Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow

oprawa miękka
przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska Piotr Budkiewicz
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 432
rok wydania: 2018
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-8008-527-5

cena detaliczna

35.10 zł39.00 zł

Produkt dostępny
opis książki
recenzje

Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow

oprawa miękka

„Nevermoor” roztacza przed nami świat niesamowity, zupełnie nowy, magiczny i szalony. Tu tryumfuje wyobraźnia, a smaku dodaje wyśmienity czarny humor. Zdecydowanie nadchodzi nowa era. Era Morrigan Crow!

Dawno, dawno temu w zwyczajnym, nudnym świecie żyła przeklęta dziewczynka. Urodziła się w pechowy dzień, pod pechową gwiazdą i jedyne, co potrafiła, to przynosić innym pecha. Ale spokojnie, pechowe dzieci nigdy nie żyją długo – wszystkie umierają w swoje jedenaste urodziny.
Morrigan nie do końca wierzy w te wszystkie brednie, a jednak z niepokojem odlicza dni. W dzień urodzin rzeczywiście wszystko się zmienia, a to za sprawą pewnego rudowłosego dżentelmena, który nazywa się Jupiter North i ma dla Morrigan propozycję nie do odrzucenia.
Podróż, w którą ją zabiera, to wyprawa w inny wymiar, do tajemniczego miasta Nevermoor, gdzie Morrigan staje przed niesamowitą szansą, by zostać członkinią elitarnego stowarzyszenia, tyle że najpierw musi przejść cztery próby. Każda z nich jest trudnym sprawdzianem, każda wymaga niezwykłych umiejętności.
Jak sobie poradzi Morrigan? Czy potrafi coś więcej, niż tylko przynosić pecha?

 

O SERII NEVERMOOR

Zachwycająca seria australijskiej autorki Jessiki Townsend; pierwszy tom porównywanego z „Harrym Potterem” cyklu, która łączy elementy pomysłowego fantasy, przygody i tajemniczej intrygi. Zachwycająca szczegółami konstrukcja osobliwego świata, dowcipne dialogi i barwne postaci składają się na pełną magii opowieść, która stanowi pochwałę odwagi, pewności siebie i nadziei. Książka zgarnęła wszystkie najważniejsze nagrody dla książki dziecięcej w Australii, a także osiągnęła status bestselleru w USA. Prawa do jej wydania kupiło już prawie 40 krajów, a w wytwórni 20th Century Fox powstaje filmowa adaptacja.

 

REKOMENDACJE

 Zachwycająca mnóstwem szczegółów konstrukcja świata, silna bohaterka i powracające jak bumerang słowa: „Krocz dumnie!” składają się na lekturę, od której nie można się oderwać.
„The Guardian”

Ta książka naprawdę jest wyśmienita. Ma intrygującą fabułę, mnóstwo zwrotów akcji, wyraziste postaci i zapewnia sporą dawkę dobrego humoru. To lektura, przy której godziny po prostu znikają – magia!
„Daily Telegraph”

Zachwycająca szczegółami konstrukcja osobliwego świata, dowcipne dialogi i barwne postaci składają się na pełną magii przygodę, która stanowi pochwałę odwagi, pewności siebie i nadziei.
„Publishers Weekly”

Townsend wie doskonale, jak to zrobić, żeby czytelnik niecierpliwie przewracał strony tej pełnej akcji opowieści, która łączy elementy pomysłowego fantasy, pełnej napięcia przygody i tajemniczej intrygi, a to wszystko w wyjątkowo atrakcyjnym opakowaniu.
„Booklist”

Ten zabawny i uroczy debiut, pierwsza część historii Morrigan Crow, w wyraźny sposób nawiązuje do Harry’ego Pottera. I jest tak samo kapitalny.
„Sunday Times”

Fani młodego czarodzieja będą zachwyceni, ale Nevermoor ma pod dostatkiem własnego uroku.
„The Observer”

 

  • Mnie Nevermoor oczarowało. Autorka zachwyca na każdym kroku, jest baśniowo, zabawnie, czasem też mrocznie. [...] Jessica Townsend ma bogatą wyobraźnię i potrafi przelać to na papier, nie mogłam oderwać się od czytania i z kim tylko pisałam wtrącałam, jaka ta powieść jest rewelacyjna.
    Czytaj więcej na: http://zapatrzonawksiazki.pl/index.php/2018/11/04/nevermoor-jessica-townsend/
  • Prosty i zarazem magiczny styl zabierze nas w podróż po świetnie wykreowanym świecie, którego nie powstydziłaby się i sama J.K. Rowling. Autorka stworzyła niepowtarzalną i zaskakującą na każdym kroku fabułę, która nie tylko wciąga od pierwszych stron, ale nie pozwala na odejście ze świata Nevermooru nawet wraz z ostatnią kropką.
    Czytaj więcej na: https://www.papierowemotyle.pl/index.php/motylowe-zapiski/recenzje/1025-nevermoor

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński