Kosogłos

audiobook mp3
przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska Piotr Budkiewicz
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 12 godzin 30 minut
rok wydania: 2010
format: 140 x 125 mm
komplet zawiera: 1 płytę CD z nagraniem w formacie MP3
ISBN: 978-83-7278-497-1

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Igrzyska śmierci

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Kosogłos

audiobook mp3

Ostatni tom znakomitej trylogii Suzanne Collins o totalitarnym państwie Panem i jego mieszkańcach, którzy wzniecili bunt, by obalić rządy złowrogiego Kapitolu. Ostatnia też szansa na to, by usłyszeć o przygodach nieustępliwej Katniss opowiedzianych niewątpliwie elektryzującym głosem Anny Dereszowskiej.

Inne książki wydane w ramach serii

 • To tyleż klasyczna, co naprawdę wspaniała powieść z gatunku inner space, nakierowana prawie wyłącznie na życie wewnętrzne (myśli, uczucia i emocje) Katniss, dla którego fantastyczna otoczka jest jedynie pretekstem i tłem. I to jest właściwa perspektywa dla lektury całej tej serii – poszukiwanie odpowiedzi o sens i zrozumienie samego siebie oraz swojego własnego miejsca w życiu, oczywiście w perspektywie szerszej niż czubek własnego nosa.
  Czytaj więcej na: www.literatura.gildia.pl/tworcy/suzanne-collins/kosoglos/recenzja
 • Mimo wszystko polecam wszystkim, którzy czytali poprzednie części. Poznacie losy wielu bohaterów i nie będziecie żałować poświęconego książce czasu.
  Czytaj więcej na: gexe.pl/ksiazki/art/2733,Kosoglos
 • Suzanne Collins tworzy ciekawą wizję przyszłości ziemi. Planety, która po wielu wojnach i nieodpowiedzialnym zarządzaniu jej zasobami staje się prawie nieurodzajna. Ludzie zaś poddają się władzy tyrana, który dla spokoju kilkunastu dystryktów urządza igrzyska zgodnie z słowami “chleba i igrzysk”.
  Czytaj więcej na: ksiazka-online.pl/index.php/2010/11/panem-zjednoczone/
 • Collins doskonale oddała ducha dziewczyny, która ma wykonać tak odpowiedzialne zadanie. Wie, że będzie zabijać, że zginie wielu ludzi. Nawet jeśli ktoś hołduje zasadzie, że przecież cel uświęca środki, musi przyznać, że to, co spadło na barki tej prostej dziewczyny z lasu, było ciężkie do udźwignięcia.
  Czytaj więcej na:
  brulionbeel.blox.pl/2011/01/Kosoglos-Suzanne-Collins.html
 • Fantastyczna, niezwykle wciągająca powieść, która zabiera nas w przerażający świat, w którym władza dyktatorska sięgnęła szczytu i w niezwykle okrutny sposób rozprawia się z mieszkańcami państwa zwanego Panem. Świat, którego miejmy nadzieję, nie będziemy mieli okazji poznać, choć tak naprawdę wszystko dzieje się blisko nas…
  Czytaj więcej na: pomyslynazakupy.pl/suzanne-collins-kosoglos/2010/11/22/
 • Kosogłosem - symbolem ruchu oporu przeciw rozsyłającemu śmierć Kapitolowi - zostaje główna bohaterka, Katniss. Jest nie tylko symbolem, medialną twarzą, pocieszycielką znoszącego wojenną niedolę tłumu, ale w końcu staje do walki jako żołnierz.
  Czytaj więcej na: ryms.pl/ksiazka_szczegoly/395/index.html
 • „Kosogłos” to ostatnia już część serii „Igrzyska Śmierci”. Teraz wszystko ma zostać wyjaśnione. Ale czy na pewno zostanie? Przyznam szczerze, że dla mnie nadal wiele spraw pozostało pod znakiem zapytania. Ale to dobrze, bo dzięki temu książka nie jest jednoznaczna i pozostawia dużo miejsca dla wyobraźni czytelnika.
  Czytaj więcej na: strefamamy.pl/ksiazki/kosoglos-recenzja/
 • Książka jest napisana w sposób zajmujący i interesujący. Z każdym kolejnym rozdziałem dowiadujemy się coraz więcej o bohaterach, a także możemy postawić sobie coraz więcej pytań. Moim zdaniem cała trylogia Suzanne Collins jest fantastyczna. Każda część niezmiernie mnie ciekawiła, a po przeczytaniu ostatniej żałowałam, że tak szybko się skończyła.
  Czytaj więcej na: http://recenzje-mlodziezowe.blogspot.com/2012/11/kosogos-suzanne-collins-recenzja.html
 • Akcje są tak dynamiczne, że zapierają dech w piersiach, wątki romantyczne poruszają, a tragiczne wypadki łamią czytelnikowi serce. Rozbudowane opisy lokacji pozwalają wyobrazić sobie z dokładnością wspaniałe, jak i odrażające zakątki totalitarnego państwa. Lekkie pióro i niesamowita fabuła sprawiają, że przez powieść pędzi się z prędkością światła, łaknąc nowych odkryć, przygód i ostatecznej rozgrywki.
  Czytaj więcej na: http://www.ksiazkowy-zawrot-glowy.blogspot.com/2012/12/wyprzedzic-wroga-o-dwa-kroki.html#more
 • „Kosogłos” obfituje w wydarzenia krwawe, bezlitosne i wstrząsające, ale nie brak w nim miejsca na uczucia takie jak przyjaźń czy miłość. Jeśli chodzi o zakończenie, to każdy czytelnik może je inaczej odebrać – dla jednych będzie to happy end, dla drugich coś zupełnie innego. Wszystko zależy od punktu widzenia i interpretacji samego czytelnika.
  Czytaj więcej na: http://debiutext.eu/19936,kosoglos-suzanne-collins.html
 • W finale wszystko zostało wywrócone do góry nogami. Dwie trzecie powieści zajmują opisy codziennego życia, autorka pozbawiła czytelników dreszczyka emocji związanego z nieprzewidywalnością akcji na rzecz przygnębiającej charakterystyki zmian w ludzkiej psychice pod wpływem nieustannego zagrożenia. I nagle bam! Niesamowite przyśpieszenie akcji, bohaterowie zaczynają masowo ginąć, dotychczasowe działania zostają postawione pod znakiem zapytania. Emocje, jakie wywołuje powieść, są wielkie i częstokroć gwałtowne: od irytacji, poprzez złość i niemożność pogodzenia się z zakończeniem. Nie ma miejsca na kontynuację. Collins domknęła powieść tak, by już żaden ghost-writer ani inny fan trylogii nie mógł napisać oficjalnego sequela.
  Czytaj więcej na: http://www.efantastyka.pl/kosoglos

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński