Złoty garnek i inne opowiadania

oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 200
format: 165 x 240 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-8008-128-4

cena detaliczna

31.50 zł35.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Klasyka w nowych szatach

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Złoty garnek i inne opowiadania

oprawa twarda

Zbiór opowiadań autora „Dziadka do Orzechów” i „Tajemniczego dziecka”, tym razem kierowany do dorosłych czytelników.

Tytułowy utwór opowiada o przygodach młodego studenta Anzelmusa, który zajmując się kopiowaniem starych pism, nagle musi zmierzyć się z nadprzyrodzonymi siłami i zdecydować, co jest dobre, a co złe. Poza "Złotym garnkiem" w zbiorze znajdują się jeszcze opowiadania "Piaskun" i "Don Juan".

Tekst został znakomicie przetłumaczony przez Elizę Pieciul-Karmińską, a towarzyszą mu wspaniałe ilustracje Aleksandry Kucharskiej-Cybuch.

Przeczytaj posłowie Tłumaczki do książki.

Inne książki wydane w ramach serii

 • Każdy z utworów ("Złoty garnek", "Piaskun", "Don Juan") wprowadza nas do jakiejś świątyni – nauki, poezji, muzyki, ale też miłości. (...)
  Opisane przez Hoffmanna czary, maszkary, widziadła, demony, "nadobne" panny przemawiające dźwiękiem dzwoneczków, zagubieni zakochani studenci, upiory mieszkające w nas, składają się na tradycyjne opowieści fantastyczne.(...)
  "Złoty garnek" będzie prawdziwym skarbem każdej domowej biblioteczki.
  Czytaj więcej na: http://cuda-cudanakiju.blogspot.com/2015/12/czary-i-mary-eta-hoffmanna.html
 • W „Złotym garnku” ilustracje dopełniają nastrój niesamowitości, czy wręcz grozy, ale też żart i groteskę, obecne w prozie Hoffmanna. Momentami aż żal, że nie ma ich więcej! Niewątpliwie to jedna z tych pozycji, które z równie dużą przyjemnością się czyta, co ogląda.
  Czytaj więcej na: http://www.kulturaupodstaw.pl/opinie/862/powialo-groza-ze-zlotego-garnka
 • Myślę, że opowiadania składające się na to wydanie przypadną do gustu zwłaszcza osobom lubiącym w literaturze niezwykłość i fantastykę, mroczne i niepokojące klimaty podszyte lekką nutką humoru i ironii. (...) Dodatkowo klimat niezwykłości podkreślają tutaj piękne ilustracje towarzyszące opowiadaniom.
  Czytaj więcej na: http://ksiazkozercy9.blogspot.com/2015/12/zoty-garnek-e-t-hoffmann.html
 • Opowiadania są ilustrowane rysunkami, które zachwycają i pozwalają nie tylko lepiej wczuć się w klimat czytanej historii, ale też (zwłaszcza starszego czytelnika) skłaniają do chwili refleksji nad pięknem tego, o czym czytamy. Sama niejednokrotnie przerywałam lekturę, by się im dokładniej przyjrzeć.
  Czytaj więcej na: http://secretum.pl/ksiazki/item/1282-zloty-garnek-i-inne-opowiadania
 • Opowiadania są ilustrowane rysunkami, które zachwycają. Ilustracje te pozwalają nie tylko lepiej wczuć się w klimat czytanej historii, ale też (zwłaszcza starszego czytelnika) skłaniają do chwili refleksji nad pięknem tego, o czym czytamy. Sama niejednokrotnie przerywałam lekturę, by dokładniej przyjrzeć się ilustracjom.
  Czytaj więcej na: http://www.edytka28.blogspot.com/2016/01/eta-hoffmann-zoty-garnek-i-inne.html
 • Opowiadania zaspokoją potrzeby najbardziej wymagającego czytelnika zarówno pod względem treści zbioru, jak i formy w jakiej książka została wydana. Nie można też zapomnieć o wspaniałych ilustracjach Aleksandry Kucharskiej-Cybuch, które pomagają nam wkroczyć w ten niesamowity świat wykreowany przez E. T. A. Hoffmanna.
  Czytaj więcej na: http://dofi.com.pl/zloty-garnek-e-t-a-hoffmann/

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński