Ostatni pielgrzym

Seria Gorzka Czekolada
oprawa miękka
autor: Gard Sveen
przekład: Tadeusz Wojciech Lange
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 544
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-8008-097-3

cena detaliczna

35.90 zł39.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Gorzka Czekolada

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Ostatni pielgrzym

oprawa miękka

Tommy Bergmann, detektyw policyjny, bada sprawę zabójstwa Carla Oscara Krogha – członka ruchu oporu podczas II wojny światowej. Kilka tygodni wcześniej studenci medycyny znajdują kości, które okazują się trzema ludzkimi szkieletami. Te dwa pozornie niezwiązane ze sobą zdarzenia okazują się kluczem do odkrycia szokujących faktów z 1945 roku. W labiryncie kłamstw i przemilczeń policyjny śledczy dociera do czasu wojny – czasu, z którym szybko zacierano ślady, w którym prawda jako pierwsza padała ofiarą, w którym miłość stanowiła pole bitwy, a przetrwanie było jedynym tytułem do chwały.

Dynamiczny i zaskakujący debiut norweskiego autora, oparty na faktach, trzymający w napięciu do samego końca. Książka zdobyła najważniejsze nagrody literatury kryminalnej w Skandynawii, co nie udało się dotąd żadnemu debiutantowi: nagrodę Rivertona, Szklany Klucz i nagrodę Mauritiusa Hansena – Świeża Krew.

 

Patronat medialny:

Załączone pliki

Inne książki wydane w ramach serii

 • "Ostatni Pielgrzym" zaskakuje pod wieloma względami - z jednej strony to świetnie poprowadzony kryminał, pozbawiony dłużyzn i przestojów; z drugiej jest to fantastyczna powieśc obyczajowa i thriller z elementami romansu. A wszystko to składa się na spójną całość, która niczym najdoskonalsza suita wybrzmiewa do końca bez jednego fałszywego dźwięku.
  Czytaj więcej na: http://hpkolekcja.blogspot.com/2015/11/ostatni-pielgrzym.html
 • "Ostatni Pielgrzym" to znakomita lektura, wciągająca, z ciekawymi postaciami, wielowątkowa, zagmatwana i mimo wszystko (no bo nie każdy się domyśli) zaskakująca. Mimo swojej objętości (542 stron) książkę czyta się szybko i z przyjemnością. Polecam, warto sięgnąć i przeczytać ten tytuł.
  Czytaj więcej na: http://zdobraksiazka.blogspot.com/2015/11/ostatni-pielgrzym-gard-sveen.html
 • Gard Sveen w swojej powieści w fascynujący, rewelacyjny sposób przeplata równocześnie akcję w latach 1939, 1942 i 2003. Doskonale widać tu kunszt literacki autora – wydarzenia z przeszłości składają się na pełny obraz działań, mających skutki uboczne w czasach współczesnych.
  Czytaj więcej na: http://3telnik.pl/ostatni-pielgrzym-gard-sveen/
 • „Ostatni pielgrzym” to naprawdę kolejna bardzo dobra rzemieślniczo robota od naszych północnych sąsiadów. Jest tutaj to, co w kryminałach naprawdę sobie cenię: zawiła, nieoczywista intryga, zagadka sięgająca czasów II wojny światowej, zręczne budowanie akcji i napięcia.
  Czytaj więcej na: http://ksiazkozercy9.blogspot.com/2015/12/ostatni-pielgrzym-gard-sveen.html
 • Polecam Ostatniego Pielgrzyma miłośnikom zimnych, skandynawskich klimatów, a także tym, którzy lubią kryminały, zbudowane na solidnej podstawie, z zagadką, która trzyma czytelnika do końca w napięciu i niepewności. Lektura godna uwagi.
  Czytaj więcej na: http://secretum.pl/ksiazki/item/1288-ostatni-pielgrzym
 • Gard Sveen zebrał wszystkie najlepsze cechy powieści kryminalnych, odmierzył ich odpowiednie proporcje i połączył w całość, tworząc bardzo smakowity kąsek.(...) Jest w niej absolutnie wszystko, czego bym oczekiwał po dziele skończonym.
  Czytaj więcej na: http://panczyta.pl/2016/01/gard-sveen-ostatni-pielgrzym/
 • Wielkim plusem jest to, że niemal do końca nie wiadomo, kto zabił. Rozwiązanie zagadki znalazłam na ostatnich stronach, potem dopiero zrobiłam duże oczy, że były ku temu jakieś przesłanki, ale autor tak uśpił moją czujność, że najzupełniej w świecie je przegapiłam.
  Czytaj więcej na: http://brulionbeel.blox.pl/2016/03/Ostatni-pielgrzym-Gard-Sveen.html
 • Ta opowieść jest na tyle szeroko zakrojona, aby czytelnika wciągnąć, a przy tym jest tak dopracowana, że nie pozwala na przerwanie lektury. Mam nadzieję, że będę miała okazję poznać kolejne części cyklu, bo spotkanie z prozą autora było dla mnie naprawdę dużą przyjemnością.
  Czytaj więcej na: http://czworgiem-oczu.blogspot.com/2016/03/gard-sveen-ostatni-pielgrzym.html
 • Komunikatywny język, niesztampowy, mroczny klimat, zagadka kryminalna na najwyższym poziomie, solidnie skonstruowana fabuła z wieloma niespodziewanymi zwrotami akcji i przystępne przedstawienie II wojny światowej w Norwegii to elementy, które sprawiają, że autor otrzymuje najważniejsze nagrody literackie.
  Czytaj więcej na: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/03/ostatni-pielgrzym.html#more

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński