Baśnie arabskie. Aisha i wąż

oprawa twarda
autor: Iwona Taida Drózd
ilustracje Ufuk Kobas Smink
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 312
rok wydania: 2012
format: 170 x 190 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-656-2

cena detaliczna

44.10 zł49.00 zł

Produkt dostępny

Książka wydana w ramach serii:

Baśnie świata

czytaj o serii więcej książek

opis książki
recenzje

Baśnie arabskie. Aisha i wąż

oprawa twarda

To już siódmy tom z cyklu baśni świata i śmiało można powiedzieć, że zdecydowanie spełnia oczekiwania wiernych czytelników. Tym razem również wydanie zachwyca przepiękną okładką i fantastycznymi ilustracjami.

Baśnie z niniejszego tomu pochodzą z krajów położonych na Półwyspie Arabskim, nad Zatoką Perską. To właśnie w świecie Orientu tkwią korzenie baśni znanych w Europie, a nawet na świecie. Tyle że na przykład królewicz, którego pamiętamy zamienionego w żabę i odczarowanego pocałunkiem księżniczki, tutaj okazuje się szejkiem przeobrażonym w węża. Wspaniała lektura o świecie morskich podróży, tajemnic pustyni i połowów pereł.

Galeria zdjęć

Inne książki wydane w ramach serii

  • (...) ilustratorka Ufuk Kobaş Smink zrobiła wszystko, by roztoczyć przed czytelnikiem bogactwo i tajemnicę dalekowschodniego świata. Użyła różnych technik: kolażu, łączenia zróżnicowanych faktur, stempli, szablonów, złocenia. Motywy zamieszczone na ilustracjach swobodnie nawiązują do arabskiego zdobnictwa. (...) Autorka zbioru szczególnie zadbała o zachowanie dalekowschodniego klimatu opowieści. (...) Niniejsza książka jest przykładem, jak bardzo czytanie pozwala zrozumieć i zachwycić się Innym…
    Czytaj więcej na: http://cuda-cudanakiju.blogspot.com/2013/01/basnie-arabskie.html
  • (...) Książka, którą warto mieć na półce i  sięgać po nią podczas wspólnej z dziećmi lektury, na jej podstawie pokazywać im z jednej strony złożoność i różnorodność, a z drugiej wzajemne przenikanie się kultur. Warto też przeczytać ją samemu, dla siebie. Polecam.
    Czytaj więcej na: http://www.dziecipoznan.pl/recenzja-886-aisha_i_waz

 

 

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński