Igrzyska śmierci

audiobook mp3
przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska Piotr Budkiewicz
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 11 godzin 19 minut
format: 140 x 125 mm
komplet zawiera: 1 płytę CD z nagraniem w formacie MP3
ISBN: 978-83-7278-362-2

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Igrzyska śmierci

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Igrzyska śmierci

audiobook mp3

Tytułowe igrzyska tak naprawdę noszą nazwę Głodowe igrzyska i są okrutnym telewizyjnym show. Do brania udziału w nim zmuszani są corocznie młodzi mieszkańcy państwa Panem, powstałego na gruzach dawnej Ameryki. Jest to forma daniny, jaką płacą władzom za dawną rebelię. Szesnastoletnia Katniss trafia na arenę igrzysk, by uchronić przed pewną śmiercią swoją młodszą siostrę. Teraz jednak sama zmuszona będzie wybierać między instynktem samozachowawczym a człowieczeństwem, między życiem a miłością.

Tę znakomitą powieść o przyszłości, która niepokojąco przypomina teraźniejszość, przeczytała niezwykle intrygująco znana aktorka, Anna Dereszowska.

Koniecznie odwiedź stronę specjalną poświęconą książce Igrzyska śmierci: obejrzyj zwiastun, wypróbuj sił w grze o przetrwanie i pobierz tapety.

Inne książki wydane w ramach serii

 • „Igrzyska śmierci” to jakby nie patrzeć książka przygodowa. Mimo to autorka pomiędzy wierszami ukryła bardzo wyraźne przesłanie. Książka dzięki temu jest bardzo współczesna i myślę, że przez wiele najbliższych lat będzie nadal aktualna.
  Czytaj więcej na: amanita.pl/index.php?id=323
 • Akcja rozwija się w dość szybkim tempie, które nie pozwoli do końca skupiać uwagi na wizji autorki dotyczącej obrazu USA w przyszłości. Nie szkodzi – losy bohaterów są tak intrygujące (i tajemnicze), że nawet zakończenie książki nie pozwoli nam przejść do porządku dziennego (bo kończy się znamiennym KONIEC CZĘŚCI PIERWSZEJ).
  Czytaj więcej na: ksiazka-online.pl/index.php/2009/05/igrzyska-smierci-rewiev/
 • Książka - mimo, że traktująca o jakichś futurystycznych czasach i wydarzeniach - poniekąd bardzo prawdziwa. A prawda o nas samych jest nieznośnie bolesna. Na ile znamy samych siebie, jakie złe instynkty i siły drzemią w nas? Człowiek jest zagadką dla samego siebie i nie wiadomo, jak postąpi w ekstremalnych sytuacjach. Czy zachowa godność, honor, czy przeistoczy się w bestię?
  Czytaj więcej na:
  brulionbeel.blox.pl/2009/05/Igrzyska-Smierci-Suzanne-Collins.html
 • Nieczęsto spotyka się książkę, która pod płaszczykiem romansu, sensacji i fantastyki przemycałaby tyle istotnych treści: krytykę totalitaryzmu i wyścigu mediów, które nie wahają się przed niczym, by zdobyć oglądalność. Collins zadaje także pytania: jak zachować się w sytuacjach, które wymagają od nas podłości, czy warto walczyć za wszelką cenę? Mądra i przejmująca książka, nie tylko dla młodzieży.
  Czytaj więcej na: http://ksiazki.wp.pl/rid,3628,tytul,Krwawy-Big-Brother,recenzja.html

 • Gladiatorzy... To pojęcie nie pada w powieści, ale oprócz charakteru „zawodów” wątków rzymskich jest sporo: imiona bohaterów, nazwa państwa Panem  (Panem et circenses – okrzyk, który wznosiło rzymskie pospólstwo domagając się pożywienia i rozrywek), Kapitol stanowiący centrum władzy...
  Czytaj więcej na: zajeczanora.blogspot.com/2009/05/czytam-sobie-suzanne-collins-igrzyska.html
 • Nie polecam czytania jej wieczorem do poduszki. Akcja tak Was wciągnie, że nie prześpicie nocy. Istotne jest również to, że "Igrzyska Śmierci" to książka pokazująca, że silnych i bardzo agresywnych przeciwników można pokonać sprytem i logicznym myśleniem. Pokazuje, że nie mięśnie są najważniejsze, a raczej sprawne oko, dobry słuch i umiejętność analizowania sytuacji.
  Czytaj więcej na: strefamamy.pl/aktualnosci/igrzyska-smierci/
 • Niesamowite jest dla mnie, że ta ksiażka jest taka prawdziwa. Opowiada o dzisiejszym świecie, tylko trroche bardziej przerysowuje i akcentuje pewne sprawy.
  Czytaj więcej na: bookowisko.blog.onet.pl/Igrzyska-smierci-Suzanne-Colli,2,ID394889467,n
 • Sama fabuła i wątki, są naprawdę interesujące, jednakże największe wrażenie wywarły na mnie pewne idee, przekonania, rozmyślenia bohaterów, nad pewnymi sprawami. Książka, również zasmuca nas, potwierdzając tezę, że człowiek to jednak najgorsze i najpodlejsze zwierze na tej ziemi.
  Czytaj więcej na: wpmt.pl/?mod=works&praca_id=10908&i=c
 • Suzanne Collins utrzymuje dobre tempo akcji, nie dając odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości, jakie w głowie czytelnika mogą się pojawić – czy kolejny sprytny plan się powiedzie, czy publiczne miłosne wyznanie Peety wobec Katniss było prawdą, a może tylko medialną grą? Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, niedawno przedstawieni bohaterowie szybko giną, z pozoru łatwa ostatnia bitwa okazuje się być rozpaczliwą batalią o życie.
  Czytaj więcej na: http://www.stary.qfant.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=2246:suzanne-collins&tmpl=component&print=1
 • Jest to zdecydowanie książka wyłącznie dla osób dojrzałych rozumiejących iż zło, okrucieństwo i walka, jest często częścią historii. Powieść Suzanne Collins to opowieść o walce, sile przetrwania, o marzeniach i miłości, o zdradach i wyrafinowaniu, ale również o nadziei, pragnieniach, uczuciach tych dobrych jak i złych, jak również o wielu innych rzeczach, które mogłabym tu wymieniać bez końca, ponieważ książka ta jest bardzo dobrze skonstruowana w formie jak i treści.
  Czytaj więcej na: ksiazkimlodziezowe.pl/glodowe-igrzyska-smierci-wedlug-suzanne-collins
 • Krótko i na temat: dawno, naprawdę daaawno nie zdarzyło mi się coś takiego, że pochłonęłam książkę w jedno popołudnie. Tak, dosłownie pochłonęłam.
  Czytaj więcej na: kawazcynamonem.wordpress.com/2011/12/27/igrzyska-smierci/
 • (...) fabuła książki jest naprawdę dramatyczna i trzyma w napięciu cały czas. Świat Katniss jest bardzo ciekawie wymyślony. Ostrzega nas, że cywilizacja wcale nie musi oznaczać, że dobrze wykorzystamy jej wynalazki. Bardzo dużo jest o polityce, ciekawie opisana jest walka o władzę. No i jeszcze nie napisałem, że te Głodowe Igrzyska to takie telewizyjne show, które wszyscy oglądają. Wyobrażacie sobie – show w którym grupa dzieciaków ma za zadanie się pozabijać. Naprawdę warto przeczytać, ku ostrzeżeniu.
  Czytaj więcej na: ksiazkinaczacie.blox.pl/2012/06/NIECH-ZWYCIEZY-NAJLEPSZY.html
 • "Igrzyska śmierci" to piękna opowieść o przyjaźni i miłości, które są w życiu najważniejsze. To opowieść o przetrwaniu w ciężkich warunkach dzięki sile woli i wsparciu bliskich. "Igrzyska śmierci" to książka, która wywołuje mnóstwo emocji - i o to przecież chodzi.
  Czytaj więcej na: markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/06/igrzyska-smierci-cz1-suzanne-collins.html
 • Motorem napędzającym fabularne napięcia nie są tu jedynie niezwykłe przygody ani niespodziewane wydarzenia, lecz stale powracający moralny dylemat: czy cel uświęca środki? Chociaż to, że uświęca, że nie można zrobić jajecznicy, nie rozbijając jajek, jest oczywiste. Raczej chodzi o to, na jak wiele można sobie pozwolić, żeby uratować życie swoje, bliskich, obalić okrutną dyktaturę. I czy da się potem z tym żyć.
  Czytaj więcej na: wyborcza.pl/1,76842,11972577,_Igrzyska_smierci__Suzanne_Collins__Jest_co_czytac.html
 • To bardzo absorbująca pozycja, o której się myśli długo po jej zakończeniu i do której z pewnością się powraca. Igrzyska są gwarancją prawdziwej feerii uczuć, jakie towarzyszą przy jej lekturze. Polecam ją entuzjastom literatury antyutopijnej i wszystkim tym, którzy szukają nietuzinkowych, wyrazistych historii. Jestem pewna, że się nie zawiedziecie!
  Czytaj więcej na: http://przychylnym-okiem.blog.onet.pl/2012/04/08/249-suzanne-collins-igrzyska-smierci/
 • Suzanne Collins   zbudowała niepowtarzalną atmosferę, której częścią się czułam i spiętrzyła akcję w taki sposób, że na próżne były próby odłożenia książki na później. (...) Akcja jest szalenie dynamiczna, pędzi na złamanie karku, a nagłe jej zwroty wprowadzają wiele napięć, niepewności i zaciekawienia.
  Czytaj więcej na: http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2013/02/igrzyska-smierci-suzanne-collins.html
 •   Nie ukrywam, „Igrzyska śmierci” bardzo przypadły mi do gustu i z ręką na sercu polecam – zwłaszcza osobom zmęczonym wilkołakami i mieniącymi się w słońcu wampirami wyskakującymi zza każdego zakrętu, nastolatkami marzącymi wyłącznie o poderwaniu Tego-Idealnego-Chłopaka, nastolatkami-czarownicami i supersprzedającymi się książkami z założenia „tylko dla dorosłych”. [...] Ci, którzy szukają czegoś więcej w literaturze i lubią/chcą po przeczytaniu ostatniego zdania poświęcić chwilę na refleksję, także nie będą rozczarowani.
 • Czytaj więcej na: https://dkksejny.wordpress.com/2012/12/21/i-niech-los-zawsze-wam-sprzyja-suzanne-collins-igrzyska-smierci/
 • Igrzyska śmierci są wciągającą, a niekiedy szokującą lekturą, od której ciężko się oderwać. Suzane Collins umiejętnie stopniuje napięcie i sprawia, że czytelnik chce zapoznać się z jeszcze jedną stroną, kolejnym rozdziałem... aż trafia na trzy wyrazy - "koniec tomu pierwszego".
  Czytaj więcej na: http://sylwuch.blogspot.com/2012/11/suzanne-collins-igrzyska-smierci.html
 • Według mnie fabuła „ Igrzysk Śmierci” jest bardzo wciągająca, a szczególnie zafascynowały mnie fenomenalne zwroty akcji. Przyznam też, że zawsze, gdy chciałam zrobić przerwę w lekturze, – akcja nabierała tempa, a ja nie byłam w stanie oderwać się od książki.
  Czytaj więcej na: http://debiutext.eu/19341,igrzyska-smierci-suzanne-collins.html
 • zachęcam absolutnie WSZYSTKICH do zmierzenia się z lekturą tej powieści. Jest to doskonała odskocznia od istot nadprzyrodzonych, a sama historia zmusza czytelnika do refleksji i przemyśleń na całą gamę tematów. Dodatkowo zapewniam, że całość czyta się łatwo, lekko i przyjemnie.
  Czytaj więcej na: http://heaven-for-readers.blogspot.com/2013/03/igrzyska-smierci-suzanne-collins.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński