Igrzyska śmierci

oprawa miękka
przekład: Piotr Budkiewicz Małgorzata Hesko-Kołodzińska
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 352
rok wydania: 2009
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7278-357-8

cena detaliczna

26.91 zł29.90 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Igrzyska śmierci

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Igrzyska śmierci

oprawa miękka

Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na własne siły, gdyby wszyscy dookoła za wszelką cenę próbowali cię wykończyć?

Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję.

Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny – musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a to prawdziwa walka o przetrwanie.

Uznana pisarka Suzanne Collins jest mistrzynią w konstruowaniu zaskakujących zwrotów akcji. Doskonale łączy refleksję z przygodą i romansem w swojej nowej, świetnej powieści o przyszłości, która niepokojąco przypomina teraźniejszość.

Trylogia Suzanne Collins to prawdziwy bestseller: wszystkie trzy tomy utrzymywały się w czołówce listy bestsellerów magazynu „The New York Times” przez wiele tygodni!

W 2012 roku odbyła się premiera ekranizacji pierwszej części trylogii.

Zobacz zwiastun filmu:


 
Koniecznie odwiedź stronę specjalną poświęconą trylogii Igrzyska śmierci: obejrzyj zwiastun książki, wypróbuj sił w grze o przetrwanie i pobierz tapety.

Obejrzyj zwiastun polskiej edycji książki:

 

Inne książki wydane w ramach serii

 • „Igrzyska śmierci” to jakby nie patrzeć książka przygodowa. Mimo to autorka pomiędzy wierszami ukryła bardzo wyraźne przesłanie. Książka dzięki temu jest bardzo współczesna i myślę, że przez wiele najbliższych lat będzie nadal aktualna.
  Czytaj więcej na: amanita.pl/index.php?id=323
 • Nieczęsto spotyka się książkę, która pod płaszczykiem romansu, sensacji i fantastyki przemycałaby tyle istotnych treści: krytykę totalitaryzmu i wyścigu mediów, które nie wahają się przed niczym, by zdobyć oglądalność. Collins zadaje także pytania: jak zachować się w sytuacjach, które wymagają od nas podłości, czy warto walczyć za wszelką cenę? Mądra i przejmująca książka, nie tylko dla młodzieży.
  Czytaj więcej na: http://ksiazki.wp.pl/rid,3628,tytul,Krwawy-Big-Brother,recenzja.html

 • Gladiatorzy... To pojęcie nie pada w powieści, ale oprócz charakteru „zawodów” wątków rzymskich jest sporo: imiona bohaterów, nazwa państwa Panem  (Panem et circenses – okrzyk, który wznosiło rzymskie pospólstwo domagając się pożywienia i rozrywek), Kapitol stanowiący centrum władzy...
  Czytaj więcej na: zajeczanora.blogspot.com/2009/05/czytam-sobie-suzanne-collins-igrzyska.html
 • Sama fabuła i wątki, są naprawdę interesujące, jednakże największe wrażenie wywarły na mnie pewne idee, przekonania, rozmyślenia bohaterów, nad pewnymi sprawami. Książka, również zasmuca nas, potwierdzając tezę, że człowiek to jednak najgorsze i najpodlejsze zwierze na tej ziemi.
  Czytaj więcej na: wpmt.pl/?mod=works&praca_id=10908&i=c
 • Suzanne Collins utrzymuje dobre tempo akcji, nie dając odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości, jakie w głowie czytelnika mogą się pojawić – czy kolejny sprytny plan się powiedzie, czy publiczne miłosne wyznanie Peety wobec Katniss było prawdą, a może tylko medialną grą? Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, niedawno przedstawieni bohaterowie szybko giną, z pozoru łatwa ostatnia bitwa okazuje się być rozpaczliwą batalią o życie.
  Czytaj więcej na: http://www.stary.qfant.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=2246:suzanne-collins&tmpl=component&print=1
 • (...) fabuła książki jest naprawdę dramatyczna i trzyma w napięciu cały czas. Świat Katniss jest bardzo ciekawie wymyślony. Ostrzega nas, że cywilizacja wcale nie musi oznaczać, że dobrze wykorzystamy jej wynalazki. Bardzo dużo jest o polityce, ciekawie opisana jest walka o władzę. No i jeszcze nie napisałem, że te Głodowe Igrzyska to takie telewizyjne show, które wszyscy oglądają. Wyobrażacie sobie – show w którym grupa dzieciaków ma za zadanie się pozabijać. Naprawdę warto przeczytać, ku ostrzeżeniu.
  Czytaj więcej na: ksiazkinaczacie.blox.pl/2012/06/NIECH-ZWYCIEZY-NAJLEPSZY.html
 • Motorem napędzającym fabularne napięcia nie są tu jedynie niezwykłe przygody ani niespodziewane wydarzenia, lecz stale powracający moralny dylemat: czy cel uświęca środki? Chociaż to, że uświęca, że nie można zrobić jajecznicy, nie rozbijając jajek, jest oczywiste. Raczej chodzi o to, na jak wiele można sobie pozwolić, żeby uratować życie swoje, bliskich, obalić okrutną dyktaturę. I czy da się potem z tym żyć.
  Czytaj więcej na: wyborcza.pl/1,76842,11972577,_Igrzyska_smierci__Suzanne_Collins__Jest_co_czytac.html
 • Suzanne Collins   zbudowała niepowtarzalną atmosferę, której częścią się czułam i spiętrzyła akcję w taki sposób, że na próżne były próby odłożenia książki na później. (...) Akcja jest szalenie dynamiczna, pędzi na złamanie karku, a nagłe jej zwroty wprowadzają wiele napięć, niepewności i zaciekawienia.
  Czytaj więcej na: http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2013/02/igrzyska-smierci-suzanne-collins.html
 • Nie ukrywam, „Igrzyska śmierci” bardzo przypadły mi do gustu i z ręką na sercu polecam – zwłaszcza osobom zmęczonym wilkołakami i mieniącymi się w słońcu wampirami wyskakującymi zza każdego zakrętu, nastolatkami marzącymi wyłącznie o poderwaniu Tego-Idealnego-Chłopaka, nastolatkami-czarownicami i supersprzedającymi się książkami z założenia „tylko dla dorosłych”. [...] Ci, którzy szukają czegoś więcej w literaturze i lubią/chcą po przeczytaniu ostatniego zdania poświęcić chwilę na refleksję, także nie będą rozczarowani.
  Czytaj więcej na: https://dkksejny.wordpress.com/2012/12/21/i-niech-los-zawsze-wam-sprzyja-suzanne-collins-igrzyska-smierci/
 • Igrzyska śmierci są wciągającą, a niekiedy szokującą lekturą, od której ciężko się oderwać. Suzane Collins umiejętnie stopniuje napięcie i sprawia, że czytelnik chce zapoznać się z jeszcze jedną stroną, kolejnym rozdziałem... aż trafia na trzy wyrazy - "koniec tomu pierwszego".
  Czytaj więcej na: http://sylwuch.blogspot.com/2012/11/suzanne-collins-igrzyska-smierci.html
 • Autorka stworzyła przerażającą, ale w pewien sposób realistyczną wizję świata. (...) Ze swoją obsesją na punkcie wyglądu zewnętrznego, operacji plastycznych oraz bezmyślną fascynacją szklanym ekranem, mieszkańcy Kapitolu przypominają przejaskrawiony obraz współczesnego zamożnego społeczeństwa. Telewizyjna transmisja walki na Arenie jest bowiem wypaczoną wersją reality show połączoną z unowocześnioną walką gladiatorów.
  Czytaj więcej na: http://www.kacikzksiazka.pl/2015/01/igrzyska-smierci-suzanne-collins.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński