Wielkie małe książki

Lektury dzieci i nie tylko
oprawa twarda
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 312
format: 165 x 240 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-987-7

cena detaliczna

44.10 zł49.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Wielkie małe książki

oprawa twarda

Profesor Grzegorz Leszczyński - historyk literatury, badacz i krytyk literatury dla dzieci i młodzieży – dzieli się swoją miłością do książek dla młodego czytelnika, stawiając już na początku niemal hamletowskie pytanie: „Nie czytać? Czytać?”. I prowadzi czytelnika od kołysanek, przez poezję liryczną dla dzieci, rymowanki dydaktyczne i baśnie po literaturę fantastyczną. Na licznych przykładach pokazuje, jak przez lata rozwijała się literatura dla dzieci, wokół czego się ogniskowała, uświadamia, jakie bogactwo nosimy w sobie, mając w pamięci lektury dzieciństwa.

Trudno wyobrazić sobie książkę dla dzieci bez ilustracji – i tym tropem wędrujemy, śledząc techniki i sposoby ilustrowania, kształtujące wyobraźnię i gust młodego odbiorcy. A pomaga nam w tym znakomity projekt graficzny tej książki, którego autorem jest Andrzej Tomaszewski.

 • To perełka na rynku wydawniczym i jedna z lepszych książek analizujących i podsumowujących literaturę dziecięcą, dlatego też może okazać się doskonałą pomocą naukową dla studentów polonistyki, pedagogiki i bibliotekoznawstwa. Ilość omawianych przez profesora lektur, przytaczanych nazwisk autorów polskiej i światowej literatury, cytatów, a także anegdot i ciekawostek jest ogromna.
  Czytaj więcej na: http://matkapolkaczytajaca.blox.pl/2016/01/Wielkie-male-ksiazki-Lektury-dzieci-I-nie-tylko.html
 • Grzegorz Leszczyński odchodzi od naukowego dyskursu na rzecz dzielenia się wrażeniami i refleksjami, stara się wciągnąć w rozważania o książce dla dziecka odbiorców. Chciałoby się, żeby pisał dalej, żeby nie zatrzymywał się nad tym, co już ocenione i przeczytane, ale żeby podejmował próbę scharakteryzowania kolejnych pokoleń bohaterów.
  Czytaj więcej na: http://www.tu-czytam.blogspot.com/2015/12/grzegorz-leszczynski-wielkie-mae.html
 • Książkę Grzegorza Leszczyńskiego polecam wszystkim, którym bliska jest …. książka właśnie. Wprawdzie w tytule pojawiają się „małe książki”, lektury dzieci – jednak tyle tu różnych przemyśleń na temat lektur, czytelnictwa, ilustracji, że warto, by sięgnęły po nią osoby interesujące się książkami na co dzień – dla siebie, nie tylko zawodowo.
  Czytaj więcej na: http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2016/01/Wielkie-male-ksiazki-Lektury-dzieci-I-nie-tylko.html
 • Lektura tej książki przyda się nie tylko rodzicom, którzy chcą świadomie wpływać na literackie doświadczenia dzieci, ale i wychowawcom czy bibliotekarzom, którzy pracując z dziećmi mają duży wpływ na ich literackie wybory. Warto poświęcić kilka wieczorów by powrócić do własnego dzieciństwa i zrozumieć lepiej dzieciństwo we współczesnym świecie i małych ludzi, którzy muszą się w nim odnaleźć.
  Czytaj więcej na: http://silesiadzieci.pl/artykul/3468/o-dzieciecych-lekturach
 • doskonale mi się czyta profesora Leszczyńskiego
  czy to ze względu na podobne spojrzenie autora na świat i literaturę dziecięcą, bliskie mi porównania przygód z książką do podróży i górskiej wspinaczki, docenianie cudu wyobraźni, "czucia", a nie tylko rozumienia treści?
  dlatego, że analizuje, ciekawie cytuje, podpowiada i ostrzega przed tandetą, zagubieniem w natłoku słabych, nudnych, brzydkich publikacji?
  Czytaj więcej na: http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/wielkie-mae-ksiazki.html
 • Przez całą opowieść przewijają się ilustracje, które są niemal cechą charakterystyczną literatury dziecięcej. Dawno nie widziałam tak pięknych grafik zdobiących książkę - powróciłam myślami do czasów dzieciństwa, kiedy nie czytało się kryminałów, tylko wzruszające historie o wygranej dobra ze złem. Cóż to były za piękne czasy!
  Czytaj więcej na: http://recenzujemyto.blogspot.com/2016/05/wielkie-mae-ksiazki-grzegorz-leszczynski.html
 • „Wielkie małe książki” zostały podane w formie przystępnej, ciekawie, bez zadęcia i z odpowiednią dawką humoru. [...] Książka o książkach uświadamia, jak istotny jest właściwy dobór literatury dla najmłodszych. Autor podpowiada, że warto sięgnąć również do własnych czytelniczych doświadczeń i literackich zachwytów, i bazując na nich właśnie można podsunąć dzieciom co ciekawsze lektury.
  Czytaj więcej na: http://lubimyczytac.pl/oficjalne-recenzje-ksiazek/7165/o-radosci-czytania

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński