Książę Szaranek

oprawa twarda
autor: Antoine de Saint-Exupery
przekład: Juliusz Kubel
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 128
format: 158 x 220 mm
oprawa: twarda, płyta
ISBN: 978-83-8008-291-5

cena detaliczna

19.80 zł22.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Książę Szaranek

oprawa twarda

„To co jezd nojwożniejsze, jezd do ócz nie do zobaczynio”. Brzmi znajomo? Ależ tak – to najbardziej znany cytat z „Małego Księcia” przetłumaczony na... gwarę wielkopolską. Niełatwego zadania przełożenia słynnej książki na gwarę podjął się mistrz poznańskiej mowy, pisarz i publicysta Juliusz Kubel. „Książę Szaranek” z pewnością rozbawi wszystkich starszych i młodszych wielbicieli „Małego Księcia” (bo kto słyszał o „wężu boa, co śrutuje swoją ofiarę wew cołkiyj postaci”?); w przekładzie nie stracił jednak nic z filozoficznego charakteru oryginału. Dla tych, którzy nie najlepiej radzą sobie z gwarą, autor przygotował specjalny słowniczek, a całość książki przeczytał na dołączonym audiobooku.

 

 • Dla mnie jako poznaniaka lektura „Księcia Szaranka” była ciekawym doświadczeniem, które polecam każdemu – także nie znającym gwary wielopolskiej. Cześć wypowiedzi można bez trudu zrozumieć z kontekstu, zwłaszcza znając już tę opowieść, ale z pomocą przychodzi także zawarty na ostatnich stronach słowniczek.
  Czytaj więcej na: http://3telnik.pl/ksiaze-szaranek-antoine-de-saint-exupery/
 • Cenię eksperymenty, z których rodzi się nowa jakość, a tu właśnie tak się stało. Książka poetycko-filozoficzna stała się książką rubasznie-czułą. Książę Szaranek dla nie-poznaniaków będzie językową ciekawostką, tekstem hermetycznym i pewnie zabawnym. Dla poznaniaków będzie książką międzypokoleniową, budującą więzi.
  Czytaj więcej na: http://nieparyz.blogspot.com/2016/12/ksiaze-szaranek-antoine-de-saint.html
 • „Książę Szaranek” to doskonała propozycja dla rodowitych Wielkopolan, którzy nie chcą zacierać pamięci o swojej wyjątkowym języku, ale także dla tych którzy chcą się z taką wersją “Małego Księcia” zapoznać.
  Czytaj więcej na: https://sztukater.pl/ksiazki/item/20777-le-petit-prince.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński