Lucas

nakład wyczerpany
oprawa miękka
autor: Kevin Brooks
przekład: Miłosz Urban Anna Urban
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 344
rok wydania: 2007
format: 125 x 195 mm
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7278-251-9

cena detaliczna

22.50 zł25.00 zł

Nakład wyczerpany
opis książki
recenzje

Lucas

oprawa miękka


Caitlin, piętnastoletnia narratorka, snuje opowieść o wydarzeniach ubiegłego lata. Wspomnienia rozpoczyna w momencie, kiedy na jej wyspie, z pozoru spokojnej i sennej pojawia się – by od razu stać się jedną z najważniejszych postaci w jej życiu – tajemniczy chłopak znikąd. Lucas – przystojny, bezpośredni, obdarzony niezwykłą umiejętnością czytania w innych i przewidywania ich poczynań. Mieszka z dala od wszystkich i zdaje się nie potrzebować nikogo i niczego. Miejscowi nie rozumieją go i zaczynają się go bać, co doprowadzi do dramatycznych wydarzeń na wyspie, których Caitlin nie zapomni.
Niezwykła, poruszająca love story autora Martyna Piga i innych poczytnych książek o niełatwym świecie młodości.
-http://www.mediarodzina.pl/artykul/410/film-reklamowy-candy-kevin-brooks-ksiazki.html -


w.mediarodzina.pl/artykul/410/film-reklamowy-candy-kevin-brooks-ksiazki.html -
-UWAGA! Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna książkowego
w.mediarodzina.pl/artykul/410/film-reklamowy-candy-kevin-brooks-ksiazki.html -
-poświęconego Candy - innej książki Kevina Brooksa.

Załączone pliki

 • Książka Kevina Brooksa to trzymający w napięciu dreszczowiec dla młodzieży, to historia o braku tolerancji, o braku akceptacji i lęku przed nieznanym. Pokazuje jak uprzedzenie i niewiedza potrafią zamydlić ludziom oczy, jak jeden głos może obrócić ludzi przeciwko sobie.
  Czytaj więcej na: http://fishtalks.blogspot.com/2015/06/booknerd-challenge-lucas.html
 • Opowieść bardzo gorąco polecam, ludziom którzy chcą przeczytać coś nie tylko ambitnego, ale również bardzo pięknego i prawdziwego. Bo tak, właśnie tak wygląda prawdziwa natura ludzkości. Chcę przeczytać wszystko co wyszło spod ręki Kevina Brooksa, uważam go za niesamowitego pisarza, który w Lucasie poruszył bardzo ważny wątek 'nieakceptowania'. Jestem mu wdzięczna, że napisał tak dobrą, tak niesamowitą i tak prawdziwą książkę.
  Czytaj więcej na: http://potrafisz-czytaj.blogspot.com/2011/12/lucas-kevin-brooks.html
 • Choć fabuła rozwija się dzięki tajemnicom, sekretom, jest bardzo mocno osadzona we współczesnym świecie, czasem jakby żywcem wyjęta z najtrudniejszych przypadków ksenofobii i dyskryminacji, i przez to zyskuje na uroku, którym nęci do ostatniej strony.
  Czytaj więcej na: http://wpmt.pl/prace/recenzje/lucas-3523
 • Bo ja wciąż ją pamiętam. I to jest chyba jeden z największych plusów tej powieści. (…) A jednak teraz, kiedy ją sobie przywołałam, uświadomiłam sobie, ile ona dla mnie znaczy. Ile we mnie zmieniła, poruszyła. To, jakim jestem teraz człowiekiem tak naprawdę bierze się po części z tej właśnie książki.
  Czytaj więcej na: http://ravenstarkbooks.blogspot.com/2016/06/5-ksiazek-na-wakacje.html
 • Siła tej powieści bynajmniej nie tkwi warstwie fabularnej, lecz w sposobie opowiadania (niemała w tym zasługa także osoby dokonującej przekładu). Autor doskonale oddaje atmosferę nieufnej, zamkniętej wyspiarskiej społeczności, z pozoru senny klimat małego miasteczka i jego mieszkańców, w doskonały sposób przedstawia psychologię tłumu, jak mało kto potrafi pokazać rządzące ludźmi zasady, ich strach przed nieznanym i brak akceptacji dla inności, świetnie wreszcie buduje postaci (zarówno te negatywne, jak i pozytywne), obrazuje emocje ich łączące i umieszcza to wszystko w uroczej nadmorskiej scenerii. Czego chcieć więcej?
  Czytaj więcej na: http://ksiazki.wp.pl/rid,2449,tytul,Krotka-historia-wakacyjnej-znajomosci,recenzja.html?ticaid=11758b
 • "Lucas" wstrząsnął mną najbardziej spośród wszystkich jego powieści i nawet teraz, po kilku dobrych latach, wciąż zdarza mi się myśleć o tym chłopcu. Tak bardzo inteligentnym i spostrzegawczym; miłym, uprzejmym i zaszczutym przez wyspiarski tłum. To powieść o niesprawiedliwości, o braku tolerancji, ksenofobii i tym, co w ludziach najgorsze. To zdarzenia, które budzą w nas głośny sprzeciw, które finalne zapierają dech w piersiach i wyciskają piętno - tak w sercu, jak i w pamięci.
  Czytaj więcej na: http://naksiazki.blogspot.com/2016/06/chusteczki-pilnie-potrzebne.html
 • Nie mówię Wam, że wciągnęło mnie już od pierwszej strony. Że od razu wkręciłam się bez opamiętania. Nie mówię Wam, że od pierwszej. Dopiero od czternastej. To było bardzo dziwne. Bo siedziałam sobie jak zawsze w swoim pokoju, a tu nagle: BRRR. Ciara. Jedna i druga. Ze zdziwienia rozdziawiłam buzię. Chyba nigdy wcześniej podczas czytania nie przechodziły mi ciarki po plecach.
  Czytaj więcej na: http://www.ksiazkimlodziezowe.fora.pl/dla-mlodziezy,47/lucas-kevin-brooks,1557.html
 • "Lucas" skierowany jest przede wszystkim do starszych czytelników, którzy mogą zagłębić się w ukazany problem. Jednak tak wspaniała ksiązkę powinien przeczytać każdy, bowiem ksiązki, które pozostawiają po sobie ślad i wyciskają łzy są warte podwójnej uwagi.
  Czytaj więcej na: http://thievingbooks.blogspot.com/2013/08/lucas-kevin-brooks.html
 • W miarę jak przerzucałam kolejne strony, przekonywałam się, że książka ta jest całkowitą odwrotnością moich oczekiwań. Mimo to, historia wciągnęła mnie na dobre i nie byłam w stanie się od niej oderwać. Wzruszyła mnie szczególnie postać Lucasa. Pod koniec książki płakałam, co nie zdarza mi się zbyt często. Ogółem, bardzo polecam tę książkę, myślę że naprawdę warto ją przeczytać.
  Czytaj więcej na: http://www.gandalf.com.pl/b/lucas/
 • Chcecie przeżyć te uczucia, sięgnijcie bez wahania. To powieść w stylu najlepszych dokonań Nicka Hornby’ego czy Matthew Quicka, świetnie, przyjemnie napisana, wciągająca, urzekająca. Po prostu znakomita. Polecam więc gorąco
  Czytaj więcej na: http://bonito.pl/k-341557-candy
 • Szczerze i z serca polecam książkę, bo nie tylko z nabożeństwem i pietyzmem opisuje otaczający świat, ale przede wszystkim ściąga z oczu klapki, pozwalając uprzątnąć własne podwórko z brudu uprzedzeń i strachu przed nieznanym, doceniać chwile i trzy razy się zastanowić, czy faktycznie warto zawsze płynąć z prądem, ślepo wierząc w racje tłumu.
  Czytaj więcej na: http://erpgadki.pl/blog/index.php/2016/07/19/lucas-kevina-brooksa/#more-1531

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

 • 61 827 08 61 Monika Werner
 • 61 827 08 62 Ilona Fliger
 • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński