Żywi i umarli

Seria Gorzka Czekolada
oprawa miękka
autor: Nele Neuhaus
przekład: Anna Urban Miłosz Urban
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 608
rok wydania: 2015
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-8008-072-0

cena detaliczna

35.91 zł39.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Gorzka Czekolada

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Żywi i umarli

oprawa miękka

Nele Neuhaus w najlepszym wydaniu – wiarygodne postaci, akcja trzymająca w napięciu.

W szóstej części serii wraz z Pią Kirchhoff śledzimy snajpera – zabójcę uderzającego zawsze z ukrycia, często ze znacznego oddalenia. Przesyła on policji specjalnie przygotowane nekrologi z informacją, dlaczego dana osoba musiała zginąć. Ofiary to niewinni ludzie, bliscy osób, które snajper chce ukarać. Morderca terroryzuje ludność Frankfurtu i okolic, uderzając systematycznie i precyzyjnie i nie dając policji chwili wytchnienia.

Kolejność chronologiczna według wydarzeń w książkach jest następująca:

Inne książki wydane w ramach serii

 • Osobiście popełniłem błąd zaczynając czytanie tej książki w niedzielny poranek, bo oderwanie się od wartkiej akcji graniczy z cudem, co skutkowało spędzeniem całego dnia nad lekturą.
  Czytaj więcej na: http://sargentogarcia.booklikes.com/post/1181718/post
 • Z góry uprzedzę, że jeśli ktoś się chce zabierać za te przygody Pii i Olivera, to może na dobre zapomnieć o otaczającym świecie, jedzeniu i piciu, a nawet siku będzie robione w tempie ekspresowym. Wciąga, okropnie wciąga!
  Czytaj więcej na: http://erpgadki.pl/blog/index.php/2015/07/21/207/
 • Moje lato przebiegało pod kątem kryminałów i ten, który rozgrywał się w niemieckim Frankfurcie zdecydowanie różnił się od innych. Tutaj wszystko jakieś bardziej cywilizowane, uporządkowane. (...) Ale tu są w końcu Niemcy. Warunki do pracy naprawdę dobre:) Książkę czyta się szybko i przyjemnie, choć temat do lekkich nie należy.
  Czytaj więcej na: http://brulionbeel.blox.pl/2015/08/Zywi-i-umarli-Nele-Neuhaus.html
 • Książkę czyta się wyśmienicie, autorka z pewnością bardzo dobrze odnajduje się w pisaniu. Mimo że to naprawdę mocna powieść, nie jest męcząca, czy nużąca. Akcja posuwa się do przodu, cały czas dużo się dzieje, a przy tym fabuła zachowuje wszelkie znamiona realizmu. Neuhaus oferuje czytelnikowi metodyczne i szczegółowe śledztwo, chętnie wprowadzając kolejne wątki i nowych podejrzanych.
  Czytaj więcej na: http://rudarecenzuje.blogspot.com/2015/06/czas-zapaty.html#more
 • Są takie książki, o których zapominamy w kilka godzin po przeczytaniu, ale są też takie powieści, które pozostają z nami na długo. I właśnie do tej drugiej grupy należą powieści kryminalne pisane przez Nele Neuhaus. Zawsze dotykające tematów ważnych, nieodłącznie związanych z naszą egzystencją, ważne społecznie. I tak jest tym razem, w "Żywych i umarłych" te dwa światy, są ze sobą powiązane nićmi, które nigdy nie rozpuściły się w szwie.
  Czytaj więcej na: http://inkella.blogspot.com/2015/09/nele-neuhaus-zywi-i-umarli_15.html
 • Neuhaus zagłębia się w przeróżne środowiska i przedstawia je w dobie napięcia, czającego się nie wiadomo gdzie niebezpieczeństwa, odciskającego się piętnem na psychice społeczności. Przede wszystkim, autorka robi to z należytą dbałością i pamięta o najmniejszych detalach, mogących służyć za istotną poszlakę, lecz właśnie to jest esencją jej prozy.
  Czytaj więcej na: http://ornament.blog.pl/?p=605
 • Książkę czyta się wyśmienicie, autorka z pewnością bardzo dobrze odnajduje się w pisaniu. Mimo że to naprawdę mocna powieść, nie jest męcząca, czy nużąca. Akcja posuwa się do przodu, cały czas dużo się dzieje, a przy tym fabuła zachowuje wszelkie znamiona realizmu. Neuhaus oferuje czytelnikowi metodyczne i szczegółowe śledztwo, chętnie wprowadzając kolejne wątki i nowych podejrzanych.
  Czytaj więcej na: http://rudarecenzuje.blogspot.co.uk/2015/06/czas-zapaty.html#more
 • U tej pisarki w zasadzie wszystko mi odpowiada. [...] Jej kryminały idealnie wpasują się w gust tych, którzy oprócz samej zagadki i wyjaśniania zbrodni, lubią także zanurzyć się w szeroko odmalowanym tle społeczno-obyczajowym, a tego w „Żywych i umarłych”, jak i reszcie serii, nie brakuje. 
  Czytaj więcej na: http://mojswiat-szelestkart.blogspot.com/2016/08/nele-neuhaus-zywi-i-umarli.html

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński