Hazel Wood

bestseller
oprawa twarda
autor: Melissa Albert
przekład: Krzysztof Puławski
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 376
format: 135 x 205 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-8008-501-5

cena detaliczna

35.10 zł39.00 zł

Produkt dostępny
opis książki

Hazel Wood

oprawa twarda

Większość swojego siedemnastoletniego życia Alice spędziła z matką w drodze, uciekając przed prześladującym je pechem. Jednak dopiero kiedy jej żyjąca w osamotnieniu babcia, autorka kultowych, mrocznych historii, umiera w swojej posiadłości Hazel Wood, Alice dowiaduje się, co oznacza prawdziwy pech. Jej matka znika, porwana przez tajemniczą postać z groźnej krainy, o której pisała babcia Althea. Jedyną wskazówką Alice jest notka zostawiona przez matkę: „Trzymaj się z dala od Hazel Wood”. Dotychczas Alice wystrzegała się dziwacznych fanów swojej babki. Teraz jednak nie ma wyboru i postanawia skorzystać z pomocy kolegi ze szkoły, a jednocześnie wielbiciela twórczości Althei – Ellery’ego Fincha. Wyruszają do Hazel Wood, by uratować matkę, a następnie trafiają do świata opisanego przez Altheę, gdzie Alice być może uda się poznać prawdę na swój własny temat.

Fantastyczna, wciągająca i trochę niebezpieczna powieść Melissy Albert zdobyła kilkadziesiąt nagród i nie schodzi z list bestsellerów. Prawa do jej ekranizacji zapewniła sobie wytwórnia Columbia Pictures, a produkcji podejmą się producenci Niezgodnej.

 

*************************

 

Nie wiem, jak oddać tej książce sprawiedliwość w formie notatki. Chciałabym krzyczeć, by zachęcić wszystkich do jej przeczytania.
Allison Seneca, Old Firehouse Books, Fort Collins

Ta książka może stać się kolejną obsesją.Witamy w Hazel Wood, gdzie pech to żywa istota, nad księżniczkami ciąży klątwa, a każda strona zachęca cudownymi przygodami – poruszanie się przez kolejne strony nie jest bezpieczne, bo można zapragnąć pozostać na zawsze w tej krainie.
Stephanie Garber, autorka "Caraval"

Hazel Wood to książka przerażająca i przykuwająca uwagę, pełna niespodzianek, które trudno przewidzieć. Wspaniale napisana baśń à rebours.
Kristin Cashore, nagradzana autorka serii Wybrańcy

Straszna, magiczna i zaskakująco zabawna. Jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w ciągu wielu lat.
Jennifer Niven, autorka "Wszystkich jasnych miejsc"

Nigdy nie czytałam czegoś podobnego.
Melissa Lee, Bunny Books, Dedham Square

Niezwykle oryginalna baśń typu noir… Mamy tu niespodziewane zwroty akcji, mrok, podstępy, ale przede wszystkim przekonanie, że jesteśmy tym, co tworzy nasze historie.
Rachel Strolle, Anderson’s Bookshops, Naperville

Książka z niezwykłą atmosferą, umiejscowiona pomiędzy różnymi gatunkami.
Johanna Albrecht, Flyleaf Books, Chapel Hill

Pragnę pozostać gdzieś miedzy kartkami tej książki.
Sara Grochowski, Brilliant Books, Traverse City

Hazel Wood Melissy Albert to elegancka, mroczna doskonale opowiedziana baśń. Jest trochę straszna, ale wspaniała, z zapartym tchem czytałam słowo po słowie.
Kat Howard, nagradzana autorka "Roses and Rot"

Uwielbiam tę książkę – jej postaci są intrygujące, intryga wciągająca, a świat przekonuje swą realistyczną niezwykłością. Jest ona cudownie przerażająca, a w dodatku poetycka i mądra.
Heidi Zweifel, rzeczniczka biblioteki w Milton Middle School

Oto wciągająca baśń typu noir. Jest ona niezwykła, mroczna i wspaniała. Powiedzałabym, że bracia Grimm łączą się tu z książką Caraval, zwłaszcza jeśli idzie o magię, która i tu, i tu jest przedniej jakości! Teraz chciałabym przeczytać same Opowieści zUroczyska  i liczę na to, że uda mi się je kiedyś zdobyć. Na razie gorąco polecam Hazel Wood.
Cody Roecker, Roecker Reviews

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński