Tru

oprawa twarda
ilustracje Emilia Dziubak
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 92
rok wydania: 2016
format: 170 x 240 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-8008-195-6

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Tru

oprawa twarda

Zajączek Tru mieszka z mamą, bratem i siostrą w Koniczynach Dolnych, uboższej dzielnicy, w której stoją skromne domy emigrantów. Bo Tru i jego rodzina też są emigrantami i zwykłymi szarakami – inaczej niż Kolorowi, którym na niczym nie zbywa.

Pełna uroku i humoru opowiastka o przedsiębiorczym zajączku niejednego może nauczyć i dzieci (od lat 6), i dorosłych (do lat 100). Warto się także dowiedzieć, dlaczego Tru został na koniec nazwany Naprawiaczem Zajęczych Serc…

Galeria zdjęć

 • Tru to książka o sprawach niełatwych, jak rozwarstwienie społeczne, bieda, rozbite rodziny. Jednocześnie jest to książka napisana pięknym i dowcipnym językiem. (...) Tę piękną i pokrzepiającą historię uzupełniają ilustracje jedynej i niepowtarzalnej Emilii Dziubak. Wspaniale oddają klimat opowieści, są tak piękne, że czuję ogromny niedosyt i chciałabym, żeby były na każdej stronie.
  Czytaj więcej na: http://tosimama.blogspot.com/2016/06/srodowe-recenzje-tru-media-rodzina.html
 • To ciepła, prosta, pełna uroku opowieść o dziecięcej egzystencji, ale przeniesiona w świat zajęcy.  Posiada w sobie mnóstwo uroku, optymizmu, wydobywa z wnętrza pozytywne emocje i staje się impulsem do działania. Jasne i klarowne, bez zbędnych zawiłości i dywagacji, staje się tu rozróżnienie dobra od zła. Autorka potrafiła w tak prostej opowieści poruszyć współczesne problemy takie jak: wychowanie dzieci przez samotną matkę, podział na biednych i bogatych, walkę o równe traktowanie kobiet i mężczyzn, zanieczyszczenie środowiska.
  Czytaj więcej na: http://slowemmalowane.blogspot.com/2016/07/barbara-kosmowska-tru.html
 • Z pewnością tytułowy bohater poruszy nie tylko najmłodszych. Całość dopełniają intrygujące, jednocześnie zabawne i nieco melancholijne ilustracje Emilii Dziubak. Grafiki mają stonowane kolory oraz pobudzają dziecięcą wyobraźnię. „Tru”  zadziałał na domowych czytelników w sposób pozywywny, bo historia zaciekawiła i rozbawiła dzieci, ale też pobudziła do zadawania pytań.
  Czytaj więcej na: http://dofi.com.pl/tru-barbara-kosmowska/
 • „Tru” to książka bardzo mądra, nasycona wrażliwością, ucząca życia z ludźmi i dla ludzi. Te ważne treści uzupełniają barwne, piękne ilustracje autorstwa Emilii Dziubak, której prace znają i czytelnicy bajek, i kolekcjonerzy artystycznych pocztówek.
  Czytaj więcej na: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/301626/tru/opinia/34662319#opinia34662319
 • Cała książka napawa olbrzymim optymizmem i pozytywną energią, która, mam nadzieję, nie skończy się wraz z zamknięciem ostatniej strony. Tru to książka która bawi, ale również uczy, a co najważniejsze – inspiruje. Chcecie poznać Tru – i chcecie przedstawić go swoim dzieciom.Czytaj więcej na: http://bardziejlubieksiazki.pl/ksiazki/dla-dzieci/tru/
 • Opowieść Kosmowskiej nie jest bowiem zwyczajną opowiastką o wesołych zwierzaczkach, jaką można podrzucić dzieciakom, by na chwilę zająć czymś ich uwagę. Niesie w sobie ogromny ładunek pozytywnych treści, bardzo przy tym uniwersalnych, podanych przy tym w niewymuszony sposób.
  Czytaj więcej na: https://sztukater.pl/ksiazki/item/18400-tru.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński