Harry Potter i Książę Półkrwi

oprawa miękka
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 700
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-8008-242-7

cena detaliczna

44.10 zł49.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Harry Potter

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Harry Potter i Książę Półkrwi

oprawa miękka

Szósty tom bestsellerowego cyklu w poważnej, "dorosłej" okładce.

Po nieudanej próbie przechwycenia przepowiedni Lord Voldemort jest gotów uczynić wszystko, by zawładnąć światem czarodziejów. Organizuje tajemny zamach na swego przeciwnika, a narzędziem w jego ręku staje się jeden z uczniów. Czy jego plan się powiedzie? Tom szósty przygód Harry’ego Pottera przynosi cenne informacje o matce Voldemorta, jego dzieciństwie oraz początkach kariery młodego Toma Riddle’a, które rzucą nowe światło na sylwetkę głównego antagonisty Pottera.

Na czym polega sekret nadprzyrodzonej mocy Czarnego Pana? Kto będzie nowym nauczycielem obrony przed czarną magią? Jaki jest cel tajemniczych i niebezpiecznych wypraw Dumbledore’a? Kto będzie wybranką serca Harry’ego? I wreszcie, kto jest tytułowym Księciem Półkrwi i jaką misję ma on do spełnienia?

Inne książki wydane w ramach serii

 

 • W sumie szósty tom Harry'ego Pottera jest w dużej mierze odmienny od dotychczasowych tomów i - o ile się nie mylę - w pełni będzie go można ocenić dopiero razem z częścią siódmą. O ile wszystkie dotychczasowe były w znacznym stopniu samodzielnymi historiami z własnymi puentami, to tutaj po raz pierwszy czuje się, że jest to element szerszej, szeroko zakrojonej opowieści. Wszystkie znaki, a szczególnie decyzja z przedostatniej strony - pozwalają przypuszczać, że pani Rowling szykuje dla nas spektakularny finał.
  Czytaj więcej na: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/joanne_k_rowling/harry_potter_i_ksiaze_polkrwi/recenzja
 • Ostatnia z dotychczas wydanych książek tego cyklu w Polsce budzi jeszcze więcej emocji, niż część piąta. (...) Dzieje się wiele, co także jest ogromnym plusem książki. Ważnym jest, że po tylu zapisanych (a potem przeczytanych) stronach, autorka nadal potrafi zaskoczyć czytelnika. Oprócz tego autorka wciąż (a może szczególnie w tej części, jako wyjście do części ostatniej) wysoko ceni istotne wartości – przyjaźń, miłość, odwagę, oddanie i wiele, wiele innych.
  Czytaj więcej na: http://recenzent.blog.onet.pl/2007/09/28/harry-potter-i-ksiaze-polkrwi-joanne-k-rowling/
 • To naprawdę magia. Od pierwszego akapitu czujemy się, jakbyśmy stali obok bohaterów, zapieramy dech w piersiach w chwilach zagrożeń, wielkich podejrzeń i niesłychanych tajemnic. Nie potrafimy się nie śmiać z wyrafinowanych, ale co najważniejsze, śmiesznych przygód naszych ulubieńców. Ze strony na stronę rośnie nasza ciekawość, rośnie nasza radość, wieczorem snujemy podejrzenia i domysły, co może się stać, czujemy dumę, gdy mamy rację, zaskoczenie, gdy wydarzenia ułożyły się inaczej...
  Czytaj więcej na: http://ksiazki-legera.blogspot.com/2012/12/harry-potter-i-ksiaze-pokrwi.html
 • Poznajemy nowego Harry'ego, ale też nowy kunszt pisarski autorki. "Książę Półkrwi" pełen jest wątków nie rozwiązanych .. dających czytelnikowi pomyśleć. Celowo nie są podawane wszystkie fakty. Musimy wytężyć umysł by zrozumieć sens słów. Książka ta nie jest już opowieścią tylko i wyłącznie dla dzieci.
  Czytaj więcej na: http://szeptywyobrazni.blogspot.com/2012/11/harry-potter-i-ksiaze-pokrwi.html
 • Rowling przyzwyczaiła nas już do wspaniale skomponowanej opowieści i ciekawego języka, a tłumacz znakomicie kontynuuje jej pracę w polskim przekładzie. Wielowątkowość historii również jest zachwycająca! Wielu starych bohaterów otrzymuje nowe zadania, wszyscy zmienili się też na przestrzeni sześciu lat nauki w Hogwarcie, dlatego poznajemy ich na nowo w zupełnie innym świetle.
  Czytaj więcej na: http://bez-okladki.blogspot.com/2012/12/harry-potter-i-ksiaze-pokrwi-j-k-rowling.html
 • (...) kolejny dobry i spójny tom z emocjonującym finałem, który wkrada się od niechcenia… Za każdym razem, kiedy czytałem HPiKP (...) dziwiłem się, że to już, że dzisiaj, że tak nagle – czytelnik, jak i Harry, zostaje po prostu wciągnięty w wir wydarzeń, co wyjątkowo przypadło mi do gustu.
  Czytaj więcej na: http://marcinrzeczkowski.com/stories/j-k-rowling-harry-potter-i-ksiaze-polkrwi/
 • Harry Potter i Książę Półkrwi to bardziej powieść sensacyjna, oczekiwanie na ostatnią bitwę, wstęp do siódmego tomu, niż zabawa z magią. Ale dzięki temu w końcu zrozumiałam konsekwencję autorki, która świadomie najpierw pozwoliła nam poznać i bawić się światem, który może rozciągać się tuż za naszym żywopłotem, ale także powoli prowadziła nas w dorosłość.
  Czytaj więcej na: http://ksiazki.wp.pl/rid,1390,tytul,Gdzie-magia-zmaga-sie-z-sensacja,recenzja.html

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński