Księga dżungli (okładka "tygrys")

oprawa twarda
ilustracje Józef Wilkoń
przekład: Andrzej Polkowski
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 232
rok wydania: 2009
format: 180 x 235 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-376-9

cena detaliczna

44.10 zł49.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Klasyka w nowych szatach

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Księga dżungli (okładka "tygrys")

oprawa twarda

Któż nie zna losów Maugliego, chłopca wychowanego w dżungli przez wilki, który zwyciężył tygrysa Szir Hana? Albo losów fok napadanych przez ludzi czy też dziejów małego bohaterskiego ichneumona Riki-Tiki-Tawi?
Warto jednak sięgnąć do tej słynnej książki jeszcze raz, żeby przeczytać ją w nowym doskonałym - tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego, a przede wszystkim, żeby podziwiać - ilustracje Józefa Wilkonia, które towarzyszą opowieści Kiplinga jak niezwykły film. Ilustracje odtwarzają z wielką dynamiką zdarzenia i tworzą klimat opowieści. Teraz już trudno będzie sobie wyobrazić inaczej wilki i innych mieszkańców dżungli...
"Księga dżungli" znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

 

 

Inne książki wydane w ramach serii

  • Wilkoń, to jest po prostu poezja. Każdy obrazek studiowaliśmy wielokrotnie: krok tygrysa, złota poświata nocy, błysk oczu wilków, profil Bagiry. Wilkoń stworzył ilustracje  trójwymiarowe – ten świat ma głębię, to Wilkoniowa wersja malarstwa 3D. Nie mogłam długo wyjść z podziwu, jak to możliwe, że sierść wilków jest miękka, a zwierzęta i drzewa wychodzą z kadru. 
    Czytaj więcej na: sobolewska.blog.polityka.pl/?p=94
  • W tej „Księdze dżungli” nowy jest nie tylko przekład. Nowe są także ilustracje Mistrza Józefa Wilkonia – jakże odległe od disneyowskiej, cukierkowej poetyki filmu. Ilustracje trudne, często mroczne i tajemnicze jak sama dżungla.
    Czytaj więcej na: poczytajmi.blox.pl/2010/03/Ksiega-dzungli.html

 

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński