Szklane dzieci

oprawa twarda
przekład: Anna Topczewska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 224
rok wydania: 2016
format: 125 x 195 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-8008-095-9

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Szklane dzieci

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Szklane dzieci

oprawa twarda

Nastoletnia Billie nie wierzy w duchy. Ale z jej domem naprawdę jest coś nie tak! Czasem słychać dziwne odgłosy, stukanie w okno, a lampa w salonie buja się tam i z powrotem bez żadnego powodu… Billie, szukając wraz z przyjaciółmi poprzednich lokatorów domu, wpada na trop niewiarygodnych wydarzeń sprzed lat.

 „Szklane dzieci” to pierwszy tom serii o tajemniczych i niesamowitych przygodach trójki nastolatków ze szwedzkiego miasteczka.

Dalsze przygody trójki przyjaciół poznasz w kolejnych częściach: "Srebrny chłopiec" oraz "Kamienne Anioły".

Inne książki wydane w ramach serii

 • Ohlsson pisze sugestywnie, ma fajnych bohaterów, doskonale wczuwa się w dziecięcych bohaterów. Dodaje do swojej książki przyjemny dreszczyk emocji, ale nie przesadza, aby nie przestraszyć swoich czytelników docelowych. Daje też przyjemność dorosłemu czytelnikowi, który naczytał się już wiele książek. „Szklane dzieci” czyta się z prawdziwą frajdą.
  Czytaj więcej na: http://o-you.pl/recenzja-ksiazki-szklane-dzieci-wydawnictwo-media-rodzina
 • Bardzo miło spędziłam czas przy lekturze i z czystym sumieniem mogę ją polecić zarówno młodszym czytelnikom, jak i tym nieco starszym, lubiącym sentymentalne powroty do klimatów z dzieciństwa.
  Czytaj więcej na: http://secretum.pl/ksiazki/item/1468-szklane-dzieci
 • Kristina Ohlsson pisze dla nastolatków i to widać. Nie skupia się na nużących opisach szczegółów, nie zagłębia się w tworzeniu detalicznie przedstawionych osobowości – za to z pewnością angażuje i bawi, a przecież tego właśnie oczekuje od książek młody czytelnik – wrażeń. „Szklane dzieci” to książka z bardzo ciekawą oprawą graficzną, bo już sama okładka zachęca do zerknięcia w jej głąb.
  Czytaj więcej na: http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/2016/04/szklane-dzieci-kristina-ohlsson.html#more
 • Każdy rozdział jest przyjmowany z chęcią, bo zawsze jest pewność, że COŚ będzie się działo. Tak, ta książka została skonstruowana w taki sposób, że nie można się od niej oderwać, bo prawie na każdej stronie zaserwuje coś nieoczekiwanego lub ciekawego - kolejną intrygę czy nową poszlakę do rozwiązania zagadki.
  Czytaj więcej na: http://magazynliter.blogspot.com/2016/04/szklane-dzieci-kristina-ohlsson.html
 • Trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, zawiera wszystkie aspekty dobrej, przygodowo-detektywistycznej lektury: klimat grozy, elementy zaskoczenia, przygodę i tajemnicę. Na pochwałę zasługuje również kreacja bohaterów - są tacy których od początku darzyć można sympatią i Ci, którzy pracują na nią przez całą lekturę.
  Czytaj więcej na: http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,3252761-szklane_dzieci.html#rec2658
 • Dla dorosłych czytelników jest idealną książką, gdy chcemy się zrelaksować, odpocząć od trudów życia; wydaje się lekka i z dreszczykiem emocji, który nie wystraszy docelowych młodzików. [...] Dzieci będą się przy niej niesamowicie bawić, a opowieść na pewno pochłonie je na długie godziny. I pewne jest, że jak dorosną, to wrócą do niej nie raz i nie dwa.
  Czytaj więcej na: http://redakcja-essentia.blogspot.com/2016/04/szklane-dzieci.html
 • Taka właśnie powinna być dobrze napisana powieść dla młodzieży. Przyznam, że nie mam 12 lat, a z wielką przyjemnością czytałam tę książkę. Nie to, że jakoś szczególnie lubię duchy, ale przyznam, że lubię opowieści z dreszczykiem. I wyobrażam sobie, jak reagują czytające ją nastolatki. Są zachwycone!
  Czytaj więcej na: http://miastodzieci.pl/czytelnia/szklane-dzieci-recenzja/
 • Pani Ohllson pisze jak to na skandynawskich pisarzy przystało. Czyli jest ten charakterystyczny klimat, który kojarzy się tylko z tymi terenami i nawet kiedy jest spokojnie, to człowiek i tak czuje niepokój. Jak oni tam mieszkają?
  Czytaj więcej na: http://agaaa006.blogspot.com/2016/04/szklane-dzieci.html
 • Kristina Olhsson zadbała o to by książka nie nużyła tylko wzbudzała zainteresowanie tym co będzie dalej oraz odkryciem czy krążące opowieści o Dreszczowisku są prawdziwe. Fajne jest też wydanie książki - twarda i kolorowa okładka ze starym domem, duży druk i krótkie rozdziały.
  Czytaj więcej na: http://duzeka.pl/catalog_more/id/1936/szklane_dzieci
 • Oczywiście to lektura dla tych, którzy lubią się trochę bać. A „Szklane dzieci” mimo że nie pozbawione humoru i bogatego wątku przygodowego potrafią sprawić, że pojawia się gęsia skórka. [...] W dodatku autorka porusza wiele wątków, które dotyczą właśnie nastolatków: nowe miejsce zamieszkania, nowi ludzi, potrzeba akceptacji i zrozumienia, konflikty pokoleniowe z matką, uczucie osamotnienia i wykluczenia.
  Czytaj więcej na: http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2016/07/Szklane-dzieci-Kristina-Ohlsson.html

 

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński