Harry Potter i Kamień Filozoficzny

wydanie ilustrowane
oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 256
rok wydania: 2015
format: 226 x 267 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-8008-118-5

cena detaliczna

53.10 zł59.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Harry Potter

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

oprawa twarda

Po piętnastu latach od polskiej premiery „Harry’ego Pottera” Pottermaniacy mają powód do świętowania!

Długo oczekiwane ilustrowane wydanie pierwszej części cyklu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” ukazuje się z ponad 100 ilustracjami. Ich autorem jest Brytyjczyk Jim Kay, zdobywca nagrody Kate Greenway Medal.

Jestem ogromnie podeskcytowany faktem, że mogłem zaplanować wygląd bohaterów, odzieży, architektury i krajobrazów z książek serii „Harry Potter”. W powieściach jest zawarte wszystko, chciałem zatem wnieść to, co potrafię, by w pełni i jak najlepiej ukazać głębię historii stworzonej przez Rowling.

Autor szaty graficznej zdradził, że każdej ilustracji nie mógł poświęcić więcej niż kilka dni, bo stworzył ich ponad 100 (ilustrowana jest każda strona książki!). Kay szukał inspiracji wśród ludzi i miejsc, które dobrze zna. Postać Hermiony, na przykład, wzorowana jest na jego siostrzenicy!
Ilustrator znany jest już polskim czytelnikom – ilustrował wydaną w 2013 roku książkę Patricka Nessa „Siedem minut po północy”.

 

Przypomnijmy:

Jedenastoletni Harry Potter to sierota i podrzutek, który od niemowlęcia wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą; jedyną pamiątką Harry`ego z przeszłości jest zagadkowa blizna na czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Harry nigdy by się nie spodziewał, że można latać na miotle, znać bardzo pożyteczne zaklęcia i nosić pelerynę niewidkę. Nigdy też nie przyszłoby mu do głowy, że to właśnie on stoczy walkę z potężnym i złym Lordem Voldermortem.

 

Ilustrowane przez Jima Kaya, wydanie ukazało się w twardej oprawie, z zakładką-wstążeczką oraz kapitałką.

Galeria zdjęć

Inne książki wydane w ramach serii

 • Teraz stwierdzam, że nie mogłem wyżej zawiesić poprzeczki. Zadowolenie dojrzałego człowieka, który przywykł do kompromisów i godzenia się z nieścisłościami to nic w porównaniu z zadowoleniem dziecka. I do Kamienia Filozoficznego podszedłem jako dziecko.I zakochałem się.
  Czytaj więcej na: http://hpkolekcja.blogspot.com/2015/10/ilustrowany-potter.html
 • Opowieść o Harry`m czaruje, a rysunki są wspaniałym dopełnieniem, które pozwala jeszcze bardziej uruchomić wyobraźnię. Obrazki idealnie przedstawiają wizję autorki i zachwycą zarówno miłośników Pottera jak i tych, którzy poznają go po raz pierwszy. Jego interpretacja jest godna powieści i zachęca do jej przeczytania, nie tylko jeden raz.
  Czytaj więcej na: http://dojrzalakobieta.pl/ilustrowana-wersja-harrego-pottera-czyli-idealny-pomysl-na-prezent/
 • Ilustracje Kaya wyróżnia swoisty magnetyzm. Nie sposób odwrócić wzroku od hipnotycznego spojrzenia zwierząt oraz ludzi, uwiecznionych w takich pozach, które przywodza na myśl lustrzane odbicie. Można odnieść wrażenie, że karta przestaje być kawałkiem papieru, że zmienia się w lśniącą taflę, magiczne zwierciadło.
  http://swiatwedluglilii.pl/ksiazka/chlopiec-ktory-powrocil/
 • Książka jest naprawdę pięknie wydana. Na uwagę zasługuje gruby kredowy papier, na którym wydrukowany jest „Kamień Filozoficzny”. Książka posiada także kapitałkę i wstążeczkę pozwalającą zaznaczyć, w którym miejscu skończyliśmy czytać. Nie mogę pominąć także tego pięknego zapachu!
  Czytaj więcej na: http://aleeexsmile.blogspot.com/2015/10/harry-potter-edycja-ilustrowana.html
 • Najnowszy „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” to doskonała propozycja dla osób, które chcą oderwać się od rzeczywistości i przeżyć wszystkie przygody jeszcze raz, osób, które szukają wyjątkowego prezentu (to prawdziwe wydanie kolekcjonerskie!) i dla rodziców, którzy chcą zachęcić dzieci do czytania – nie wierzę, że mogłyby przejść obok tej książki obojętnie.
  Czytaj więcej na: http://www.kulturantki.pl/literatura-piekna/ilustrowane-wydanie-harryego-pottera/
 • To wspaniałe kolekcjonerskie wydanie kierowane jest do każdego rządnego przygód czytelnika, które w oka mgnieniu przenosi do magicznego świata przygód i wielkiej przyjaźni. Ilustracje pobudzają wyobraźnię, sprawiają, ze fabuła żyje własnym życiem a umysł całkowicie wyłącza się z rzeczywistości i zatraca w świecie młodego czarodzieja.
  Czytaj więcej na: http://thievingbooks.blogspot.com/2015/11/harry-potter-i-kamien-filozoficzny.html
 • A co kryje się w środku tej wspaniałej książki? WIELE ilustracji wykonanych przez Jima Kaya, które są naprawdę fantastyczne! (...) Zilustrowanie ulicy Pokątnej, sceny, w której Ron i Harry siedzą w pociągu i zajadają się słodyczami, jednorożca w zakazanym lesie oraz portretu Harrego było również... świetne!
  Czytaj więcej na: http://czasdlaksiazki.blogspot.com/2015/11/recenzja-harry-potter-i-kamien.html
 • Jim Kay wyraźnie jednak stara się dodać wiele od siebie i zachęca czytelnika do skupienia uwagi, bo dopiero kiedy przyjrzymy się bliżej niektórym postaciom, okaże się, że Kay daje nam pewne tropy interpretacyjne. Jego kreska nadaje historii dodatkowych znaczeń, a może raczej dopełnia opowieść i buduje klimat.
  Czytaj więcej na: http://dofi.com.pl/harry-potter-i-kamien-filozoficzny-j-k-rowling/
 • Jim Kay nie tylko zilustrował dobrze znane nam wydarzenia z książki, lecz dodał też takie małe ciekawostki. Osobiście wręcz klasnęłam na widok zestawienia smoczych jaj wg podręcznika Hodowanie smoków dla przyjemności i dla zysku bądź przewodnik po trollach wg Newta Scamandera! A podobnych niespodzianek znajdziecie tutaj więcej!
  Czytaj więcej na: http://wymarzona-ksiazka.blogspot.com/2015/12/harry-potter-i-kamien-filozoficzny.html
 • Najważniejszą częścią książki są ilustracje. Wykonane przez Jima Kaya sprawiają, że książka nabiera charakteru i jest jeszcze bardziej magiczna. (...) Cudownym dodatkiem jest to, co znajdziemy w środku, czyli Przewodnik po trollach czy karta o Smoczych jajach. Ilustracje są dopracowane, bardzo szczegółowe i doskonale dobrane do treści. Jest ich około setki.
  Czytaj więcej na: http://www.ksiazka-od-kuchni.blogspot.com/2015/12/harry-potter-i-kamien-filozoficzny-jk.html
 • Ilustracje są wypadkową obrazów, które znamy z małych, początkowych grafik w książkach oraz z wersji filmowych, a każda z nich jest idealnie dobrana do opisywanego fragmentu. Wszystkie są bogate i utrzymane w lekko baśniowej konwencji, choć raczej w starym stylu – wiele z nich jest naprawdę mrocznych, ale przy tym niesamowicie klimatycznych.
  Czytaj więcej na: http://czworgiem-oczu.blogspot.com/2016/01/jk-rowling-harry-potter-i-kamien.html
 • To „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” w nowej odsłonie, jeszcze bardziej wypełniony magią i pozwalający wciągnąć maluchy w ten czarodziejski świat już od najmłodszych lat. Jim Kay idealnie ujął urok tej historii – jego ilustracje są przejmujące, nieco nostalgiczne, o wiele bardziej dojrzałe i doskonale wprowadzające w niemugolską rzeczywistość Harry’ego.
  Czytaj więcej na: http://wielkibuk.com/2016/01/29/harry-potter-i-kamien-filozoficzny-j-k-rowling-recenzja/
 • Coś niesamowitego! Najbardziej jednak jestem zachwycona faktem, że ani osoby, ani miejsca nie przypominają tych z filmu a własne wyobrażenie Kay'a tego wszystkiego, który czerpał inspiracje z samej historii oraz napotykanych osób. Zauroczyło mnie to wydanie, nie mogłam się napatrzeć na każdy rysunek, zachwycałam się nimi i będę to robić jeszcze wielokrotnie.
  Czytaj więcej na: http://secretum.pl/ksiazki/item/1364-harry-potter-i-kamien-filozoficzny-wydanie-ilustrowane
 • Książka wydana jest z niezwykłą dbałością. Nie spodziewałam się aż tylu ilustracji! Książka ma barwną obwolutę, ale także właściwa okładka oraz jej wewnętrzne strony opatrzone są szkicami. Największe wrażenie robią jednak ilustracje obejmujące dwie strony. To cały świat pełen szczegółów, który można odkrywać i analizować godzinami.
  Czytaj więcej na: http://przeczytalamksiazke.blogspot.pt/2016/05/harry-potter-i-kamien-filozoficzny-j-k.html
 • Ilustracje są bardzo różnorodne - mamy portrety, krajobrazy, konkretne sceny, przedmioty, a nawet wycinki ze szkolnych podręczników. Nieraz są to prace przedstawione na dwóch całych stronach, a czasami malutkie obrazki gdzieś w rogu kartki, czy plamy farby w tle tekstu - w każdym razie Jim Kay obecny jest podczas lektury przez cały czas i każdy fragment powieści jest ozdobiony jego dziełami.
  Czytaj więcej na: http://www.zglowawksiazkach.pl/2016/11/harry-potter-i-kamien-filozoficzny.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński