Dziwny przypadek papierowego Yody

bestseller nakład wyczerpany
oprawa twarda
przekład: Piotr Budkiewicz Małgorzata Hesko-Kołodzińska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 160
rok wydania: 2012
format: 125 x 195 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-651-7

cena detaliczna

22.50 zł25.00 zł

Nakład wyczerpany

Książka wydana w ramach serii:

Papierowy Yoda

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Dziwny przypadek papierowego Yody

oprawa twarda

Poznajcie Dwighta, ekscentrycznego szóstoklasistę. Jego zachowanie jest czasem dziwaczne, a czasem nawet żenujące, zwłaszcza dla Tommy’ego, który codziennie jada z Dwightem lunch przy jednym stole. Ale w czymś Dwight jest naprawdę dobry — świetnie zna się na origami. Pewnego razu złożył z papieru nakładaną na palec pacynkę Yody i odtąd sprawy przybrały tajemniczy obrót.

Papierowy Yoda zaczął przewidywać przyszłość oraz rozwiązywać najtrudniejsze problemy, tak więc po pewnym czasie nie mógł się opędzić od zasypujących go pytaniami szóstoklasistów.

Tommy zastanawia się, jak to możliwe, że Yoda, który odpowiada głosem Dwighta, jest taki mądry, skoro sam Dwight nie ma o niczym pojęcia. Czy Yoda używa Mocy? Tommy musi koniecznie rozwiązać tę zagadkę, zanim skorzysta z jego rady w sprawie pewnej dziewczyny…

Oto archiwum Tommy’ego, w którym zgromadził akta dochodzeniowe związane z „Dziwnym przypadkiem papierowego Yody”.

 

Uwaga! Poznaj ciąg dalszy przygód Tommy'ego, Dwighta, Kellena, Harveya i pozostałych uczniów z gimnazjum McQuarriego w drugiej i trzeciej części serii.

 

 

Galeria zdjęć

Inne książki wydane w ramach serii

 • "Yoda" to książkowa propozycja zwłaszcza dla chłopców, pewnie także dla fascynatów "Gwiezdnych wojen". Do gustu przypadnie im język przesycony młodzieżowymi zwrotami, zabawne, komiksowe, komentujące tekst rysunki autora Toma Anglebergera i Jasona Rosenstocka, zróżnicowana czcionka i problemy związane z wiekiem lat nastu.
  Czytaj więcej na: http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/1187/dziwny-przypadek-papierowego-yody.html
 • Zróżnicowane czcionki oraz zabawne obrazki na marginesach sprawiają, że wartość książki nie zależy wyłącznie od jej literackiej strony. Dodatkowo pewną atrakcją jest zapewne również zamieszczona na końcu instrukcja jak złożyć własnego papierowego Yodę. Wydaje się, że dzięki zastosowaniu takich rozwiązań graficznych (i dosyć krótkich rozdziałów/historii) książka jest urozmaicona i nie pozwoli znudzić się z natury niecierpliwym młodym czytelnikom.
  Czytaj więcej na: http://katedra.nast.pl/art.php5?id=6219
 • Pod pretekstem niewytłumaczalnej zabawy autor wprowadza do książki naprawdę sporo podpowiedzi dla młodych ludzi. Papierowy Yoda jest tylko pretekstem, by wyjaśniać im, jak mogą wyjść cało z rozmaitych szkolnych opresji, a sam sekret figurki z origami wcale nie jest tak ważny. Najważniejsze, że życie dzieci zmienia się, i to na lepsze, kiedy zaczynają słuchać nietypowego mistrza.
  Czytaj więcej na: http://tu-czytam.blogspot.com/2012/08/tom-angleberger-dziwny-przypadek_9.html
 • (...) przedstawione w książce historie, łączące się w miłą, łatwą i zabawną lekturę, wartą polecenia również do czytania wspólnie z rodzicami. Wydaje się, że taka wspólna lektura powinna zachęcić wiele dzieci do zainteresowania sztuką origami.
  Czytaj więcej na: http://www.origami.art.pl/dziwny-przypadek-papierowego-yody
 • Książka napisana jest w młodzieżowym klimacie,  z poczuciem humoru. Świetnym dopełnieniem tekstu są rysunki i dopiski na marginesach. Na końcu – instrukcja składania papierowego Yody. Całe to zamieszanie z Gwiezdnymi Wojnami i Yodą stały się tu pretekstem do ukazania całego wachlarza problemów, z jakimi przyszło spotkać się współczesnym nastolatkom: miłość, przyjaźnie, relacje: uczeń – nauczyciel, dom rodzinny, szkoła.
  Czytaj więcej na:  http://www.efantastyka.pl/art_dziwny-przypadek-papierowego-yody-tom-angleberger
 • Papierowy Yoda, Darth Paper i zagadkowy Wookie zapewne spodobają się tej części młodzieży, która narzeka na nudne, ciągnące się w nieskończoność i napisane niezrozumiałym językiem lektury szkolne. Tu rozdziały są krótkie, nie ma opisów przyrody (poza owadami na lekcji biologii), a język jest zrozumiały i przystępny. Podobnie każdy czytelnik powinien zrozumieć przesłanie książek.
  Czytaj więcej na: http://cuda-cudanakiju.blogspot.com/2015/05/gwiezdne-wojny-z-origami-i-moc-tkwiaca.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński