Międzynarodowy słownik mowy zwierząt

nakład wyczerpany
oprawa twarda
autor: Lila Prap
ilustracje Lila Prap
przekład: Bolesław Ludwiczak
wydawca: Media Rodzina
ISBN: 978-83-7278-163-X

cena detaliczna

19.80 zł22.00 zł

Nakład wyczerpany
opis książki
recenzje

Międzynarodowy słownik mowy zwierząt

oprawa twarda

NAKŁAD WYCZERPANY

Czy greckie psy doszczekałyby się z psami japońskimi a bułgarskie prosiaczki dochrumkały z tajskimi? Dlaczego kaczka gdacze inaczej w Słowenii, a inaczej na Węgrzech?

Międzynarodowy słownik mowy zwierząt wprowadzi nie tylko Twojego ulubieńca, ale i Ciebie w tajniki mowy - czternastu zwierzaków z czterdziestu dwóch krajów, a - dołączona płyta pozwoli sprawdzić, w jakim języku odzywają się nagrane głosy.poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2010/01/Miedzynarodowy-slownik-mowy-zwierzat-Lila-Prap.html

Recenzja z serwisu Merlin.pl
Marzena Kowalska 2006-03-16: Jak dogadać się z pupilem?
W pewną wigilijną noc zwrócił się do osła pewien kozioł: „Proszę Pana, czy to prawda, że dzisiaj ludzie zwierzęcym głosem gadają?” Osioł mu na to, kręcąc zabawnie głową, odrzekł czym prędzej: „Jak znają język, to może i mogą?” I tak się cała historia zaczęła. Ktoś ją podsłuchał, poszedł po rozum do głowy, no i uświadomił sobie, że zwierzaki też mają różne rodzaje mowy. Że na psa z Mińska inaczej się woła, inaczej Polak przywoła ze stepów bawoła. Inaczej gdacze kura na Sybirze, inaczej miauczy kocur w Trezmirze. Inaczej kuka kukułka z Berlina, inaczej ta, która dzioba nie wyściubiła z Lublina. Dziwne to wszystko, lecz przede wszystkim bardzo zabawne. Niby zwyczajne i każdy mógłby to zrobić, ale jednak... oto macie przed sobą skrócona wersję, kilkujęzyczną, tego jak miauczy kot na Północy i jakie wydaje odgłosy na Wschodzie. Jak inaczej gdaczą kury czy „robią” konie, gdy jest się na Południu czy na Zachodzie. Tym razem, po przeczytaniu i obejrzeniu cudnie zilustrowanej pozycji, na pytanie nasze pytanie rzucone do malucha: „Jak robi piesek?”, możemy uzyskać całkiem zaskakującą odpowiedź. Oto kolejna pozycja z serii: „Czytamy razem”. Książka, która nie tylko śmieszy, ale też uczy i intryguje młodziutki umysł. Tłumaczy, że kraj wiąże się też z innym językiem, opowiada o odmienności i wzbudza chęć poznania.

zobacz także

sposób wysyłki

zapraszamy do skorzystania z wygodnego i szybkiego sposobu dostawy:

kontakt z działem handlowym

zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami:

  • 61 827 08 61 Monika Werner
  • 61 827 08 62 Ilona Fliger
  • 61 827 08 63 Dagmar Grudziński