5 sekund do IO

nakład wyczerpany
oprawa miękka
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 344
rok wydania: 2015
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-8008-043-0

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Nakład wyczerpany
opis książki
recenzje

5 sekund do IO

oprawa miękka

Akcja nowej powieści znanej i cenionej pisarki Małgorzaty Wardy toczy się na dwóch planach – w realnym życiu i w grze, do której  wchodzi szesnastoletnia bohaterka. W szkole Miki dochodzi do tragicznej w skutkach strzelaniny. Tylko ona widziała sprawcę. Okazuje się, że dramat w liceum mógł mieć coś wspólnego z kontrowersyjną i tajemniczą grą, stworzoną w najnowszej technologii, gdzie gracz odczuwa nie tylko temperaturę otoczenia, zapachy i smaki, ale też ból. Może tam nawet przeżyć własną śmierć. Na prośbę policji Mika wkracza w wirtualny świat stworzony na wulkanicznym księżycu Io. Czy i ona wpadnie w pułapkę piekielnie niebezpiecznej gry?

Jakie zagrożenia płyną z maratonów gier, jak niebezpieczna jest anonimowość w Internecie? Z jakimi problemami borykają się dzieci mieszkające w rodzinach zastępczych, pogotowiach opiekuńczych i domach dziecka? Wartka akcja, ciekawe postaci, dająca do myślenia lektura dla nastolatków.

 

"5 sekund do Io" została wybrana Książką Roku 2015 w kategorii literackiej. Nagroda jest przyznawana przez polską sekcję IBBY.

 • „5 sekund do Io” zgrabnie łączy rzeczywistość ze światem gry komputerowej. Ten dualizm w pewnym momencie zaciera się jednak w niebezpieczny sposób. Muszę przyznać, że niepokój, który wkrada się w czytelnika podczas lektury, towarzyszy jeszcze po jej zakończeniu. Wszystko przez rewelacyjnie wykreowaną narrację i fabułę obfitującą w istotne kwestie.
  Czytaj więcej na: https://katarzynastec.wordpress.com/2015/07/09/5-sekund-do-io-malgorzata-warda-recenzja/
 • Opis z tyłu okładki obiecuje nam ciekawe postaci, wartką akcję i dającą do myślenia lekturę. I spełnia tę obietnicę. Tymi trzema rzeczami najlepiej byłoby opisać 5 sekund do Io: bo znajdziemy tu i ciekawe postaci, których choć wiele, to każda z krwi i kości, bo powieść ma bardzo dynamiczną akcję, a także daje do myślenia. Powieść pani Wardy jest pełna pytań, na które próbujemy znaleźć odpowiedź...
  Czytaj więcej na: http://zakochana-w-ksiazkach-i-w-czekoladzie.blogspot.com/2015/07/135-5-sekund-do-io-magorzata-warda.html
 • Powieść działa na wyobraźnię i wciąga tak mocno, jak gra wciągnęła Mikę i jej rówieśników. Dostarcza rozrywkę – ale nie jest to wyłącznie pusta zabawa. Małgorzata Warda w nienatarczywy sposób zwraca uwagę na to, że wejście z bagażem emocjonalnym do wirtualnego świata może mieć nieszczęśliwe skutki. Co ta przygoda przyniesie Mice? Gdy zacierają się granice, niczego nie można być pewnym…
  Czytaj więcej na: http://room6277.blogspot.ie/2015/05/5-sekund-do-io-magorzata-warda.html
 • Jednakże po przeczytaniu owej publikacji ostatecznie czuję się usatysfakcjonowana, książka była dla mnie nowym doświadczeniem (...). Z pewnością kiedyś oddam ją w ręce mojej córki bowiem książka, niesie za sobą cenne przesłanie i może w pewnym sensie stanowić przestrogę, równocześnie będąc wspaniałą i wartościową rozrywką dla młodego człowieka. Polecam!
  Czytaj więcej na: http://nieterazwlasnieczytam.blogspot.com/2015/08/5-sekund-do-io-magorzata-warda.html
 • To książka dla młodzieży, ale ja polecam ją głównie rodzicom nastolatków. Wejdźcie na chwilę do ich świata, przeżyjcie to co oni, zrozumcie i zmieńcie coś zanim będzie za późno. Książka daje do myślenia i nie pozwala o sobie tak szybko zapomnieć. Nie czytam fantastyki, a mimo to książka zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
  Czytaj więcej na: http://biblioteczkamagdalenardo.blogspot.com/2015/04/magorzata-warda-5-sekund-do-io.html
 • "5 sekund do Io" to książka, która mnie zaskoczyła i zachwyciła. Począwszy od rewelacyjnej okładki, przez oryginalny pomysł po wykonanie. Małgorzata Warda stworzyła ciekawe postaci, których młodość jest atutem ale i bramą do zachowań brawurowych, niebezpiecznych, oscylujących pomiędzy życiem a śmiercią.
  Czytaj więcej na: http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2015/04/alternatywna-rzeczywistosc-iluzja-gra.html

 • Przy pierwszym kontakcie z książką po prostu się zachwyciłam. Nie wiem, co takiego jest w stylu Małgorzaty Wardy, ale mimo nowoczesnej tematyki opowieść czyta się jak stare młodzieżówki, te z „moich czasów”, czyli sprzed około dziesięciu lat.  (...) Akcja jest wartka, wciągająca i odpowiednio wyważona pod względem emocjonujących wydarzeń. Język pozwala na zagłębienie się w treść – jest narzędziem, środkiem wyrazu, nie przytłacza czytelnika w żaden sposób i nie staje się zbyt ważny sam w sobie.
  Czytaj więcej na: http://czworgiem-oczu.blogspot.com/2015/04/magorzata-warda-5-sekund-do-io.html
 • Strzelanina w szkole jest punktem wyjścia do wydarzeń w powieści Małgorzaty Wardy. Jest także punktem zapalnym i właściwie to ona dzieli życie Miki na przed i na po. Przed podjęciem decyzji o współpracy z policją, by pomóc w poszukiwaniach nastoletnich graczy pochłoniętych rzeczywistością nowoczesnej gry w technologi Work a Dream i po podjęciu tej decyzji, która zmieniła wszystko.
  Czytaj więcej na: http://moja-pasieka.blogspot.com/2015/04/zyc-innym-zyciem-5-sekund-do-io.html
 • 5 sekund do Io to niesamowita i fascynująca pozycja, która wciąga czytelnika od pierwszych stron jak dobra gra komputerowa i do tego jest o wiele zdrowsza i można powiedzieć, że z morałem. Mimo że nie jestem fanką gier komputerowym, to dzięki fantastycznej i oryginalnej okładce, którą stworzyła Ula Pągowska oraz nieziemskiemu opisowi książki, zdecydowałam się wejść w świat Worka a Dream, i tego nie żałuję.
  Czytaj więcej na: http://z-ksiazka-w-chmurach.blogspot.com/2015/04/io-przegrywa-wasnie-tym-ze-oddaje-wadze.html
 • „5 sekund do Io” zgrabnie łączy rzeczywistość ze światem gry komputerowej. Ten dualizm w pewnym momencie zaciera się jednak w niebezpieczny sposób. Muszę przyznać, że niepokój, który wkrada się w czytelnika podczas lektury, towarzyszy jeszcze po jej zakończeniu. Wszystko przez rewelacyjnie wykreowaną narrację i fabułę obfitującą w istotne kwestie.
  Czytaj więcej na: http://zblogowani.pl/wpis/564859/5-sekund-do-io-malgorzata-warda-recenzja
 • Fabuła wciąga jak diabli, bohaterka jest bardzo wyrazista, a sam styl pisania - porywający. I tylko czć tę ciężką atmosferę unoszącą się w powieści - jej realizm wręcz przytłacza. Małgorzata Warda porywa czytelnika i wciąga równie mocno jak ksiązkowa "Bitwa o IO". Kiedy się zacznie, naprawdę trudno się oderwać.
  Czytaj więcej na: http://hpkolekcja.blogspot.com/2000/08/5-sekund-do-io-magorzata-warda.html
 • Lektura "5 sekund do IO" daje większy pogląd na sprawę niebezpiecznego uzależnienia od gier komputerowych, niż jakakolwiek kampania społeczna.
  Im bardziej zbliżałam się do końca lektury, tym większą miałam gulę w gardle. Kiedy dotarłam do końca książki, nie mogłam przez kilka dni przestać myśleć o niej myśleć.
  Czytaj więcej na: http://www.ksiazki-sardegny.blogspot.com/2015/08/5-sekund-do-io-magorzata-warda.html
 • Ciemna, minimalistyczna okładka bardzo mi się podoba, jest intrygująca, tajemnicza i bardzo adekwatna do treści. Bardzo polecam nastolatkom, fanom gier komputerowych, rodzicom i wychowawcom, ale również wszystkim, którzy lubią książki trzymające w napięciu.
  Czytaj więcej na: http://www.strefapsotnika.pl/io-to-ksiezyc-jowisza/
 • Przede wszystkim precyzyjnie stworzono wirtualną rzeczywistość, a wydarzenia rozgrywające się na Io są porywające. Książka byłaby znakomitą lekturą szkolną. Jest głosem w dyskusji o szkodliwości gier komputerowych, o rodzącej się agresji wśród graczy i skłonności do przemocy.
  Czytaj więcej na: http://beata-szy.blogspot.com/2016/10/magorztaa-warda-5-sekund-do-io_6.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński