Srebrny chłopiec

oprawa twarda
przekład: Anna Topczewska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 240
rok wydania: 2016
format: 125 x 195 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-8008-144-4

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Szklane dzieci

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Srebrny chłopiec

oprawa twarda

Dwunastoletni Aladdin wraz z rodzicami przeprowadza się do wieży ciśnień, w której znajduje się ich rodzinna restauracja. Interes idzie słabo. W dodatku z kuchni zaczyna znikać jedzenie, a Aladdin w różnych miejscach zauważa dziwnego chłopca ubranego mimo mroźnej pogody w szorty. Co łączy te dwie sprawy z legendarnym skarbem, skradzionym niegdyś z okolic wieży?

 „Srebrny chłopiec” to drugi tom serii o tajemniczych i niesamowitych przygodach trójki nastoletnich przyjaciół z małego szwedzkiego miasteczka.

Po więcej przygód Billie, Simony i Aladdina sięgnij do pierwszej cześci: "Szklane dzieci" oraz książki zamykającej trologię "Kamienne Anioły".

 

Inne książki wydane w ramach serii

 • Ohlsson jest mistrzynią opowieści, tych kryminalnych, ale też najwyraźniej lżejszych dla młodszej widowni. Jej bohaterowie są sympatyczni, wiarygodni, ciekawi a środowisko wciągające. Trudno określić to jako horror oczywiście, ale wątki nadprzyrodzone istnieją w wersji light, takiej adekwatnej dla wszystkich. To lekka, miła, ciekawa lektura, na dodatek świetnie wydana (kolejny raz składam podziękowania za duże lektury i odpoczynek dla moich oczu) graficznie.
  Czytaj więcej na: http://o-you.pl/recenzja-ksiazki-srebrny-chlopiec-wydawnictwo-media-rodzina/
 • Autorka mądrze i z wyczuciem pokazuje powody opuszczenia ogarniętego przez wojnę kraju. Brak poczucia bezpieczeństwa, ogromne zagrożenie nie tylko wobec dorosłych, ale także wobec dzieci, chęć chronienia najmłodszych za wszelką cenę i wartość każdej pomocy, trudną do przeliczenia na pieniądze.
  Czytaj więcej na: http://www.inkella.blogspot.com/2016/04/kristina-ohlsson-srebrny-chopiec.html
 • Wykreowane przez autorkę dzieciaki są sympatyczne i takie, określiłabym to, niezmanierowane. Mają otwarte umysły, chętnie rozmawiają z ludźmi i co ważne, nikogo nie oceniają po pozorach. Bardzo mi się to w nich podobało.
  Czytaj więcej na: http://secretum.pl/ksiazki/item/1469-srebrny-chlopiec
 • Mogłoby się wydawać, że książka przeznaczona dla dzieci nie będzie zawierała w sobie głębszych wartości, ale jest dokładnie odwrotnie. Oprócz ciekawej tajemnicy mamy też problemy, jakie spotykają każdego z nas, dzięki którym opowieść staje się prawdziwsza.
  Czytaj więcej na: http://redakcja-essentia.blogspot.com/2016/04/srebrny-chopiec.html
 • Srebrny chłopiec porusza i zmusza do refleksji jeszcze zanim wystartuje jego fabuła. A i ona zdaje się być dużo świeższa od tej ze Szklanych dzieci. Nowa legenda miejska, nowe okoliczności i niewytłumaczalne zdarzenia – wszystko składa się na ciekawą i spójną opowieść, która mocno dystansuje swoją poprzedniczkę. 
  Czytaj więcej na: http://www.strefaczytacza.pl/2016/05/srebrny-chlopiec.html
 • (...) Srebrny chłopiec trzyma poziom poprzedniczki. Pozostawia przed czytelnikiem wiele zagadek, jest sporo niedomówień, wiele zawiłości, wraz z bohaterami musimy krok po kroku odkrywać kolejne elementy układanki by później móc złożyć wszystko w jedną spójną całość. 
  Czytaj więcej na: http://agaaa006.blogspot.com/2016/05/srebrny-chopiec.htm
 • Jeśli więc dotąd wasze dzieci zazdrościły wam "dorosłych" filmów i książek o nawiedzonych domach oraz upiornych miasteczkach, możecie zaproponować im próbkę tego świata mrocznych opowieści. Nie przestraszą się za bardzo (o ile doczytają do końca), a że nie wszystkie tajemnice zostają wyjaśnione, toteż czytelniczy zapał pozostanie rozbudzony przynajmniej do kolejnego tomu serii: "Kamiennych aniołów".
  Czytaj więcej na: http://cuda-cudanakiju.blogspot.com/2016/07/duchy-i-tajemnice-maego-szwedzkiego.html
 • Wartka akcja i dynamiczne dialogi trzymają w napięciu przez cały czas. Krótkie rozdziały pozwalają sięgnąć po książkę w każdym wolnym momencie. [...]  Polecam nie tylko dzieciom. Wbrew pozorom jest to naprawdę świetna, lekka powieść również dla starszych czytelników, z ciekawą fabułą, dzięki której można oderwać się na chwilę od szarej rzeczywistości.
  Czytaj więcej na: http://library1gim.blogspot.com/2016/09/srebrny-chopiec-kristina-ohlsson.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński