Służące

Seria Gorzka Czekolada
oprawa miękka
przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 584
rok wydania: 2011
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 977-83-8008-057-7

cena detaliczna

35.90 zł39.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Gorzka Czekolada

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Służące

oprawa miękka

Powieść, która podbiła serca czytelników na całym świecie, ukazuje się w nowej oprawie w serii Gorzka Czekolada.

Akcja koncentruje się relacjach czarnoskórych kobiet służących w domach białych rodzina na południu Stanów Zjednoczonych w latach 60. XX wieku. Jednak pod warstwą tematyki rasistowskiej autorka ukryła pokłady uniwersalnych rozważań nie tylko o istocie człowieczeństwa i tolerancji, ale przede wszystkim o zmaganiu się ze stereotypami, o przezwyciężaniu strachu, o ograniczeniach, którym wszyscy podlegamy i które pragniemy znieść. I wreszcie o przyjaźni i solidarności, których siła potrafi zdziałać cuda. Służące to świetnie napisana książka o zaskakująco wyzwalającej mocy!

Służące szturmem zdobyły rynek czytelniczy. Powieść ukazała się w Stanach Zjednoczonych w lutym 2009 roku, a już latem, przez sześć tygodni, niepokonanie triumfowała na pierwszym miejscu listy bestsellerów „The New York Times”. Łącznie Służące pozostawały w czołówce tej najbardziej poważanej listy ponad 100 tygodni! Do tej pory egzemplarze powieści trafiły do rąk 5 milionów czytelników w 35 krajach. Do sukcesu książki znacznie przyczynił się film z Emmą Stone jako Skeeter, Violą Davisw roli Aibileen oraz Octavią Sepcer, która za kreację Minny zdobyła Oscara.

 

Inne książki wydane w ramach serii

 • Służące są książką bardzo wyważoną i spokojną, lecz dzięki temu – wymowną. Nie ma w niej przesadnego dramatyzowania czy tedencyjnego moralizatorstwa. Są za to barwne i wzbudzające sympatię (lub też barwne i wyjątkowo wredne) postacie, wiarygodnie opowiedziana historia i sugestywnie zobrazowana sceneria.
  Czytaj więcej na: ksiazki.wp.pl/rid,4140,tytul,Gotowe-na-wszystko,recenzja.html?ticaid=1aa4a&_ticrsn=5
 • Powieść "Służące" czyta się doskonale. Akcja toczy się sprawnie, a oddanie głosu trzem narratorkom pokazuje pełniej wyimki z życia społeczności Jackson z różnych stron, przedstawiając poszczególne domy, relacje między kobietami mającymi władzę w mieście i tymi, które dbają o domy i rodziny kobiet mających władzę w mieście.
  Czytaj więcej na: prowincjonalnenauczycielstwo.blogspot.com/2010/06/kathryn-stockett-suzace.html
 • Powieść smutna, gorzka (bo przecież trudno być obojętnym wobec tak absurdalnej niesprawiedliwości i podziałów), ale i tchnąca sporą dawką optymizmu i nadziei. Jednym zdaniem - świetna powieść obyczajowa, którą można polecić każdemu (choć to o kobietach to przecież nie tylko dla kobiet). 
  Czytaj więcej na:
  notatnikkulturalny.blogspot.com/2012/03/suzace-czyli-jezeli-cos-nam-pasuje-to.html
 • Muszę powiedzieć, że wprost nie mogłam się od tej książki oderwać, co nie zdarzyło mi się już od lat. Dodatkowym plusem jest to, że wczucie się w atmosferę Ameryki wczesnych lat 60. pozwala lepiej zrozumieć ich obecne szaleństwo na punkcie poprawności politycznej.
  czytaj więcej na: http://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=13493
 • Bo powieść zachwyciła mnie właściwie z każdej strony. (...) Do tego jeszcze pieczołowicie skrywane tajemnice rozpalają ciekawość, wątek miłosny skrobie palcem po serduszku, domagając się uwagi, a wszechobecna, tkwiąca pod skórą powieści segregacja rasowa swędzi, nie pozwalając o sobie zapomnieć.
  Cytaj więcej na: http://mcagnes.blogspot.com/2011/03/suzace-kathryn-stockett-o-rany-jaka-to.html
 • "Służące" to powieść słodko-gorzka. Z jednej strony niektóre fragmenty wywołują salwy śmiechu, z drugiej zdarzają się momenty, które dzisiaj normalnym ludziom nie mieszczą się w głowie. Podział na lepszych i gorszych jest tak absurdalny i tragiczny, że aż śmieszny.
  Czytaj więcej na: http://ciszaczasija.blogspot.com/2014/06/suzace.html
 • Powieść czyta się niemal jednym tchem. Narracja prowadzona z trzech punktów widzenia wprowadza urozmaicenie. Dodatkowym atutem jest autentyczność języka służących - fantastycznie wprowadza nas to w klimat. Książka jest głęboko emocjonalna.
  Czytaj więcej na: http://bazgradelko.blogspot.com/2011/12/suzace-kathryn-stockett.html
 • Książkę tę powinien przeczytać każdy, by choć trochę zmienić sposób patrzenia na ludzi innych.
  Powieść zawiera w sobie miłość, strach, upokorzenie, ale również (dzięki Minny i jej zabawnym odzywkom) sporo humoru. Ta książka to bomba emocji, po której przeczytaniu długo nie mogłam się pozbierać. Czułam niedosyt i chciałam więcej, jednak wiem, że autorka zakończyła książkę w dobrym momencie.
  Czytaj więcej na: http://wer-pozeraczkaksiazek.blogspot.co.at/2015/06/recenzja-ksiazki-suzace-kathryn-stockett.html
 • Powieść Służące nadszarpnęła każdą moją strunę wrażliwości i wzruszyła dogłębnie. To słodko-gorzka opowieść o losach pokrzywdzonych kobiet, wzlotach i upadkach ludzi chcących zmienić ówczesną politykę i realiach amerykańskiego życia w latach sześćdziesiątych. To przepiękna historia, którą przeczytacie z uśmiechem na ustach i łezką w oku. 
  Czytaj więcej na: http://ksiazkozercy9.blogspot.com/2015/06/suzace-kathryn-stockett.html
 • Kathryn Stockett zabrała mnie w piękną i fascynującą podróż, której nigdy nie zapomnę. Dawno nie czytałam tak dobrej, mądrej i jednocześnie bardzo wartościowej powieści. Jestem pod ogromnym wrażeniem całokształtu i detalicznego dopracowania fabuły w sposób naprawdę zachwycający.
  Czytaj więcej na: http://thievingbooks.blogspot.com/2016/01/suzace-kathryn-stockett.html
 • Ta historia jest wspaniała i poruszająca. Wątki Abileen, Minny i Skeeter, chwytają za serce. Każda z tych kobiet jest na swój sposób wyjątkowa.[...] Piękna narracja i dokładnie odtworzone wydarzenia z  lat 70-tych, pomogą czytelnikowi bez trudu poczuć klimat książki.
  Czytaj więcej na: http://moznaprzeczytac.pl/sluzace-kathryn-stockett/

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński