Ostatnie lato w Nebrasce

oprawa miękka
autor: Nele Neuhaus
przekład: Anna Urban Miłosz Urban
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 528
rok wydania: 2015
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-8008-119-2

cena detaliczna

31.41 zł34.90 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Ostatnie lato w Nebrasce

oprawa miękka

Nebraska, lata dziewięćdziesiąte XX wieku. Szesnastoletnia Sheridan, śliczna adoptowana córka wpływowych i zamożnych Grantów, mieszka z rodziną na prowincji. Monotonia życia, zaściankowość ludzi i złośliwości macochy przytłaczają niezwykle zdolną dziewczynę. Na szczęście jest ciotka Isabella, są książki, konie i muzyka, którą Sheridan kocha ponad wszystko. Jest też szkolny zespół muzyczny i jego lider, Brandon. Biblioteka ciotki odkrywa przed Sheridan nieznany świat, pełen pasji, wolności i namiętności. Kolejni mężczyźni: pomocnik na farmie, jeździec rodeo i pisarz pokazują jej wszystkie odcienie miłości i zmysłowości. Czy światem naprawdę rządzi seks? Czy jest w nim miejsce na miłość?

W tym samym czasie Sheridan znajduje pamiętniki tajemniczej Carolyn, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Emocje rosną aż do chwili, gdy w Halloween dzieje się coś strasznego. Dopiero teraz staje się jasne, komu Sheridan naprawdę może zaufać…

Fascynująca powieść o najważniejszych wyborach w życiu młodej dziewczyny.

Nele Neuhaus znana jest czytelnikom głównie jako autorka bestsellerowych kryminałów. Pisać zaczęła już jako młoda dziewczyna, a swoimi kryminałami zdobyła sławę na świecie. Pasjonatka jeździectwa, pisze też książki o koniach dla młodzieży, a Ostatnie lato w Nebrasce to jej pierwsza powieść dla młodych dorosłych.

 

Patron medialny:

Załączone pliki

 • Nele Neuhaus potrafi tworzyć piękną scenerię do swoich opowieści, co udowodniła także w swojej najnowszej książce. Klimatyczne opisy Nebraski, rancza i konie, widoki o których nie chce się zapominać - to wyjątkowy dodatek do atrakcyjnej historii. Tutaj bajkowe widoki mieszają się z intrygującymi zwrotami akcji, choć nie zabraknie również zderzenia z brutalna rzeczywistością.
  Czytaj więcej na: http://thievingbooks.blogspot.com/2015/10/ostatnie-lato-w-nebrasce-nele-neuhaus.html
 • (...) „Ostatnie lato w Nebrasce” może być pewnego rodzaju lekturą podnoszącą na duchu. Dla młodych ludzi w końcu ważne jest, aby ktoś ich zrozumiał, spojrzał na świat ich oczami. Być może właśnie to jest książka, która będzie spełniać te warunki i w jakiś sposób pomoże jej czytelnikom przetrwać ten trudny czas.
  Czytaj więcej na: http://zapach-ksiazek.pl/ostatnie-lato-w-nebrasce/
 • Neuhaus (...) Jest precyzyjna w tworzeniu świata Sheridan, ma w pamięci sporo lektur o dojrzewaniu, a do tego chce poprowadzić opowieść zgodnie z własnym wyczuciem. Popisuje się dużą sprawnością narracyjną, wie też, jak komponować książkę, żeby budzić zainteresowanie: pomaga jej w tym porcja sekretów i balansowanie między różnymi emocjami, a nawet wyraziste sylwetki postaci.
  Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2015/12/nele-neuhaus-ostatnie-lato-w-nebrasce.html
 • Tym razem mamy obyczajówkę dla młodych dorosłych, podszytą romansem, z lekką nutką nastoletnich pragnień zdobycia świata i wyrwania się z codziennej nudy i nijakości. [...] Nele Neuhaus kolejny raz niejednokrotnie mnie zaskoczyła, kierując losy bohaterów tak, jak się tego nie spodziewałam.
  Czytaj więcej na: http://www.bookhunter.pl/recenzja/816/ostatnie_lato_w_nebrasce.html
 • Ostatnie lato w Nebrasce to nieszablonowa powieść o trudnym dorastaniu, niełatwych wyborach i konsekwencjach inności. Nie jest to lekkie czytadło do poduszki czy porannej kawy. Jej lektura skłania do wielu przemyśleń o seksualności, zaufaniu i momencie, gdy dziewczyna staje się kobietą.
  Czytaj więcej na: http://przepisynawidelcu.blogspot.com/2016/06/sodko-gorzki-smak-dorastania.html
 • jest to moim zdaniem najlepsza książka o młodych dorosłych jaką kiedykolwiek widziałam i czytałam (…) Bardzo dobrze udało się połączyć powieść new adult z czymś głębszym. Rodzinna tajemnica, która nie daje spokoju, wciąga czytelnika tak, że trudno się oderwać. Sądzę, że zarówno dla dziewcząt jak i chłopców pozycja godna polecenia, również dla osób dorosłych, bo książka ta wcale nie jest taka oczywista jak może się wydawać oceniając new adult.
  Czytaj więcej na: https://mayazann.wordpress.com/2016/02/08/ksiazka-ostatnie-lato-w-nebrasce-nele-neuhaus/
 • Zafascynowały mnie bezkresne przestrzenie tego stanu i wyludnienie. Jedno i drugie było ważne dla historii. Przede wszystkim jednak rozdźwięk pomiędzy "szerokością", jeśli chodzi o przestrzeń i ciasnotą umysłową ludzi.
  Czytaj więcej na: http://m.onet.pl/wiedza-swiat/ksiazki,0gfe9f
 • Książka odkrywająca wszystkie wartości w życiu człowieka, nie tylko te szczęśliwe, ale i też te, których tak bardzo się wstydzimy. Czytając ją nie miałam poczucia czasu i miejsca. Bardzo wciągająca, mówiąca o ludzkiej podłości, prawdziwej miłości i w końcu o wyrzeczeniach dla dobra innych.
  Czytaj więcej na: http://dobrerecenzje.pl/nele-neuhaus-ostatnie-lato-w-nebrasce-wyd-media-rodzina/

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński