Kosogłos

bestseller
oprawa miękka
przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska Piotr Budkiewicz
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 376
rok wydania: 2010
format: 135 x 205 mm
oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7278-491-9

cena detaliczna

31.41 zł34.90 zł

Nakład wyczerpany

Książka wydana w ramach serii:

Igrzyska śmierci

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Kosogłos

oprawa miękka

Katniss Everdeen wraz z matką i siostrą mieszka w Trzynastce - legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie Kapitolu przetrwał, a co więcej, szykuje się do rozprawy z dyktatorską władzą.
Katniss mimo początkowej niechęci, wykończona psychicznie i fizycznie ciężkimi przeżyciami na arenie, zgadza się zostać Kosogłosem - symbolem oporu przeciw kapitolińskiemu tyranowi.


Zobacz zwiastun pierwszej części filmu:

 

Książke polecają:

Gildia.pl

 

nakanapie

Galeria zdjęć

Inne książki wydane w ramach serii

 • To tyleż klasyczna, co naprawdę wspaniała powieść z gatunku inner space, nakierowana prawie wyłącznie na życie wewnętrzne (myśli, uczucia i emocje) Katniss, dla którego fantastyczna otoczka jest jedynie pretekstem i tłem. I to jest właściwa perspektywa dla lektury całej tej serii – poszukiwanie odpowiedzi o sens i zrozumienie samego siebie oraz swojego własnego miejsca w życiu, oczywiście w perspektywie szerszej niż czubek własnego nosa.
  Czytaj więcej na: www.literatura.gildia.pl/tworcy/suzanne-collins/kosoglos/recenzja
 • Mimo wszystko polecam wszystkim, którzy czytali poprzednie części. Poznacie losy wielu bohaterów i nie będziecie żałować poświęconego książce czasu.
  Czytaj więcej na: gexe.pl/ksiazki/art/2733,Kosoglos
 • Fantastyczna, niezwykle wciągająca powieść, która zabiera nas w przerażający świat, w którym władza dyktatorska sięgnęła szczytu i w niezwykle okrutny sposób rozprawia się z mieszkańcami państwa zwanego Panem. Świat, którego miejmy nadzieję, nie będziemy mieli okazji poznać, choć tak naprawdę wszystko dzieje się blisko nas…
  Czytaj więcej na: pomyslynazakupy.pl/suzanne-collins-kosoglos/2010/11/22/
 • Kosogłosem - symbolem ruchu oporu przeciw rozsyłającemu śmierć Kapitolowi - zostaje główna bohaterka, Katniss. Jest nie tylko symbolem, medialną twarzą, pocieszycielką znoszącego wojenną niedolę tłumu, ale w końcu staje do walki jako żołnierz.
  Czytaj więcej na: ryms.pl/ksiazka_szczegoly/395/index.html
 • Akcje są tak dynamiczne, że zapierają dech w piersiach, wątki romantyczne poruszają, a tragiczne wypadki łamią czytelnikowi serce. Rozbudowane opisy lokacji pozwalają wyobrazić sobie z dokładnością wspaniałe, jak i odrażające zakątki totalitarnego państwa. Lekkie pióro i niesamowita fabuła sprawiają, że przez powieść pędzi się z prędkością światła, łaknąc nowych odkryć, przygód i ostatecznej rozgrywki.
  Czytaj więcej na: http://www.ksiazkowy-zawrot-glowy.blogspot.com/2012/12/wyprzedzic-wroga-o-dwa-kroki.html#more
 • W finale wszystko zostało wywrócone do góry nogami. Dwie trzecie powieści zajmują opisy codziennego życia, autorka pozbawiła czytelników dreszczyka emocji związanego z nieprzewidywalnością akcji na rzecz przygnębiającej charakterystyki zmian w ludzkiej psychice pod wpływem nieustannego zagrożenia. I nagle bam! Niesamowite przyśpieszenie akcji, bohaterowie zaczynają masowo ginąć, dotychczasowe działania zostają postawione pod znakiem zapytania. Emocje, jakie wywołuje powieść, są wielkie i częstokroć gwałtowne: od irytacji, poprzez złość i niemożność pogodzenia się z zakończeniem. Nie ma miejsca na kontynuację. Collins domknęła powieść tak, by już żaden ghost-writer ani inny fan trylogii nie mógł napisać oficjalnego sequela.
  Czytaj więcej na: http://www.efantastyka.pl/kosoglos
 • Książka od pierwszych stron bardzo oddziaływuje na nas. Odczuwamy te same emocje co Katniss i reszta bohaterów. (...) Nie dość, że widzimy to wszystko z niezwykłą dokładnością, to serce zaczyna bić znacznie szybciej, a ręce nam same drżą, utrudniając przeczytanie kolejnych wersów.
  Czytaj więcej na: http://pamietnik-cwaniary.blogspot.com/2014/11/kosogos-suzanne-collins.html

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński