu.
  Czytaj więcej na: http://ksiazkowyswiatpatrycji.blogspot.com/2016/09/miasto-cieni.html
 • Jeśli jesteście fanami opowieści grozy oraz fantastyki splecionej z rozwijającym się wątkiem miłosnym to ta książka powinna znaleźć się na waszej liście lektur obowiązkowych. Druga część „Osobliwego domu pani Peregrine” zdecydowanie przyprawia o gęsią skórkę i ciary na całym ciele.
  Czytaj więcej na: http://www.kulturantki.pl/ksiazki/miasto-cieni-ransom-riggs/

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński