Zimowe dzieci

Seria Gorzka Czekolada
oprawa miękka
przekład: Maciej Potulny
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 392
rok wydania: 2015
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-8008-027-0

cena detaliczna

31.41 zł34.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Gorzka Czekolada

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Zimowe dzieci

oprawa miękka

Klimatyczna zimowa powieść z pogranicza horroru i dramatu obyczajowego. Akcja rozwija się równolegle na dwóch płaszczyznach czasowych – współcześnie oraz na początku XX wieku.
1908. Sarah Harrison Shea w niewyjaśnionych okolicznościach traci swoją córkę, by kilka dni później, przy pomocy tajemniczego rytuału, „obudzić” ją.
Czasy współczesne. Matka Ruthie i Fawn znika bez śladu, pozostawiając po sobie puste talerze.
A to dopiero początek opowieści…
Zagmatwane historie mężczyzn i kobiet rozgrywają się na przestrzeni wielu lat, pośród skutych lodem i przyprószonych śniegiem krajobrazów. Przeszłość przenika się z teraźniejszością, by pokazać, jak bardzo czas podlega interpretacji i jak „tamto” może kształtować „obecne”. Zmarli ożywają, a żywi odchodzą do świata umarłych, by tam szukać odpowiedzi na swoje niepokojące pytania. W całej powieści wieje chłodem, jednak od czasu do czasu robi się gorąco. Ten horror – do którego bardziej pasuje określenie: współczesna powieść grozy – jest pretekstem, żeby pokazać wiele kontrastów. Są to kontrasty mocne, wyraźne, czarno-białe niczym zimowy krajobraz.

Inne książki wydane w ramach serii

 • Powieść czyta się szybko, sprawnie i z dużą przyjemnością. Pytań z każdą kolejną odpowiedzią przybywa, retardacji także… Nie brak więc emocji i napięcia, a także udanych zwrotów akcji. Docenić należy także znakomite polskie tłumaczenie i wydanie.
  Czytaj więcej na: http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/03/13/zimowe-dzieci-jennifer-mcmahon/
 • Dostajemy tu wszystko, czego może chcieć od lektury z dreszczykiem wymagający czytelnik: są pozornie niezwiązani ze sobą bohaterowie, dziwne, jakby przeklęte miejsce z klimatem budzącym ciarki na plecach, stary pamiętnik, kryjący straszną prawdę i zaskakujący finał, a także pewna doza niedopowiedzenia. Niby mamy zakończenie, ale jednak nie wszystko uległo zamknięciu, tak jak to bywa w dobrych dreszczowcach.
  Czytaj więcej na: http://secretum.pl/ksiazki/item/660-zimowe-dzieci
 • "Zimowe dzieci" idealnie wpisują się w serię wydawniczą "Gorzka czekolada", ponieważ pozostawiaja po sobie cierpki smak w ustach. Zasiewają ziarenko, które kiełkuje w umysle i zmusza do refleksji. Jak niewiele jest dzisiaj książek, które zmuszają do myślenia! Tymczasem "Zimowe dzieci" mówia o tolerancji, odpowiedzialności, determinacji i o sile ludzkich słabości.
  Czytaj więcej na: http://hpkolekcja.blogspot.com/2000/04/zimowe-dzieci-jennifer-mcmahon.html
 • Zimowe dzieci to jednak nie tylko tajemnice i magia. To również dramat bohaterów, którzy tracą swoich najbliższych. Rozpacz wdowy, ból matki, która musi pochować własne dziecko, bezradność ojca, który nie może pomóc zmarłej córeczce i oddala się od załamanej żony. Jak daleko człowiek jest w stanie posunąć się, aby zyskać chociaż kilka dni z ukochaną osobą?
  Czytaj więcej na: http://licencja-na-czytanie.blogspot.com/2015/05/120-zimowe-dzieci-jennifer-mcmahon.html
 • Dwa przenikające się wymiary powieści - mroczna magia i realny wachlarz silnych uczuć - sprawiają, że książka Jennifer McMahon jest tak wyjątkowa. Osadzając opowieść o ludzkich dramatach, bólu, miłości, zaufaniu, zemście w tajemniczych, paranormalnych ramach, autorka dotyka kruchości ludzkiej egzystencji i porusza najgłębsze struny dusz czytelników.
  Czytaj więcej na: http://waniliowe-czytadla.blogspot.com/2015/05/zimowe-dzieci-jennifer-mcmahon.html
 • Jennifer McMahon stworzyła intrygującą opowieść, której czytanie wywołuje dreszcze na całym ciele. (...) Książka jest niezwykła i choć przeraża, to jednak nie da się jej tak po prostu odłożyć na bok. Trzyma w napięciu do samego końca, a mroczny klimat i tajemniczość, intrygują i pobudzają ciekawość.
  Czytaj więcej na: http://czytanie-moja-milosc.blogspot.com/2015/05/zimowe-dzieci-jennifer-mcmahon.html
 • Samą autorkę należy pochwalić za warsztat jakim operuje. Większość stworzonych przez nią postaci, jest zbudowana bardzo fachowo i przemyślanie. (...) Ponadto wszelkie opisy, zarówno miejsc, jak i wydarzeń są bardzo przejrzyste i wyczerpujące, ale nie na tyle, by nudziły potencjalnego odbiorcę. McMahon operuje językiem prosty i finezyjnym zarazem.
  Czytaj więcej na: http://library1gim.blogspot.com/2015/06/zimowe-dzieci-jennifer-mcmahon-recenzja.html
 • Warsztat jakim posługuje się McMahon robi wrażenie. Niezwykle sugestywne opisy, plastyczny język, personalny narrator i perspektywa paru bohaterów oraz zabieg dodania do tego wszystkiego intrygujących rozdziałów imitujących dziennik – sprawia, że od samej lektury trudno jest się oderwać.
  Czytaj więcej na: http://ornament.blog.pl/?p=268
 • Pomimo doskonałej narracji powieści grozy z elementem kryminalnym odnoszę wrażenie, że w tej książce wcale nie chodzi o straszenie i dreszcze, tu chodzi o miłość i tęsknotę po stracie bliskich, o obawy związane z odpowiedzialnością i próby odwiecznej walki ludzkości z nieodwracalnością śmierci.
  Czytaj więcej na: https://ksiazkoholizm.wordpress.com/2015/09/10/zimowe-dzieci-recenzja/

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński