Lusterko z Futra

nakład wyczerpany
oprawa twarda
ilustracje Tomek Bogacki
wydawca: Media Rodzina
ilość stron: 112
rok wydania: 2009
format: 210 x 227 mm
oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7278-370-7

cena detaliczna

26.10 zł29.00 zł

Nakład wyczerpany
opis książki

Lusterko z Futra

oprawa twarda

Była raz sobie pewna dziewczynka tak mała, że nikt nie nazywał jej inaczej niż Mała. I było też lusterko: niewielkie, okrągłe i błyszczące, jak wszystkie lusterka, lecz całe porośnięte mięciutkim, falującym futerkiem w kolorze seledynowym  tak że absolutnie nie mogło nazywać się inaczej niż Lusterko z Futra.

To właśnie bohaterowie tej niezwykłej książki, pełnej przygód i tajemniczych wędrówek w świecie snów i baśni. Wszystko zaczyna się od wyprawy na Księżyc, gdzie mieszka smok cały z czekolady, potem pojawia się tygrys i zabiera dziewczynkę i jej czarodziejskie lusterko na zabawę w dżungli, jest też wędrówka na Szklaną Górę, pojawia się złote jabłko, które wypadło z bajki, jest śpiąca królewna, biały królik i straszny wilk, kraina kotów, a na koniec Święty Mikołaj.

Książka Zofii Beszczyńskiej aż skrzy się od błyskotliwych pomysłów i igraszek wyobraźni. Jest czarodziejsko, tajemniczo, czasem nawet strasznie (wilkołak!), ale zawsze wszystko kończy się dobrze. Mała może przeżywać swoje niesamowite przygody, bo po nich za każdym razem wraca do bezpiecznego świata.

Za wyobraźnią autorki w mistrzowski sposób podąża ilustrator, Tomasz Bogacki, znakomity artysta od lat mieszkający i tworzący w Nowym Jorku.

"Lusterko z futra" zdobyło wyróżnienie w konkursie Ksiązka Roku Polskiej Sekcji IBBy w kategorii literackiej w 2009 roku.

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński