Dużo radości, mniej przyjemności

nakład wyczerpany
oprawa miękka
przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska Piotr Budkiewicz
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 368
format: 145 x 205 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-8008-115-4

cena detaliczna

35.10 zł39.00 zł

Nakład wyczerpany
opis książki
recenzje

Dużo radości, mniej przyjemności

oprawa miękka

Przetłumaczony na 11 języków bestseller "All Joy and No Fun", wywracający do góry nogami obiegowe sądy o posiadaniu dzieci. Rodzice doświadczają więcej stresu niż bezdzietni. Ich satysfakcja małżeńska jest mniejsza, a ponad potrzebę kontaktu z dzieckiem przedkładają kontakt z obcymi ludźmi. Herezja? Autorka, amerykańska pisarka i dziennikarka Jennifer Senior przytacza dziesiątki badań i konkretnych przykładów wskazujących, że dla wielu matek i ojców rodzicielstwo to kryzys. Badając, jaki wpływ wywiera rodzicielstwo na dorosłych, stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego pogubiliśmy się w czynności, z którą ludzie radzili sobie świetnie przez tysiąclecia, na długo przed powstaniem forów internetowych i poradników dla rodziców.

 

O tym, jaki wpływ mają rodzice na swoje dzieci, wiemy już bardzo dużo, ale jakie piętno odciskają dzieci na życiu swoich matek i ojców - jeszcze stosunkowo niewiele. Amerykańska dziennikarka, Jennifer Senior, z wnikliwością i zaciekawieniem próbuje zgłębić, czym tak naprawdę jest rodzicielstwo w XXI wieku, jak zmieniło się jego postrzeganie oraz rola. Z jednej strony sięga do licznych badan z dziedziny nauk społecznych, psychologii i historii, z drugiej - wyrusza w podróż po Stanach, zaglądając pod strzechy i pytając rodziców o ich codzienność. Chociaż to amerykańskie realia, opis tej codzienności brzmi zaskakująco znajomo. Senior nie radzi, ale próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak to się stało, ze dziecko dzisiaj dla wielu rodziców jest najważniejszą emocjonalną, psychiczną, a często i finansową inwestycją. Pokazuje też, że całkiem niedawno było zupełnie inaczej i skłania do zadania sobie pytania: co tak naprawdę znaczy, ze chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej? I czy chcąc jak najlepiej, przypadkiem nie wyrządzamy im – i sobie – krzywdy?

Agnieszka Jucewicz, „Wysokie Obcasy”

 

To nie jest poradnik. To nie jest opowieść o magicznej metamorfozie w rodzica. Żadnych pastelowych barw, same fakty, wyczerpująca praca, nieprzespane noce, komplikacje w życiu zawodowym i w małżeństwie. To książka o tym, czego nawet nie podejrzewałyśmy, zanim nie zostałyśmy matkami. O rodzicielstwie, które odbiera autonomię i zwielokrotnia wskaźniki stresu. O zmęczeniu, utracie kontroli i niemocy. Ale też o rodzicielstwie, które wzbogaca życie i nadaje mu nowe sensy.

Małgorzata Łukowiak, autorka „Projektu matka” i bloga zimno.blogspot.com

 • To książka do przeczytania, a potem powracania do niej wielokrotnie. Nie wiem, czy gdybym znała ją wcześniej uniknęłabym kilku błędów, ale mam wrażenie, że niczym latarnia wskazuje mi dobrą drogę na przyszłość.
  Czytaj więcej na:  http://pippianna.pl/?p=665
 • "Dużo radości, mniej przyjemności" to zaprzeczenie poradnika dla rodziców, w którym znajdziesz złote rady, jak wychować dziecko i teksty, jak bardzo powinnaś być szczęśliwa. To raczej książka popularno-naukowa, ukazująca ogromną odpowiedzialność leżącą na barkach rodziców, trudy życia i całe spektrum emocji z tym związanych. 
  Czytaj więcej na: http://odkrywczamama.blogspot.com/2015/10/duzo-radosci-mniej-przyjemnosci.html#
 • Senior potrafi zaangażować odbiorców, wprowadza ich w świat, o którym pisze. Rozbudza ciekawość przez podejście inne od tradycyjnego: widzi, jak zmienia się rzeczywistość i umie uchwycić różnice między tradycją a współczesnością. „Dużo radości, mniej przyjemności” to publikacja dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, jak zmienia się podejście do wychowania dzieci i rola rodziców w kształtowaniu umysłów najmłodszych.
  Czytaj więcej na: http://www.tu-czytam.blogspot.com/2015/11/jennifer-senior-duzo-radosci-mniej.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński