Dwa serca anioła

oprawa twarda
ilustracje Paweł Pawlak
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 112
rok wydania: 2011
format: 125 x 195 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-532-9

cena detaliczna

19.80 zł22.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Dwa serca anioła

oprawa twarda

Gdy Romek miał sześć lat, znalazł się w szpitalu i usłyszał, że ma bardzo poważną wadę serca.
Teraz Romek ma kilka lat więcej. Nie wolno mu się męczyć, więc nie może grać w piłkę ani biegać. Chłopaki na podwórzu nazywają go Drakulą, bo jest blady i ma sińce pod oczami. Ale pewnego dnia wydarzy się coś niezwykłego...

"Dwa serca anioła" pokazują Wojciecha Widłaka, autora "Pana Kuleczki", "Wesołego Ryjka" i innych pogodnych książeczek, z trochę innej strony. Jednak mimo poważnego problemu, jaki porusza w swojej książce, jest to historia pogodna i budząca nadzieję, pełna charakterystycznego dla autora czułego humoru.
Ilustracje Pawła Pawlaka, w charakterystycznej dwutonowej i nietypowej dla artysty kolorystyce, stanowią doskonałe uzupełnienie opowieści.

Książka zdobyła DUŻEGO DONGA 2012, czyli nagrodę główną w konkursie PS IBBY przyznawaną przez jury dziecięce i profesjonalne, za spójność głębokiego i mądrego tekstu oraz szaty graficznej.

Tytuł został też wyróżniony główną nagrodą w konkursie 20. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek - Piórem Fredry.

Ilustracje Pawła Pawlaka do "Dwóch serc anioła zostały" wybrane z kilku tysięcy innych prac i jako jedyne z Polski znalazły się w gronie najlepszych - na prestiżowej Bolonia Illustrators Exhibition. Więcej czytaj tutaj.

Kupując tę książkę, 1 zł przekazujesz na rzecz Fundacji Serce Dziecka.


Patronat medialny:

fundacja serce dziecka Qlturka.pl Polska ilustracja dla dzieci 

Galeria zdjęć

 • Pięknym dopełnieniem książki są ilustracje Pawła Pawlaka, utrzymane w kolorystyce czerwono – granatowej i konwencji dziecięcego rysunku. Oszczędna kreska i bogata symbolika obrazków, inkrustowanych fragmentami tekstu, doskonale wpisuje się w powściągliwą narrację, prowadzoną z perspektywy Romka.
  Czytaj więcej na:http://cuda-cudanakiju.blogspot.com/2012/10/dwa-serca-anioa.html
 • Książka Wojciecha Widłaka nie należy do najweselszych. Jest to przejmująca opowieść, która mimo nastroju przesiąkniętego chorobą i smutkiem, niesie wiele ciepła i nadziei.
  Czytaj więcej na: http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=621210
 • Dwa serca anioła to piękna książka pełna nadziei, która oczarowała mnie swoim głównym bohaterem – małym Drakulą, który z pewnością zagiąłby swoją wizją świata niejednego filozofa! Polecam każdemu. Książka jest świetna!
  Czytaj więcej na: http://www.biblioteka-sepolno.pl/?p=3596

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński