Naznaczeni na zawsze

Seria Gorzka Czekolada
oprawa miękka
autor: Emelie Schepp
przekład: Magdalena Landowska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 400
rok wydania: 2015
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-8008-032-4

cena detaliczna

35.91 zł39.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Gorzka Czekolada

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Naznaczeni na zawsze

oprawa miękka

Pierwsza część cyklu z prokurator Janą Berzelius w roli głównej. Fenomen wydawniczy w Szwecji.

Policja znajduje mężczyznę zastrzelonego we własnym domu. Na miejscu zbrodni zabezpiecza odciski palców należące do dziecka. Mężczyzna był bezdzietny.  

Krótko po pierwszym morderstwie, zostaje znaleziona kolejna ofiara - dziesięcioletni chłopiec. Jego odciski palców pasują do tych odnalezionych w domu pierwszej ofiary.  Na karku chłopca widnieje wyryte w skórze imię greckiego boga śmierci Thanatosa. Napis ten robi wrażenie szczególnie na jednej osobie - prokurator Janie Berzelius. Gdzieś już widziała podobny…

 

W samej Szwecji sprzedało się 100 000 egz. Naznaczonych na zawsze. Niedawno ukazała się część druga. Autorka pracuje nad trzecią.

 

Lotta Olsson, najbardziej licząca się w Szwecji recenzentka powieści kryminalnych napisała w największej szwedzkiej gazecie "Dagens Nyheter":

Zdecydowanie najmocniejsza relacja z przemytu narkotyków z, jaką czytałam.  Emelie Shepp mistrzowsko utkała fabułę ze skomplikowanych wątków zbrodni oraz tajemniczej przeszłości prokurator Jany Berzelius. Książka przynosi jednocześnie znakomity i wiarygodny opis firmy, rozdartej przez wewnętrzne napięcie spowodowane problemami osobistymi i zabiegami restrukturyzacji.

Inne książki wydane w ramach serii

 • Autorka operuje stylem debiutanckim, ale lekkim i przyjemnym, takim, który czyta się bez chwili znudzenia, a zarazem nie przemyka jedynie po nim wzrokiem. Udało jej się także stworzyć solidną, rzetelną i ciekawą fabułę, kilkukrotnie zaskoczyć i oczywiście zaciekawić, wciągając w świat zbrodni i tajemnic.
  czytaj więcej na: http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/05/08/naznaczeni-na-zawsze-emelie-schepp/
 • Bohaterowie nakreśleni przez autorkę są zwykłymi ludźmi i na pewno nie są kryształowi. Mają swoje rodzinne problemy, osobiste tajemnice i nałogi, zaś główna bohaterka, wokół której toczy się cała akcja już barwniejsza być chyba nie mogła.
  Czytaj więcej na: http://duzeka.pl/catalog_more/id/1174/
 • To kolejna pozycja w ramach serii „Gorzka czekolada”. Sięgam chętnie po te książki jako odskocznię od dnia codziennego. Tematyka różnorodna. Raz jest sielsko anielsko. Innym znów razem człowiek dostaje gęsiej skórki – podobnie – jak tym razem. Emocje były spore.
  Czytaj więcej na: http://brulionbeel.blox.pl/2016/01/Naznaczeni-na-zawsze-Emelie-Schepp.html

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński